Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Efsane Semih artık site üyeleri ve misafirleri için bir simge oldu. Tahminleri tutmayabilir. Tutacak diye bir kural da yok zaten. Ama bizleri gerçekten rahatlatıyor. Yazılarını heyecanla takip ediyoruz. Kendi adıma o bişey yazınca keyif aldığımı hissediyorum. Bir an önce iyileşmesini diliyorum.

• hele şükür bu sinoptigi bekliyordum ecmwf den bu sabah göstermiş yine bekledigimiz sinoptigi izlanda baskısı azaldıgı takdirte Azor kafasını iskandivya ya dogru kaldırdıgı taktirde -14 -16 lar kaçınılmaz yine dönmeye başladı modeller 12 şubatta degil modeller 180 derece dönüp yine 8 inde başlatıcak sistemi... ben Ecmwf yi bu sene bu kadar kararsız görmedim bişeyler seziyorum ama ne sanki vaade yaklaştıkça çok fena şeyler olacakmış gibi hissediyorum..

2 Mal editiert, zuletzt von dikiz ()

• hele şükür bu sinoptigi bekliyordum ecmwf den bu sabah göstermiş yine bekledigimiz sinoptigi izlanda baskısı azaldıgı takdirte Azor kafasını iskandivya ya dogru kaldırdıgı taktirde -14 -16 lar kaçınılmaz yine dönmeye başladı modeller 12 şubatta degil modeller 180 derece dönüp yine 8 inde başlatıcak sistemi... ben Ecmwf yi bu sene bu kadar kararsız görmedim bişeyler seziyorum ama ne sanki vaade yaklaştıkça çok fena şeyler olacakmış gibi hissediyorum..

valla bende öyle düşünüyorum o sistem 8 şubat gelecek akşam en geç sabah modeller yola gelecek

• Umudumuzu yitirmirmiyoruz kararlılıkla devam ediyoruz. Modeller istediğimiz randımana kavuşacak inanıyorum ki 6 ocak da yaşadığımız sistemin aynısını bu sefer daha uzun olarak yaşayacağımızı tahmin ediyorum 8)

• hani bi şarkı varya hepsi geçer delerde gecer diye.bu sistemde bizi delip geçecek gibi.gelecek insallah ama ecel terleri döktürecek bu gidişle

• Grafiklerle veyahut hava durumu yorumlamayla ilgili en ufak bilgim yok fakat büyük bir kar sevdalısıydım tesadüfen bulduğum bu forum sayfası anlık incelediğim bir sayfa haline geldi daha önce mgm'den bakardım ee bakardımda sonuç hüsran olurdu semih abi bir tahmin yapıyor anlık nokta atışı oluyor bu adamı alın ülkenin hava durumu sunucusu yapalım yahu helal emeğine yüreğine abi şu konuşmaların insanlara sabrı öğretiyor geçmiş olsun..

• Dikkat ederseniz 6 ocak sisteminden önceki haftada havalar güneşli ve güzeldi.Şu anda bu şekilde bilgiler ve öngörüler var.

Ben hayatda beklentisini çok aşağılarda tutan bir adamım ki çok istediğim birşey olmazsa hayalkırıklığı büyük olmasın.

Bu sistem içinde çok büyük beklenti içine girmiyorum bakalım ne olacak .

• ecmwf 12 şubat girecek diyor sistem efsane semih hocamız 8 şubat girecek diyor bakalım bu sistemin galibi ecmwf'mi efsane semih hocamız'mı bence efsane semih hocamız galip çıkacak modeller düzeltecek

• 1,5 gündür gelen veriler şubat kestanesine doğru gidiyor, her çıktı daha da kötüleşiyor. umarım işler artık tersine döner ve şubat ayında güzel bir sistem alırız.bu sistemi kaçırırsak üzülürüm cidden

• Modeller Hala Dönmedi... ECMWF Bu Sabah 12 Sinde Demiş Sistemi Akşama Bakcaz Sistem Yok Değişik Değişik Senaryolar Deniyorlar. Ben Anlamıyorum Bu Modelleri Eğer Semih Hocamızın Dediği Gibi 8 Şubatta Sistem Gelirse Bunlar Son 24 Saat Kala Accuweather Gibi mi Dönecekler? Çok Büyük Bir Merakla Bekliyorum...

• 1,5 gündür gelen veriler şubat kestanesine doğru gidiyor, her çıktı daha da kötüleşiyor. umarım işler artık tersine döner ve şubat ayında güzel bir sistem alırız.bu sistemi kaçırırsak üzülürüm cidden

efsane semih dediyse gelir panik yok :D

• Arkadaşlar cidden Semih hocanın ve yazarlarımızın GFS yada diğer modellere bakarak mı tahmin yaptığını sanıyorsunuz?

Modellere bakarak uzun vade tahmini yapılmaz.

Modeller 180 derece dönüş yapabilirler.Bunu her zaman gördük.En yakın örneği yaşanan 26 Ocak sistemi

GFS 18 Ocak sabahı göstediği model

Aynı gün akşamı göstediği model

Yaşanan

• Sistem için Semih hocamızın verdiği tarihlere neredeyse 1 hafta süre var.Kendisinin kimsenin ağzına alamayacağı tarihleri inandığı zaman ne kadar zaman önce açıkladığı ve başarıları ortadadır.Sistemle ilgili bir değişiklik görürse bunun açıklamasını da kendisi bizzat yapacaktır.Öyle bir durum yok ancak tahminlerin yanılma,ötelenme gibi durumları da bu işin doğasındandır.Başarıları ortada olan hocamız hakkında yazılan yorumların saygı sınırlarını aşmasına izin verilmeyeceğini herkesin bilmesini isteriz.İyi forumlar...

• "Hasta oldugum icin bir sure giremedim. 3 5 gun daha giremicem.

8 inde baslayacak sistem pespese gelecek sistemlerle subat sonuna kadar etkili olacak. Aysonuna kadar 3 sistem gelecek.

Modelde gormeyince sistem var desekte suphedeydiniz. model gosterdi
    gelecegine inandiniz. simdi gostermiyo tekrar gelmeyecegini saniyosunuz
    ama yaniliyosunuz.

Bugun itibariyle sistemin gelme ihtimali yuzde 90 a cikti.hayirli olsun."

bu açıklamadan sonra sistemin geleceği kesinleşmiş oldu. bakalım doğu akdeniz'i nasıl etkileyecek. haydi Hayırlısı.

• Semih hocam acil şifalar diliyorum sana.Sistem hakkinda kesinlesen olgular gorursen ve imkanin da olursa bizimle paylasirsan sevinirim.Calismalarinda basarilar efsane...

• semih bey geçmiş olsun . allah şifa versin . beklediğiniz sisten siklon mu dek mi ? ön görünüz nedir.? bide hocam balkan göçmenimisin ? cevap verirsen sevinirim :)