Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Semih hocam elinize yüreğinize sağlık sistem gelir veya gelmez bu forumu umutla takip etmenin sebebi siz ve sizler gibi tahmin yapan arkadaşlardır. Herkes en başta emeğe saygı göstermeli inş sistemler gelir tarihin bir önemi yok yeterki kar gelsin

• tutmayabilir tahmin adı üstünde... zaten ocak sonu sisteminde resmi amatör herkes yanıldı....adam mekail değil...

şubat ayı ist marmara için verimsiz geçer benim büyük bir olay beklentim yok 2014 şubatta kısa kollu dolanıyordum sevgililer gününde evde :D kombi yanmadan..

• İyi ve sevilen bir tahminci tahmini tutsada tutmasada karşıdan herzaman aynı saygıyı görmelidir. Tamam yanlış tahmininde eleştirebilirsin fakat dozunu kaçırmadan bilimsel olarak eleştirmekte fayda var. Aksi taktirde yok tahmini fosladı vb yorumlarla gelirse işler karışır kimsede buna sessiz kalmaz. Dediği gibi bu tip yorumları yapanların yaşıda 18 altı hatta 14 altı, o yüzden aldırış etmemekte fayda var ana babasından doğru düzgün terbiye alamıyan yeni nesil...

• @Efsane-Semih hocam sizin on yılda öğrendiklerinizi elli yılda çözemeyecek beyinler var burda buna bende dahilim o yüzden siz şifrenizi sağlam tutun itimat etmeyenler de varsa tutmayalım küçük enişteleri hadi başka kapıya ;)

• @Efsane-Semih hocam sizin on yılda öğrendiklerinizi elli yılda çözemeyecek beyinler var burda buna bende dahilim o yüzden siz şifrenizi sağlam tutun itimat etmeyenler de varsa tutmayalım küçük enişteleri hadi başka kapıya ;)

Öğrendiklerini Anlarsın Çözersin Çabalayarak,Ama Onun Gibi Tahmin Yapabilirmisin Bilemiyorum :D :D

• Öğrendiklerini Anlarsın Çözersin Çabalayarak,Ama Onun Gibi Tahmin Yapabilirmisin Bilemiyorum :D :D.

Kast ettiğim buydu zaten onun gibi tahmin yapmak bu siteden bende birşeyler öğrendim kendi çapımda da öğrenmeye devam ediyorum amaaaa o kıvama gelmek her babayiğidin harcı değilmiş gibi geliyor bana okadar kolay olsaydı en 100 tane uzun vade tahmincisi olurdu sitede

• Genelde şubatın ilk 10 günü hep böyle olur batı bölgelerinde 2007 yılında 14 şubat sevgililer günüydü, akşam 17 saatleriydi bir karayel fırtınası ben ve zincirci ekibim tam 20 saat kızılay ve emniyetle birlikte Balıkesir İstanbul yolunda 650 araca zincir taktık 2gün yol kapalıydı onun için Eskiler derler kasım 150 yaz anca belli!!!!

• Semih Hocamız gibi bir şans var elimizde ama bazı insanlar faydalanmak yerine neden böyle çirkin bir tutum içine giriyorlar anlamak çok güç. Her zaman gıpta ile bakıyorum hocamıza. Çünkü hiçbir zaman uzun vadeyi doğru tahmin etmeyi bırakın incelemeyi dahi tam beceremiyorum. Biz ancak sistem şekillendiğinde ab'nin konumu, soğuğun giriş anı vs. gibi konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. Oysa hocamız haftalar öncesinden bize umut veriyor ışık tutuyor. Böyle bir değerden ne öğrenebilirizin peşinden koşun. Hz. Mevlana'nın dediği gibi kusuru örtmede gece gibi olun...

• Semih Hocamız gibi bir şans var elimizde ama bazı insanlar faydalanmak yerine neden böyle çirkin bir tutum içine giriyorlar anlamak çok güç. Her zaman gıpta ile bakıyorum hocamıza. Çünkü hiçbir zaman uzun vadeyi doğru tahmin etmeyi bırakın incelemeyi dahi tam beceremiyorum. Biz ancak sistem şekillendiğinde ab'nin konumu, soğuğun giriş anı vs. gibi konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. Oysa hocamız haftalar öncesinden bize umut veriyor ışık tutuyor. Böyle bir değerden ne öğrenebilirizin peşinden koşun. Hz. Mevlana'nın dediği gibi kusuru örtmede gece gibi olun...

Anlatmak istediğim tam da bu böyle donanımlı hocamız var biz öğrenmek yerine eleştirip taş atmayı seçiyoruz .

• Ülkeyi İstanbul'dan ibaret sanıyorsanız yukarıdaki arkadaş gibi 2015'deki o sisteme fos diyebilirsiniz.O sistemde iç ege-doğu ve Karadeniz kıyıları iyi kar almıştı.Ayrıca o sistemde Anadolu yakasi 30-40 cm kar almıştı.İstediğini alamayan yer Avrupa yakası idi.Biraz geniş açıdan bakalım sistemlere.

• Şimdi benim anladığım şu;burada bir kısım hocamızı itibarsızlaştırma gayretinde fakat o itibar başarılarla elde edilince öyle 3-5 mesajla kaybolmuyor.Eleştiri her bireyin hakkıdır.Ne zamana kadar?Saygı sınırına kadar.Özgürlükler sınırsız değildir!Başka bireylerin özgürlüklerin başladığı noktaya kadardır!O zaman ne yapmalıyız sınırları aşmamalıyız.Sınırları her kim hakkı olmadan aşarsa gereği yapılır...

• @kerimcem üzülerek söylüyorum ki ben sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum. Semih Hocamızın bugüne kadar umut sattığını hiç görmedim. Siz Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret sanıyorsanız orası farklı tabi. Misal son sistem olan 27 Ocak sistemi... Karadenizden efsane görüntüler geldi. Doğu bölgelerden efsane görüntüler geldi. Şimdi bu sistem yurdumuza gelmiş olmadı mı? Sistem tarihinin başarılı olma çıtası İstanbul mudur? Ben böyle düşündüğünüz sürece art niyetli olduğunu düşüneceğim her zaman...