Karsızlık Sendromu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben anlatayım kim sinirli kim dalga geçiyor takamato

Aşağıda yazdığınız mesajda gayet açık dalga geçtiğiniz belli oluyor ama bu size göre eleştiri.

959aeb190abb.png

Aşağıdaki mesaj da size göre eleştiri(ama dalga geçme olan) mesajı yumuşatmaya çalışan başka bir dalga sevici üye;

7b4aa3399f1c29f42.png

Bu mesaj da ise dalganızı yumuşatan üyenin arkasına sığınmış siz varsınız.

c70eeff821810f5db20c.png

Şimdi burada birinci nokta 5 yıl sonra ilk mesajı yazıp dalga geçen mi sinirli?Yoksa size ne lazım diye soran mı sinirli?

Şimdi ilk yazdığınız size göre eleştiri ya biz de mi o bakış açısından size göre eleştiri ayağına dalga geçelim yada hakaret edelim?Can sıkıntınız var ise burası onu geçirme yeri değil.7 yıllık üyesiniz 15 mesajınız var zaten 5 ini biraz önce yazmışsınız.Bu siteye bir katkınız olmamış 5 yıllık kuluçka dönemine yatmışsınız.İstanbul da oturup 6 Ocak 2017 gibi bir sistem de bile diğerlerini saymıyorum ağzınızı açıp tek kelime yazmamışsınız şimdi burada ukala ukala bunları yazıyorsunuz.Eleştiri yapacaksan hakaret etme,dalga geçme.Dalga geçersen hakaret edersen karşılığını alırsın NOKTA

• istanbula 20 nisanda -12 girmişliği var 1929 kışında ama artık mart 15 ten sonra mucizevi olay istanbul gibi şehirlerde kar iç kesimlerde haziran başına kadar şans vardır bence en azından +2000 metrede ki ayderde falan haziran temmuzda kar görülmüşlüğü vardır

Hocam tarihi tam hatırlamıyorum ama 23 Nisan'da nerdeyse 20cm kar yağmıştı. Tabi ki öğlene kalmadan yerde hiç bir şey kalmamıştı

• Bünyamin sürmeli 9'10u gibi kara yakın bir soğuk dalga var dedi her yer sıcak dedi kuzeyimiz soğuk yok Sibirya sıcak dedi kişi kapattı

önümüzdeki süreçte kuzeyimizin soğuması bekleniyor sonrada sistem veya sistemlerin gelmesi siz ne dersiniz Hava_Forum hocam ?

• Kış beklentilere göre ilerliyor, ılık ve kurak. Ben Şubatta aynı olacak diye düşünüyorum. Bu yüzden beklentiyi düşük tutmakta fayda var.

• Modeller artık bir sistemi güzel versin ve gelsin başka bişey istemiyorum. Ya kayboluyor ya Avrupa'ya ya doğuya gidiyor yada zayıflayarak geliyor. Bu sene trend yb nin batiya doğru hep yatması galiba gelen sistemlerde veya modellerde hep bunu görüyoruz. Uygun yerleşimler olacak mı sanırım bu 10 gün daha bekleyeceğiz

Yine yeni yeniden.. İnşallah Batı Avrupa'ya kadar gitmez.

• kisi bitirene tokat gibi guncellemeler yavas yavas basladi. Artarak devam edecek. En degerli ay subat dedik unutmayin. Ozellikle uzun vadesi. Ust akil yolu acti. Bize modelleri takip etmek duser. Az daha sabredin. Hafta bittiginde efsaneyi goreceksiniz.

• kisi bitirene tokat gibi guncellemeler yavas yavas basladi. Artarak devam edecek. En degerli ay subat dedik unutmayin. Ozellikle uzun vadesi. Ust akil yolu acti. Bize modelleri takip etmek duser. Az daha sabredin. Hafta bittiginde efsaneyi goreceksiniz.

hocam peki bu akdeniz ve Kahramanmaraş adıyaman antep gibi illeri de etkisi altına alacak mı yoksa iç kesimler için mi

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

• Arkadaşlar iyi bir sistem geldikten sonra Kuzeyimiz sıcak Batımız sıcak dinlemez. Bu sene soğuklar kutup bölgesine hapsoldu. Ortalamalara göre sıcak kalan kutup bölgesi bu sene ortalamanın altında sıcaklıklara sahip ve çevresinde çok ciddi derecede düşük sıcaklıklar ölçülüyor. Görünen o ki artık bu soğuklar yolculuğa başladı ve rotasında bizde ciddi manada varız. Bundan sonra Semih hocanın dikkat çektiği durum bu olsa gerek. Bize düşen Şubat'ın ilk hfatasından sonrasını beklemek.

işte bu üstad emeğine sağlık inş ışığı bizde gmörürüz senin gibi bu saaten sonra bizide kesmez araba camı kar:)

• modeller hiçte iç açıcı değil şubatın ilk on gününü de kaybettik geriye kaldı üç haftası ondan sonra bahar ondan sonrada işin yoksa 2021 kışını bekle zor iş kar sevdalısı olmak😣😣