Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cnntürk hava durumu sunucusu bünyamin sürmeli semih hocamızın 20 gün önceden bildiğini bgn öğle saat 1 bülteninde aöylüyor iki sistemin marmarının üzerinde çakışacağını ve şubat ayının 2. Haftasından snra çok soğuk ve yağişli geçeceğini belirtti.
    Ahhh bee güzel insan biz bunları hocamız semih in sayesinde 20 gündem beri konuşuyoruz gel sende katıl bize :))

• Cnntürk hava durumu sunucusu bünyamin sürmeli semih hocamızın 20 gün önceden bildiğini bgn öğle saat 1 bülteninde aöylüyor iki sistemin marmarının üzerinde çakışacağını ve şubat ayının 2. Haftasından snra çok soğuk ve yağişli geçeceğini belirtti.
    Ahhh bee güzel insan biz bunları hocamız semih in sayesinde 20 gündem beri konuşuyoruz gel sende katıl bize :))

Geçte olsa farketmesi yine iyi :D Geçen günlerde şubat bahar havasında olcak diyordu onu orada yakalayıp nasıl döndüğünü somak lazım

• doğu batı kuzey güney bu ülkenin 4 bir yanıda hepimizin deyilmi ha batıya gelir ha doğuya gelir sistem batıyada gelse sevinirim doğuya da kuzeyde gelse sevinirim Allahın izniyle ülke sistemi olurda sende enseni kaşırsın emeğe saygılı ol

• Arkadaşlar sistem gelecek olumsuz yorumlara bakıp üzülmenin alemi yok. 26 Ocak sisteminde modeller son 4 5 güne kadar baharı getirmişlerdi. Şimdiden bu kadar sert soğukları ülkemize indirmeleri sistemin ne kadar ekstrem olduğunun bir göstergesi bence. İnşallah hocalar dediği gibi gelir de şu trollere bir ders olmuş olur.
    Esktra olarak o ab türkiyeye kayarsa batı bölgeler metreleri konuşur.

• Her sistem öncesi fosçular çıkıyor maalesef. Bu arkadaşların ortaokul yıllarından kalmış bir takıntısı mı var anlamadım! Ortaokulda şimdiki gibi e-okul yok. Bazı tipler vardı. Sınavdan kaç bekliyorsun diye sorunca 40-50 anca alırım derdi. Öğretmen sınıfta sonuçları okuyunca 80 civarı ve üstü not alırlardı. Neden yaptıklarını anlamadım hiç. Sanırım bu yıllara takılı kalmış arkadaşlar. Allah afetsiz sistemleri ülkemizden eksik etmesin.

• Uzun Vadeli Tahminim (10 günlük)

Yurdumuz
    ayazlı gecelere yb etkisinde günlere devam edecek bu hafta sonuna
    kadar. Evet gelelim aksiyona: Yurdun batısı Pazar gününden itibaren Orta
    akdeniz üzerinden gelecek olan mevsime göre ılık ve yağışlı hava
    kütlesi ile start verecek olan aksiyon dolu günlere başlamış olacak. Bu
    sistem salı gününe kadar yağışıyla etkili olacak. Cts ve pazar günleri
    lodos fırtınası etkili olacak. Salı gününden itibaren (Çarşambaya da
    sarkabilir) yurdumuzun batısı Trakyadan başlamak üzere Sibirya destekli
    Balkanlardan gelecek olan kuvvetli soğuk ve karlı bir havanın etkisine
    girecek inşallah. Sistem ilerleyen günlerde de yurt genelinde etkili kky
    ve kar şeklinde yağışlara yol açacak inşallah. Bu sistemden sonra
    barajlar İstanbulda % 100 doluluk oranlarına ulaşacaktır en azından
    yaklaşacaktır diyelim Allah'ın izniyle. Sistemin süresi için şu an ne
    konuşsak boştur zira göklerden gelen bir karar vardır o karar
    belirleyicidir biz aciz kullar sadece tahmin yaparız çevremizdekileri
    uyarırız. Bu arada dikkat edereniz İstanbul ölçekli tahmin yapmıyorum
    böylece tahminimin tutmama oranı % 0 a kadar iniyor. Artık ılıkçılara
    koz yok.

• bu sistem gelmez ya diguya gider yada batiya ortasi yok gibi ben umutlu degikim keske 6 ocak gibi daha serti gelse nerde zor zor artik ...

sen her söylediğin şey yalan dolan her formda yazıp birşeyler atıyordun milletin aklını bulandırmak için.en sonunda burdada karmaşa yaratıyorsun senin yazdıklarını ss yapım attim sana başka formlarda ne konuştuğuna kadar.