Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o kadar uzaklara açılmaya gerek yok kanımca , 7/11 dönemini kurtaralım da , ay ortasına daha çok var

Mart ayında 72 saatte bile sistem belirebilir , onun için Modellerin 168 sonrası diyagramı halüsinasyondur bana ve fazlara göre

Evet haklısın 300 saat ilerisi heran değişiyor ama bi sinerji yapıyım dedim öyle görünce.

• hocam karadenizden de bir diyagram atar mısınız

• veri meri takmayan süprizlere açık bir sistemle daha başbaşayız , Yaşa ve Gör 2 , başta Anadolu yakası ve Boğaz hattı yüksekleri olmak üzere İstanbul’da kar bekliyorum , 100/150 rakım üstü olabilir , hayırlısı olsun diyelim

yorumumu yapmıştım

Lütfen biraz kurcalayalım

Zaman ve nakit tasarrufuna önem verelim ☺️

• Çapsız Gfs’nin bile ortalamayı düşürüp -10 ları görmeye başlamasına mı sevineyim 33919e7c11.png

c05ace8.png

yoksa YG2 Sisteminde bu akşam ve yarın sabaha kadar İstanbul’da özellikle Anadolu yakası yükseklerinin örtü ihtimaline mi sevineyim :hfyeni (29):

Asıl dekler ikindiden sonra ile yarın sabah arası

Boğaz hattı , Levent, Altunizade, Çekmeköy , Çamlıca , Kayışdağı , Aydos :gun_bandana:

Beylikdüzü Başakşehir Arnavutköy sizi yazmasam da olur ne yapar eder kaparsınız üç beş

• Hocam doğu karadeniz kar alacağı artık kesinleşti diyebilirmiyiz yoksa beklemelimiyiz.

• Çapsız Gfs’nin bile ortalamayı düşürüp -10 ları görmeye başlamasına mı sevineyim

yoksa YG2 Sisteminde bu akşam ve yarın sabaha kadar İstanbul’da özellikle Anadolu yakası yükseklerinin örtü ihtimaline mi sevineyim :hfyeni (29):

Asıl dekler ikindiden sonra ile yarın sabah arası

Boğaz hattı , Levent, Altunizade, Çekmeköy , Çamlıca , Kayışdağı , Aydos :gun_bandana:

Beylikdüzü Başakşehir Arnavutköy sizi yazmasam da olur ne yapar eder kaparsınız üç beş

Hocam şimdiden dekler oluşmaya baslamis

• Merhaba. Çamlıca ne zaman başlar? İşyerinde gözümüz bayram etsin bari çıkmadan.

• o kadar uzaklara açılmaya gerek yok kanımca , 7/11 dönemini kurtaralım da , ay ortasına daha çok var

Mart ayında 72 saatte bile sistem belirebilir , onun için Modellerin 168 sonrası diyagramı halüsinasyondur bana ve fazlara göre

soğuma dönemlerini tahmin etme konusunda hamdolsun başarılıyız

Ancak soğuma şiddetleri bir türlü beklediğimiz seviyede olamadı , nasip diyelim, Modellerin rezil olduğu hatta son sistemde çökerttiğimiz bu ortamda bizler büyük başarılı sayılırız YG Sisteminde

23/28 dönemi diye ısrarla ifade ettiğim dönem iki sistem aldık , birincisi İstanbul Bermuda için harikaydı

Dün akşam da Anadolu yakası yüksekleri örtü kaptı ama yine kıyılara inemedi

ab2c2a97.jpg

3/4 Sistemi hala kuzey kesimler yüksek rakımlar için Umut vadediyor ama kıyılar için bozuldu maalesef

Ayın onundan önce bir sistem ve ay ortası bir sistem ve 20/23 Mart civarı bir sistem daha görünüyor bana göre

10’undan önceki Sistemi takip etmekte yarar var

Kış bitmemiştir , en azından bir çok dostumuzla bitirmedik halen 😊☃️

• Yüce yaratıcının bize kar vermemesi yada beklediğimizden az vermesi bizi sevmediği anlamına gelmez

Bazen bollukla , bazen yoklukla bazen soğukla bazen sıcakla bazen dolu afetiyle bazen de rüzgarla atmosfer bize sürpriz yapabilir

Din yada inanç sadece namaz oruç zekat gibi şekli ibadetler değildir , önce insan olmak sonra adam olmak sonra da kaliteli birey olduktan sonra dini konular ile atmosfer davranışları ilişkisi özel sohbetlerde tartışılabilir ama pek bir sonuç çıkmaz

Ayrıca atmosfer için ecek acak kesin şeklinde cümle kurulması ve hesap makinasına modele teslim olan Bazı kibirli yaklaşımlarla Allah ömür verdikçe mücadele edeceğim inşaallah , sadece forumda değil hayatımın tamamında

Önce inşaallah , nasipse demeyi öğreneceğiz

Ben bu kıştan gayet de memnunum , şükrediyorum , bol yağış gördüm, kar gördüm konumumda 3 defa örtü gördüm ve iç ve doğu kesimlerde efsane görüldü

Hatta Çatalca Arnavutköy Beylikdüzü efsaneye ramak kaldı

Kıyılar için üzücü bir yıl oldu ve ucu ucuna sistemlerle , hep 1/2 derece ile , yada yağış soğuk çakışmamasıyla örtü kaçtı

Nasipten ötesi yok

Vermeyince mabud neylesin sultan Mahmud

Ama ya verirse

Hala en az 21 günümüz var

Yukarıdaki son paylaşımım verilerden hareketle yaptığım analizdir

Es geçtiğim -4 lük salınım bile olmamıştır

Sistemleri son anda kuşa çeviren model rezaletlerinden sonra ve özellikle modelleri diz çöktürdüğümüz 23/24 Yaşa ve Gör Efsaneye Ramak kala Sistemindeki performansımı ve forumu muzaffer olarak görüyorum

Tüm sinerjik bilgili dostları da kutluyorum