Efsane Geri Döndü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak ayını bitiren arkadaşlar modellere göre bitiriyor farkındayım. Haklılarda kendilerince belki. Ama Türkiye son dakika gollerini sever. "Biz bitti demeden bitmez"... ayın 20 sindeki modelleri merakla bekliyorum. Bugün ayın 26 -27 si için gösterdiklerini bakalım gösterebilecek mi? GFS,Ecmwf bey ayın 20 sinde de ;)

• Gfs şortları hazırlayın mangal keyfine diyor yakında çiceklerde açar şubatta 15 inden sonrada cemreler düşmeye başlar hava ısınır sular ısınır ve artık ver elini afrika artık 35 mi olur 45 mi olur haziran temmuzda gerçekten bu kış böle gitmemeli ya modeller kafa buluyor bizle +12 demek 20-25 derece sıcaklık demek gece 12-13 derece demek geçen senenin kopyası olmasından endişe duyanlar var biliyorum ama bu sene la nina yılı el nino degil ılıkçılar meydanlara dolanmış olabilir bu sene bu kış kolay kolay bitmeyecek haberiniz olsun..

• Gfs şortları hazırlayın mangal keyfine diyor yakında çiceklerde açar şubatta 15 inden sonrada cemreler düşmeye başlar hava ısınır sular ısınır ve artık ver elini afrika artık 35 mi olur 45 mi olur haziran temmuzda gerçekten bu kış böle gitmemeli ya modeller kafa buluyor bizle +12 demek 20-25 derece sıcaklık demek gece 12-13 derece demek geçen senenin kopyası olmasından endişe duyanlar var biliyorum ama bu sene la nina yılı el nino degil ılıkçılar meydanlara dolanmış olabilir bu sene bu kış kolay kolay bitmeyecek haberiniz olsun..

Dikiz hayırdır sen de mi bürütus :)

• @sistemci5534 hocam valla gfs yi az önce gördüm tırstım bi an o nedir öyle bence en sıcak çıktıdır o beynimden vurulmuşa döndüm resmen :) o çıktı ilkbahara aittir yaw o kadar da degil +8 +12 ler havalarda uçuşmuş :|

• @Şaban Çilesiz akşamki çıktıdan bahsediyorum hocam nereye gidiyoruz ama sanki bişeyler olacakmış gibi bi his var içimde ay sonuna dogru şubatta hadi görürüz geçen sene gördük o çıktıları da daha ocak ortası kesin en sıcak çıktıdır o nasıl bi güncelleme yapıyor modeller semih hocanın dedigi gibi bence modellere görünmeden bi sistem yaklaşıyor ülkemize :)

• @dikiz akşam güncellemesi Kastamonu diyagramı -farkındaysan 27sinden sonrası için en sıcak 3 senaryodan birini vermiş hocam ;) ortalamayı dikkate almanı öneririm . hatta vade uzun 192 sonrasını okadarda dikkate alma derim ;)

@Şaban Çilesiz takmıyorum zaten kafam rahat sadece ocak ortası şort giyebilecegim aklımın ucuna gelmezdi hocam :) Kastamonu merkezde degilim işte sıkıntı orda hocam Zonguldak Bartın Kuruçaşile Ve Cide kıyı semtlere ugraması lazım artık sistemlerin dek istiyoruz artık hocam nasip artık olmazsada can saglıgı olsun yapacak bişey yok artık... önümüzdeki kışa bakarız çok degil 11 aycık var sadece ^^

• @Efsane-Semih İyi günler dilerim. Ben bu modelleri geçmişten hatırlıyorum ne zaman Afrika atağı olsa ve siz bir sistem tarihi verseniz gerçekleşiyor.Ben yine öyle olacağını umuyorum üstelik hemen hemen tüm modeller sıcak verirken...

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Modellere bakarak konuşuyorum durumlar kötü ay sonumodeller ılık olacak şekilde kararlı semih beyin teklar bekledigi sistemi tarih konusunda iyi incelemesini siddetle tafsiye ederim

uzman gözünle bakanlar sadece model takip etmez,sizin göremedikleriniz olduğu için önceden bilirler ,uzun vade tahmini yaparlar. günlük çıktıya göre konuşmazlar bence sen sabret ve izle.

Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene..

• Modellere bakarak konuşuyorum durumlar kötü ay sonumodeller ılık olacak şekilde kararlı semih beyin teklar bekledigi sistemi tarih konusunda iyi incelemesini siddetle tafsiye ederim

Uzun vade de modellere bakılarak tahmin yapılmaz. O modeller bir günde nasıl tepe taklak olacak izle gör.

• Sistem beklentim hala devam ediyor. Daha 10 gun var. modellerde ufaktan hareketlenmeler basladi. takibe devam.

uzun vadede cok iyi goruntuler var. subat ayi icin. onuda 2 3 gune yazicam.