Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Kara hasret. Merhabalar, öncelikle konuyla ilgili bilgim yok ancak şunu söylemek isterim, biz yöneticiler kimsenin mesajını silerken sevinmiyoruz ancak hem artan troller hemde buna bağlı artan gereksiz mesajlar günün son saatlerinde gününde verdiği yorgunlukla birleşince daha ani tepkiler verebiliyoruz, bakın sizin durumunuz böyle oldu demiyorum genelleme yapıyorum bizlerde insanız sonuçta. Ayrıca bakın normalde bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz yok zira site kuralları gereği uyguladığımız yaptırımların sebeplerini bildirmek zorunda değiliz ancak bu dürüst açıklamam sizlere verdiğimiz değerin bir göstergesidir.

haklıyken haksız duruma düştük tamam dediyiniz gibi olsun hocam eyi vallah

• Allah askina biri bana su batmanin hava sicaklig8nin su anda nasil 18 derece oldugunu anlatabilirmi ?yanı basimizdaki dbakir 7 derece acaba ruzgar toroslardan estigi icin fön etkisimi yapiyor bu arada nem 42 ,dbakir 98 =O :D X( :S 3skkedi352 skkedi352

• Bugün Kahramanmaraş Tekir yaylası, Göksun, Afşin hattı boyunda işim vardı. Nerdeyse hiç kar yok. Bu mevsimde oralarda zemin kar kaplı olması gerekirken manzara karşısında hayret ettim.
    Son dönemde modellere de bakınca soğuklar bölgemize girmiyor giremiyor. Ocak Şubat ne getirir bilemem ama inşallah böyle devam etmez. Allah sonumuzu hayretsin. :(

• Allah askina biri bana su batmanin hava sicaklig8nin su anda nasil 18 derece oldugunu anlatabilirmi ?yanı basimizdaki dbakir 7 derece acaba ruzgar toroslardan estigi icin fön etkisimi yapiyor bu arada nem 42 ,dbakir 98 =O :D X( :S 3skkedi352 skkedi352

Şimdi mgm'den baktım.Mersin 17,Siirt ve Antalya 15 dereceyle en sıcak yerler.Şu aralık ayının sonunda ve deniz kıyısındaki şehirlerle aynı sıcaklık.Üstelik rakım 902.

• Bu tarz uzun ılık günlerin Arkasından tam zıttı hava kütleleri gelirdi eskiden...Günümüzde bir değişiklik var ..Ama ben umudumu kesmedim .İçimden bir ses diyorki bu ılık günlerin acısını çıkartacağız...Sabır ve dua...

• Şimdi mgm'den baktım.Mersin 17,Siirt ve Antalya 15 dereceyle en sıcak yerler.Şu aralık ayının sonunda ve deniz kıyısındaki şehirlerle aynı sıcaklık.Üstelik rakım 902.

valla batmanda boyle havalardan sonra once sis sonra kar gelirdi hep bide bu gece batman nin meshur enverziyon olayi olmadi 8o

• 20 Aralık'tan sonra bir şeyler var ama sanki kar yapmayacak gibi. Aralık'ta bir şeyler olmasa bile ben Ocak ayının ilk 10 gününü boş geçmeyeceğimizi düşünüyorum. Özellikle 5-10 Ocak arası

Herkese iyi akşamlar..kral hocam bunu 12– Aralık’ta yazmıştı! İNŞALLAH tahmini gerçekleşir...

• karamsarlık asla olmasın arkadaşlar kış adına yakışanı yapacak buna emin olun lütfen harika bir kış kapıda izleyin görün sadece az daha sabır lütfen umutsuzluk asla olmasın herşeyin güzeli bizim olacak özelikle bizim bölgemiz için harika şeyler görünüyor günü gelincede görevli arkadaşlar sizi bilgilendirecek zaten bol bol resim videolarınızı atacağınızdan adım gibi eminim ;)

• Ben bu kış kar yağacağından şüpheliyim tırt gidiyor valla sistem gösterip getirene kadar aha ortada doğuya 850 phda -0 girmiyor ocak da sıcak araya gireriz 15 gün derler sistem balkandan gelir sonra soğukla yağış çakışmasını bekle Allah yardımcımız olsun

• Hepimizin çok sevdiği unutmak istemediği en azından son 10 yıl içerisinde, bir 2012 kışı var ve 18 ocakta başladı. 15 ocaktan önce hangi ilin kar rekoru var doğu güneydoğu ve doğu akdeniz için konuşuyorum, lütfen karamsarlıktan uzak daha temkinli yaklaşımlarda bulunalım,

Bu akşam en az 20 -25 günlük bir değerlendirme yapacağım,