6 Ocak / Efsane'msi Sistem /

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 6 OCAK AKŞAMI SİSTEMİN İLK ETKİLERİ

Yağış Haritası :

TRAKYANIN KARA GÖMÜLMESİNİN FRAGMANIDIR :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Bişey demedik ki kardeş neresi yanlış bu yazının? Tüm ülkem yararlanacak işte.

Yok kardeşim estağfrullah sana demedim bazı misafirlerimiz oluyor foruma gelen kötülüyor kötülüyor gelen sistemleri çıkıp gidiyor onlardan bahsediyorum. Senin yaptığın yorum çok güzel :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Beylikdüzünde oturan biri olarak 30 cm tahmini çok az buldum hocam en fazla mı 30 cm diyorsunuz yoksa en az mı?

Ortalama verilerdir bu . Verdiğim rakamlarla garantiye yakın değerleri vermeye çalışıyorum... Umarım metrelik kar beklemiyorsunuzdur.. :)

Priestley

• Kusura bakma o zaman günahını aldık boş yere :) Balıkesir için 20 cm öngörün devam ediyor mu bir değişiklik varmı ?

Aynı devam kısa vadede değişiklik yapmam 4 ü akşamı daha detaylı açıklama yapacağım :)

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu hocam tekirdağ merkez için ne düşünüyorsunuz.

Kardeşim çoğu bölgeleri 20+ cm olacak ve üstüne rahat çıkabileceğini düşünüyorum . Verdiğim rakam şuanki verilere göre minimum rakamdır...

Priestley

• Bu kadar erken CM vermeniz, hatta bahsini geçmeniz dahi kesinlikle yanlış. Daha WRF çıkmadan verilmemeli.

Bahsettiğin şeyler verilerin netliği ile alakalı birşeydir... Sistem netleştikce verilen verileri açıklamak gayet normaldir. Bunun yanı sıra bir yanlış varsa burda oda senin yaptığın primdir.

Konuştuklarınıza dikkat edin . Eğer ki verilerimde bi farklıklık çıkarsa ben bırakacağım peki tahminlerimdeki gibi çıkarrsa siz bırakabilecekmisinz ?

Priestley

• BİLGİNİZE SAĞLIK SAKARYA İZMİT ARASI DURUM NASIL OLACAK ACABA KAR MİKTARI OLARAK

Yukarıda verilen haritadan ECMWF ye göre çıkarabilirsiniz. Verilen sinoptiklere göre garanti 20+ Cm

Priestley

• Arkadaşlar ECMWF nin verdiği diyagram ve GFS nin bu gece verdiği çıktılara göre artık sistem garantilenmiştir !!!

Vatana milete hayırlı uğurlu olsun inşallah :)

Priestley

• @Uğurcan Makaroğlu o çakma Gfs dahada yola gelicektir hocam sen dur Ecmwf taa 28 aralıktan bildi gösterdi istikrarını sürdürdü hala sürdürüyor,şimdi tıpış tıpış tüm modelleri çekti yanına sıra Gfs de dedi onada bi çomak sokup adam edicem onuda dedi Ecmwf muazzam ötesi tüm ülke nerdeyse Akdeniz kıyıları hariç yurdun geri kalanı gündüz degerleri 0 veya altında olacak Ege de izmir dahi gündüzleri 1-2 derecelerde görebilir şu görüntüde soguk ve çekirdek çok daha güçlü bu sefer inşallah ALLAH'ın izni ile geçmiş yılları unutturup bize yeni bi efsane yaşatacakmış gibi geliyor bana bu sefer :hfyeni (29): :hfyeni (29): /scatisma2::341 /scatisma2::341 :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: