Deprem Bildirim Konusu

• Yok kahinciler yok mahinciler boş boş konuşmayın. Bu olan depremler keyfinden olmuyor. Yeraltındaki fay hattında çıkan sorunlardan oluyor ve insanlar da bundan dolayı endişeleniyor ki bu normal. Görürüm bi büyük deprem olduğunda yüzünüzdeki ifadeyi. 5.8'lik depremden önceki gün 2 tane buna benzer deprem oldu. Çoğu kimse umursamadı , bir şey olmaz deyip geçiştirdi fakat ertesi gün evde kalan olmadı. Tabii ki her şeyi Allah bilir, koruyan da o'dur ama bu depremler dediğim gibi zevk durumundan olmuyor. Bu işin şakası yok.

• Deprem ana fay uzerinde degil yakindaki karma faylardan birinde, ozellikle mesafe olarak anadolu yakasinin dogusuna yakin oldugu icin bu bolgedekiler 3.5 buyuklugundeki depremleri bile hissediyorlar. O bolgede fazlaca yan fay var dolayisiyla marmara bolgesinde aktivitesi cok olan yerlerden biri, bu deprem oncudur diyenler, yada hissiyatla konusanlar hic konusmasin daha iyi..

• İmkanım olsa bu şehirde durmam keşke Keşke babamın sahil kasabasında balıkçı dükkanı olsaydı .okulu bırakıp, evlenip dükkanın başına geçseydim, esnaf dostlarla serine bir tabure çekip dedikodu, gıybet, yapıp sohbet ederek çay içseydik akşam olunca dükkanı kapatıp müstakil yazlık evime geçseydim . bir duvarı komple begonvil, bir köşede yaseminler tütüyor. tele-marketing kanallarından aldığım bahçe hortumuyla her sabah çimleri suluyorum.bir de kızım olsaydı Kızımın adı Jülide olacak. Jülidelik çok yakışacak ona. Jülide... Ne asil, canım kızım ya.

• İmkanım olsa bu şehirde durmam keşke Keşke babamın sahil kasabasında balıkçı dükkanı olsaydı .okulu bırakıp, evlenip dükkanın başına geçseydim, esnaf dostlarla serine bir tabure çekip dedikodu, gıybet, yapıp sohbet ederek çay içseydik akşam olunca dükkanı kapatıp müstakil yazlık evime geçseydim . bir duvarı komple begonvil, bir köşede yaseminler tütüyor. tele-marketing kanallarından aldığım bahçe hortumuyla her sabah çimleri suluyorum.bir de kızım olsaydı Kızımın adı Jülide olacak. Jülidelik çok yakışacak ona. Jülide... Ne asil, canım kızım ya.

Aynen bende sinopluyum imkan olsada yerleşsem stres yok huzur mutluluk var