Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cana geleceğine mala gelsin derler ya heh işte tamda böyle bir hadise yaşadım bugün. Ikı tane evladimin oldugu annem babam ve eşimin oldugu evime bu sabah erken saatlerde hırsız girdi ve bir çok eşyayi alıp götürdü. Kotu bir gündü ancak yinede bu kadarla anlattığımiza şükür ediyoruz

Geçmiş olsun hocam.Biz de 10 sene önce yaşamamıştık Allah daha kötülerinden korusun.

• Bir kişi herşeyi göze alarak başkasının evine giriyor, hakkı olmayanı alıyorsa, bu kişinin insani hiçbir değerle ilgisi olamaz.. Bir ülkeye bağlı vatandaş olarak görmüyorum böylelerini daha çok o ülkenin asalakları gibidirler. Yeterki menfaati olsun, Vatandaşa zarar veren Vatanıda satar, her türlü kötülük beklenir (çok afedersiniz) bu şeref yoksunlarıdan.
    Hırsızlıkta dahil olmak üzere pek çok suçun oluşumuyla alakalı gerek tedbir, gerekse cezalandırma aşamasında alınacak önlemlerinde, verilecek cezalarında artması gerektiğini düşünüyorum.
    Cezaların caydırıcı olmanın aksine, ne yazıkki bu kişiler için teşvik edici derece hafif olması nedeniyle bu kadar rahat hareket ediyorlar...
    Bu bayıltıcı sprey olayını yaşlı bir komşum da anlatmıştı. Dediğine göre evde tıkırtılar duyuyor kalkmak istiyor ama ne gözünü açabiliyor nede kalkabiliyormuş. Hırsızlar her türlü kilidi açabiliyormuş, buna bir önlem olarak içerden eski usul sürgü kilitler takılmasını nacizane tavsiye ederim...
    Allah cümlemizi, başta Ailelerimizi insanların her türlü fenalıklarından, şerrinden muhafaza etsin...

• @Seyyah hocam bu ülke de şu 3 şey bitirilmeden huzur gelmez.
    Terör ve terörist
    Tecavüz
    Ve hırsızlık - dolandırıcılık
    Tabi bunların olmamasi için en başta çok iyi bir dini eğıtım ve akademik eğıtım ile ekonomik özgürlük.
    Ülkece, büyük devlete yakışır yönetimiyle geçmişimiz örnek gösterilebilir

• saydığınız şeylerin hepsinin eğitimle alakası var, eğitim(gerek aile gerek okul) iyi olsa toplumun çürük üyeleri azalır. Maalesef kurulduğundan beri sistemsiz bir eğitimle ilerliyoruz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• saydığınız şeylerin hepsinin eğitimle alakası var, eğitim(gerek aile gerek okul) iyi olsa toplumun çürük üyeleri azalır. Maalesef kurulduğundan beri sistemsiz bir eğitimle ilerliyoruz..

Köy enstütileri çok iyiydi de manevi yönden eksikti programda düzeltmelere gidilse bugün işsizlik olmazdı herkesin mesleği olurdu, köyler boşalmazdı insanlar toprağı severdi emek vererek çalışmanın zevkini anlardı ama ne yapıldı? Düzeltmek yerine toptan kaldırıldı zaten bizim ülkemizde her şry böyledir. Bir şey bozuksa at çöpe yeniden kuralım.

• @Gray Cities köy enstitüleri Türkiye Cumhuriyet Tarihinin şuana kadar ki en önemli hamlelerinden biriydi ama birilerine battı ve maalesef kapatıldılar. Üreten değil tüketen olmamızı isteyen bazı güruhların bunda etkisi çok büyük oldu.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Trump ın etkileri...

Suudi Arabistan'da 4 bin kişilik iskambil turnuvası

4 bini aşkın yarışmacının katıldığı şampiyona, Müslüman dünyasından tepkilerin yükselmesine neden oldu.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Amerika ziyaretinde Orta Doğu'yu yeni bir Avrupa yapacakları söylemişti.
    Ilımlı İslam'a yönelmek için günden güne adeta kabuk değiştiren Suudiler, Riyad'da iskambil şampiyonası düzenledi.
    4 BİN KİŞİ KATILDI
    Bir konferans merkezinde düzenlenen şampiyonada, 4 bin 112 kişi büyük ödül için yarıştı.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Çağdaşlık denilen şey böyle şeyler değil ki neden hep çağdaşlık denilince dini ve örfi değerleri terketmeyi anlar bizim coğrafyamız acaba...
    Bilimde teknolojide tarımda sanatta sanayide ilerlemek varken değerlerimizi terketmenin bizi çağdaş yapacağını düşünmekte neyin nesi...
    Hele hele peygamber topraklarında böyle yarışmalar düzenlemek saygısızlıktan ziyade hakarettir bana göre...
    Islah et yarabbi senin kudretin herşeyin üzerindedir...