Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hisseden herkese gecmis olsun arkadaslar, Allah beterinde korusun insallah.

YAŞAYANLAR, ÖLÜLER BİRDE DENİZCİLER VARDIR.

• Eveet deprem ve jeoloji uzmanları yine çıkmış piyasaya

Havayı tahmin zordur yeri tahmin daha zordur, zaten bu olayları ve etkilerini tam bilselerdi, dönerdik uzmanlara herşeyi söylerlerdi, özetle uzman ol ya da olma sonuçta insan aklı vicdanı ya da mantığıyla da bir değerlendirme yapabilir, başkasına normal gelen başkasına acayip gelebilir ve bana göre normal değil.

• 1999 depreminde kırılan fay üzerinde olmuş bu deprem. kaynak: Okan Tüysüz - NTV CANLI YAYINI

Bukadar hizli cözumlemeyi nasil yaptilar bilmiyorum ama kirigin bittigi yer tamda orasi. Daha bugun Prof. Dr. Haluk Eyidogan la tamda o bolgeyi konustuk kirilan degil 99 depremde kirigin geldigi ve gergin olan 1509 depremine neden olan fayin dogu ucu.

• depremle ilgili haber yapan tek kanal olan ntv’ye teşekkürler prof.dr. okan tüysüz şuan bu depremin 99 depreminde kırılan faydan olduğunu ve daha şiddetli bir deprem beklentisi yaratmayacağını 3 civarında artçı depremler olacağını söyledi

• Ben maslak da plazanin bahcesinde hissettim saniyelik bir seydi ama acik alanda salladi.

insallah daha buyugunun habercisi degildir, psikoloji falan kalmadi artik.

• Havayı tahmin zordur yeri tahmin daha zordur, zaten bu olayları ve etkilerini tam bilselerdi, dönerdik uzmanlara herşeyi söylerlerdi, özetle uzman ol ya da olma sonuçta insan aklı vicdanı ya da mantığıyla da bir değerlendirme yapabilir, başkasına normal gelen başkasına acayip gelebilir ve bana göre normal değil.

Sana göre normal değilse içinde yaşa bu işin üniversitesini mi okudun lisansını mi yaptın gelip milleti galeyana getirmenin anlamı yok biraz bilmeyen adam okusa oha deprem olucakmış der

• depremle ilgili haber yapan tek kanal olan ntv’ye teşekkürler prof.dr. okan tüysüz şuan bu depremin 99 depreminde kırılan faydan olduğunu ve daha şiddetli bir deprem beklentisi yaratmayacağını 3 civarında artçı depremler olacağını söyledi

• Havayı tahmin zordur yeri tahmin daha zordur, zaten bu olayları ve etkilerini tam bilselerdi, dönerdik uzmanlara herşeyi söylerlerdi, özetle uzman ol ya da olma sonuçta insan aklı vicdanı ya da mantığıyla da bir değerlendirme yapabilir, başkasına normal gelen başkasına acayip gelebilir ve bana göre normal değil.

Varsayımlar üzerinden konuşamayız.Size acayip geldi diye böyle bir tahmine bence yersiz yere gerek yok.Yukarıda bir kişide yazmış bence bir yerde patlayacak.Ya sen jeoloji uzmanı falan mısın nereden biliyorsun bir yerde patlayacağını? Çözümleme gelmeden yorum yapmak saçmalık.İnsanlar depremin etkisi ile zaten panik yapıyor.Burada yazılanları okuyup daha da telaş yapıyorlar.Bilginiz yoksa bence bu konular hakkında konuşmak doğru olmaz.Yersiz telaş yapacak millet.Zaten bu aralar çoğu kişinin geçen ki silivri depreminden beri psikolojileri bozuk.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Prof. Okan Tüysüz Ntv'ye konuştu:

"Daha önce kırılan fayın üstünde oldu. Bu nedenle tehlike arz etmiyor. 3 büyüklüğünde birkaç artçı meydana gelebilir. Bu normaldir.

Ama Marmara Denizi genelinde stres yükseliyor. Bu deprem de bunun bir sonucu".

• Bukadar hizli cözumlemeyi nasil yaptilar bilmiyorum ama kirigin bittigi yer tamda orasi. Daha bugun Prof. Dr. Haluk Eyidogan la tamda o bolgeyi konustuk kirilan degil 99 depremde kirigin geldigi ve gergin olan 1509 depremine neden olan fayin dogu ucu.

4.1 olan fayla 1509 fayi ayri degilmi

• E5F9BM.png

E5MEfA.png

Biraz inceleyince pek de 1999'da kırılan fayda olmuşa benzemiyor ama 1999'daki kırığın nereye kadar uzandığını bilemeyiz gerçi. 1509 fayında olmuş gibi görünüyor haritadan bakınca.

• Ters halüsinasyon durumu Hocam 😂

Olmayan depremi hissedip olanı hissedememe gibi bişey

Deprem anı İçin Harika bir hal 😀

Ben hala sallaniyom biliyonmu. Oyuzden tınlamiyom artik. Belki gercekte sallandim ama yine psikolojik sanmisimdir.