İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beylikdüzü tarafına gelecek sürücüler dikkatli olsun yerde gizli buzlanma var. Gündüz eriyen kar suyu don yapmış. Hafif kar atıyor ama hala örü yapmaya devam ediyor.

• İnanmayın arkadaşlar 2003 den beri İstanbul'dayım, 2003 - 2004 - 2012 - 2015 kış aylarında kar yağdı onun dışında kar görmedim adam akıllı. Aslen İzmir'liyim, o kadarcık kar İzmir'e de yağıyor zaten arada sırada.

Eğer İstabul'un iklimi 2003 ten bu yana gördüğüm şekide ise Kar beklemek, piyango bileti alıp büyük ikramiyenin çıkmasını beklemek gibi bir şey. Yani boşuna beklemeyin, Akdeniz İklimi'nin hakim olduğu bir deniz şehrine adam akıllı kar nadiren yağar. ( Benim 2003 ten beri gördüğüm şeyi söylüyorum. Yoksa önüne gelen sallıyor, yok İstanbul'a şöyle kar yağar, boğaz donar falan... hikaye bence, insanlar sağlam rüye görmüşler... )

• İnanmayın arkadaşlar 2003 den beri İstanbul'dayım, 2003 - 2004 - 2012 - 2015 kış aylarında kar yağdı onun dışında kar görmedim adam akıllı. Aslen İzmir'liyim, o kadarcık kar İzmir'e de yağıyor zaten arada sırada.

Eğer İstabul'un iklimi 2003 ten bu yana gördüğüm şekide ise Kar beklemek, piyango bileti alıp büyük ikramiyenin çıkmasını beklemek gibi bir şey. Yani boşuna beklemeyin, Akdeniz İklimi'nin hakim olduğu bir deniz şehrine adam akıllı kar nadiren yağar. ( Benim 2003 ten beri gördüğüm şeyi söylüyorum. Yoksa önüne gelen sallıyor, yok İstanbul'a şöyle kar yağar, boğaz donar falan... hikaye bence, insanlar sağlam rüye görmüşler... )

Modeller rüyalara göre yapılmıyor. 2002-2004-2015 kışlarını hepimiz gördük. Boğazın donması felan hikaye tabiiki ancak istanbulda yükseklerde 1 metre kar o kadarda imkansız birşey değil. Kışa başlayalı kaç ay oldu havadada olsa gördüğümüz sistem sayısı önceki yılları şimdiden geçti. Bu sistemde lodosla kar alan yerler oldu. Birşeyler beklemiyorum kimsede beklemesin modunda bu kadar olumsuz olmana gerek yok. Ben kesin gelecek yok 1 metre kar olacak demiyorum orasını allah bilir. Ancak görünen o ki çokta boş bir sistem değil.

• Bu sistemin hemen artik. Gunes acsin. Unutalim. Bi yagmur bi kar bi yagmur bi kar gercekten neyin ne olacagi son saatte bile degisiyodu. Hemen unutmak istiyorum.