İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bazı arkadaşlar kaderle ilgili , Allah’ın takdiri ile ilgili yanlış cümleler kuruyorlar ve bizi adeta kardan soğutuyorlar
    Allah kimseye bir metre kar alacaksınız diye vaad vermedi , sözlerimize dikkat lütfen , vermezse vermez karı da yağmuru da , inancı ve bilimi şüpheye düşürecek sözler kullanılmasın lütfen

• Dün kaç santim örtü alacağımızı konuşuyorduk şu anki hale bak. Her gün takla atıyor bugün son noktayı koyamayız bence pazartesi akşam son nokta konulur bence.

• Bazı arkadaşlar kaderle ilgili , Allah’ın takdiri ile ilgili yanlış cümleler kuruyorlar ve bizi adeta kardan soğutuyorlar
    Allah kimseye bir metre kar alacaksınız diye vaad vermedi , sözlerimize dikkat lütfen , vermezse vermez karı da yağmuru da , inancı ve bilimi şüpheye düşürecek sözler kullanılmasın lütfen

Haşa Siz Çok Yanlış Anlamışsınız Orda Allahtan Kazık Yemek Manasında Değil Modelleri Kast Etmiştim Sürekli Dönme Dolaplar Çünkü @Baybars

• bu gecede, yakın zamana nokta koymak zor olur bu atmosfer şartlarında,bu kadar yakın sürede hiç biri mutabık değil
    hafta içi için en temizi yarın sabahki çıkan güncelleme olacaktır kanımca, ondan sonra radar ve yakın model takip siteleri ile ilk kar yağısını yakalarız inşallah

• kar yağması en büyük dileğimiz şuan. ama dışarıdaki havadan da şikayet etmemek lazım. nefis bir kış yağmuru var dışarıda. insan sürekli yağmur altında yürümek istiyor. inşallah bunun arkası da kar olur ne diyelim.

• 5 senedir foruma üyeyim ve 5 seneden fazladır modelleri takip ederim ull nin konumunu kesin olarak netleştirmek zor genelde ull sistemlerde modellere falan hiç bakmam anı yaşarım sizede tavsiyemdir...yine 5 yıldan fazladır takip ettiğim kadarıyla önümüzde bir sistem varsa ne hikmetse modeller uzun vadeyi çözemiyor.. Benden size tavsiyedir ilk önce önümüzdeki sisteme odaklanın bitsin sistem ondan sonra uzun vade için üzülürsünüz ....forum.havaforum.com/attachment/14514/

Einmal editiert, zuletzt von Leader41 ()

• Galiba uzun vadede benim nick im tecelli etti fakat arkadaşlar gittiğiniz yol yanlış önce önümüzdeki sisteme odaklanin 23-25 ye kanımca güzel şeyler olacak inşaallah ilerisi içinde şimdiden tedirgin olmak yersiz hicbirsey belli değil henuz

• Sınırlı alan modellerinden Wrf ve Skiron İstanbul'a 23 ü akşam daha yoğun olmak üzere 23 ve 24 ü için yağış veriyor. 850 hp da -9 bulan senaryolarda mevcut. Tabiki temkinli olmakta fayda var çok canımız yandı fakat ben Dek'lerin bizi biraz da olsa rahatlatacağını düşünüyorum.

• aga semih hoca dek show yazmis 2 gun istanbul saf kar alacak yazmis burda millet kusa dondu kky cevirdi diyor ya bol keseden atipta milleti yaniltmayin bir guncellemeyle sistem cop olmaz efsane olmayacagi gibi

• Bu yıl 2014 yada 2007 ye benzemiyor, bu yıl sürekli modellerin verdiği bir sistem oluyor sisteme günler kala o sistem ya kuşa dönüyor yada sınırda sistem haline geliyor kasımdan beri durum böyle. geçen yıl aralık ayı dolu dolu geçmişti ocak ayıda efsanemiz ha ocaktan sonra birşeyler olmadı ancak insanlar şikayet etmedi çünkü aralık ocak yetmişti. bu yıl Karın K sini göremedik diyebiliriz. tarih olmuş 21 ocak, insanlar endişeli herkesde psikolojik savaş başlamış durumda. eğer adam akıllı sistem alamadığmız takdirdi burası hem psikolojik olarak dem diyalog olarak hep karışacaktır.