23 Ocak Sistemi Dek Şov

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin sürmeli instagram hesabından bi video paylaştı 2 hafta lık hava durumu na dair. O da Şubat 4-5gibi gelecek sistemden biraz daha umutlu. İnşallah efsane olur :hfyeni (42):

• Bünyamin sürmeli instagram hesabından bi video paylaştı 2 hafta lık hava durumu na dair. O da Şubat 4-5gibi gelecek sistemden biraz daha umutlu. İnşallah efsane olur :hfyeni (42):

asıl bizim beklediğimiz sistem subat 5 dedi..farkindaysan çoğullu konuştu güzel görüntüler yakındır efsane semih hocamızın beklentisine uygun tebrik ederim hocam harbiden bünyamin bey sistemi yeni gördü siz ise haftalar öncesi gördünüz büyük başarı tekrar tebrik ederim hocamızı :hfyeni (25):

• Karadeniz kiyilari kar alacak diyorum Bati Karadeniz kar alirmi diyorsunuz.

yarin subatla ilgili beklentimi yazicam.

Hocam öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin. Bu sistemin gelme ihtimalini yüksek görüyormusunuz önceki sistemlerde azorun konumu kötü oldugundan sıyırdı soğuklar sınırda kaldı üstümüze yattı vs. Ancak önümüzdeki sistemde azor belkide yılın en güzel yükselişini yapıyor buda gol olmayabilirmi?

Ateş etmek en büyük vizyonumuz.

rk223_kgigf-12351

• İstanbul için konuşuyorum... kaynak mı dediniz?. en iyi kaynak 1 ocaktan bugüne kadar yaşadığımız tabi İstanbul'da bizzat şahit olduğumuz hava koşullarından daha iyi kaynak mı olur. en iyi kaynak yaşanmış olandır.. ayrıca basınç yerleşimleri de hala lehimize değil.. gerek azor gerekse de Sibirya yükseğinin hala batılı fazda genleşmemesi şubatı da giderek riske atmaktadır. karsız kışa kış demem ben. yağmur ilkbahar da sonbahar da yağıyor fakat kar sadece kış dönemine mahsus bir hava olayıdır. maalesef coğrafi konumumuz en ufak basınç yerleşimlerinden dahi etkilenebilen bir yapısallığa sahiptir.

• İstanbul için konuşuyorum... kaynak mı dediniz?. en iyi kaynak 1 ocaktan bugüne kadar yaşadığımız tabi İstanbul'da bizzat şahit olduğumuz hava koşullarından daha iyi kaynak mı olur. en iyi kaynak yaşanmış olandır.. ayrıca basınç yerleşimleri de hala lehimize değil.. gerek azor gerekse de Sibirya yükseğinin hala batılı fazda genleşmemesi şubatı da giderek riske atmaktadır. karsız kışa kış demem ben. yağmur ilkbahar da sonbahar da yağıyor fakat kar sadece kış dönemine mahsus bir hava olayıdır. maalesef coğrafi konumumuz en ufak basınç yerleşimlerinden dahi etkilenebilen bir yapısallığa sahiptir.

İç açıcı olmadığı yadırganamaz bir gerçek zaten. Bunun kaynağını bulmak da çok kolay hiçbir şey bilmeyen biri bile bir hava durumu açıp ya da bu konunun tartışıldığı bir programı açıp hocaların yorumlarını dinlerlerse çok net fikir sahibi olabilirler.Şubat için net bir şekilde güzel bir ay geçireceğimiz yorumunu yapamıyoruz . Karsız bir kışa kış elbete denmez. O zaman yağmur koşullarında seyir eden her kış çok iyi geçmiştir yorumu yapılır ki sitenin ağırlıklı bir bölümünün beklediği şey kar. Kışın kötü geçtiğini anlamak için zaten forumda açılan başlıkları takip etmek bile yeter. Karsızlık sendromu.1-2 sisteme ihtiyacımız var en azından tatmin olmamız lazım. Ben Şubatta yinede bu ihtimalin var olduğunu düşünmekteyim.Yaşanmamış günlerimiz var. Bekleyip göreceğiz. İnşallah ılık tarafta değil soğuk tarafta kalacağımız bol karlı günler bizi bekler.