Kasım Ayı Görünümü Hakkında Bilgi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kasim ayinin 20 sine kadar bisey yok sonrasi net degil insallah yaniliriz demistik. malesef yanilmadik.

Uzun vadeye soyle bir baktimda hala bisey goremiyorum. kör olduk.

3 gun sonra kasimin son 10 gunu hakkindaki beklentimi paylasicam. Ön bilgi olarak olursa son 3 5 gunu belki olur. Olmazsada yapicak bisey yok.

• kuraklık ve barajların durumu haber bültenlerine konu olmaya başladı, resmen buğday öğütür gibi sistem öğütüyoruz, bana abartıyon diyenler gfs in yağış modelini açıp çarşamba gecesi ege denizi üzerinde bekleyen yağışların perşembe sabahı ne hale geldiğini görsün ve durumun vehametini düşünsünler bence zira ben bu yıl sağlam yağış alabileceğimiz konusunda endişelenmeye başladım

• Modellerin bu sekilde olmasida endekslere gore ilginc. modellerde surpriz bir degisim olabilir uzun vadede emin degilim henuz. 2 gun sonra kasimin son 10 gunu icin beklentimi yazicam.

• 15-16 sı gibi azor yukarıya doğru tırmanışa geçiyor ve bir şeyler olacak gibi inşaallah, ayın son 10 gününde ise o hep merakla beklenen, dillerden düşmeyen ve bu yıl geç kalan azor, pide konumunu alacak gibi duruyor

• kendi beklentimi kendim bitiriyorum, bu sistemden de bir dalga olmaz yine yalayıp geçiyor ve yine sıfır yağış, lodos yağış getirmiyor, soğuk hava yağış getirmiyor eee nasıl olacak bu iş....

• kendi beklentimi kendim bitiriyorum, bu sistemden de bir dalga olmaz yine yalayıp geçiyor ve yine sıfır yağış, lodos yağış getirmiyor, soğuk hava yağış getirmiyor eee nasıl olacak bu iş....

o zaman kendi kendine konuş rıfkı. Biz delilsiz konuşanları pek sevmeyiz!

• @rıfkı29 Sürekli aynı tutum içerisindesin yağış olmaz,soğuk olmaz,sistem olmaz vs. Bahsettiğiniz bir meteorolojik değerlendirmeniz de yok ama moral bozmak için çaba çok.Bu size uyarım olsun.Aynı tutumu bir kez daha tekrarlamanız halinde gereken yapılacaktır.

• Yata yata paslandık artik. yarin bekledigim bi veri iyi gelirse '' İstanbul'da dahil olmak uzere'' ilk kar haberini vericem. Yarin ola hayrola. :) Eger rölantide kalirsa 2. gunu bekleyin. 2.günün şafağında kuzeye bakın..

• Yata yata paslandık artik. yarin bekledigim bi veri iyi gelirse '' İstanbul'da dahil olmak uzere'' ilk kar haberini vericem. Yarin ola hayrola. :) Eger rölantide kalirsa 2. gunu bekleyin. 2.günün şafağında kuzeye bakın..

abi sabah bu yazını gördüm diye okuldan gelir gelmez havaforuma girdim :D ama daha yazmamışşın , heralde 2.güne sarktı veya her zamanki gibi akşam yazıcaksın abi

• abi sabah bu yazını gördüm diye okuldan gelir gelmez havaforuma girdim :D ama daha yazmamışşın , heralde 2.güne sarktı veya her zamanki gibi akşam yazıcaksın abi

Tarih verdigimde max 1 gun one 1 gun ileriye oynar. nerlestiginde soyleyecegim. uzun aralik vermeyi sevmiyorum. yoksa hangi tarihler arasinda gelecegi belli.