Beiträge von Huseyin Yilmaz

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

İnanmayın arkadaşlar 2003 den beri İstanbul'dayım, 2003 - 2004 - 2012 - 2015 kış aylarında kar yağdı onun dışında kar görmedim adam akıllı. Aslen İzmir'liyim, o kadarcık kar İzmir'e de yağıyor zaten arada sırada.

Eğer İstabul'un iklimi 2003 ten bu yana gördüğüm şekide ise Kar beklemek, piyango bileti alıp büyük ikramiyenin çıkmasını beklemek gibi bir şey. Yani boşuna beklemeyin, Akdeniz İklimi'nin hakim olduğu bir deniz şehrine adam akıllı kar nadiren yağar. ( Benim 2003 ten beri gördüğüm şeyi söylüyorum. Yoksa önüne gelen sallıyor, yok İstanbul'a şöyle kar yağar, boğaz donar falan... hikaye bence, insanlar sağlam rüye görmüşler... )

Arkadaşlar şu siklonu izleyebileceğimiz anlık bir harita var mı ? sadece merak ettiğim için izleyeeğim, siklon yer değiştirince rüzgarı ve yağışı ne şekilde değiştirecek.

Bu arada Mecidiyeköy'deyim Henüz kar yok, sadece arada kara çevirip tekrar yağmura çeviriyor, sulu kar gibi yağıyor, hava yeterince soğuk değil.

Arkadaşlar nedir bu üzüntü anlamıyorum, Kanada yada Sibirya'da yaşamıyoruz. Bildiğin sıcak Akdeniz ülkesinde yaşıyoruz. Üstüne bir de küresel ısınmayı ekleyin ve de en çok etkilenen yerlerden birinin Akdeniz havzası olduğunuda unutmayın.

Yani İstanbul gibi kıyı şehirlerinde havada kar görebilmek bile sevindirmesi lazım bu coğrafyanın insanlarını, belki 40 yılda bir adam akıllı kar yağar o ayrı ama Türkiye kıyılarında kar beklemek piyango bileti alıp zengin olacağına kesin gözüyle bakmak kadar acayip geliyor bana.

Mucize bekleyipte kendinizi üzmeyin, ılıman iklim ülkesi burası. İstanbul'da ki yapılaşmanın yarattığı ısı adasını saymıyorum bile.