Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya bu nasıl bir ADALET.FB yönetimi TFF yüklenmekte haklı zaten sırf kötü tezarühattan Fenerbahçe kaç trilyon cezalar verilirken.Bir kulübün başkanı Dünyayı başınıza yakarım derken 1 Maç verilmesi.Oda kesin kalkar.Ondan sonra çok olaylar izleriz.Cidden rezil Birde Kulüpler Birliğine Dursun Özbek geldi tamamen bitti Türk Futbolu gözümde.

• Aferdersinde maçı izlememışşın galiba sahaya bir taraftar girmiyor karsı rakip taraftarı bıcakla geliyor 5 maç ceza BJK ne yaptıda ceza aldı acaba eger sahaya giren bjk taraftarı olsa ve 5 maç ceza alsa yok canım nıye bukadar az alıyor felanda filan geçin o işleri

Fikret ormanın cezası doğrudur bence bi bjkli olarak

La Galibe İllallah

• Aferdersinde maçı izlememışşın galiba sahaya bir taraftar girmiyor karsı rakip taraftarı bıcakla geliyor 5 maç ceza BJK ne yaptıda ceza aldı acaba eger sahaya giren bjk taraftarı olsa ve 5 maç ceza alsa yok canım nıye bukadar az alıyor felanda filan geçin o işleri

Fikret ormanın cezası doğrudur bence bi bjkli olarak

güvenlik görevlilerine saldıran konyaspor taraftarı mıydı?

• Bjk taraftarını kışkırtan başka tarfatar mıydı

kardeşim Tamam konyaspor yaptı sen yapmayacaksın yaparsan cezayı yersin. Orada ki güvenlik görevlisinin ne suçu var adamlara 50 lira para veriyorlar canları tehlikede çalışıyorlar bu adamların ne suçu var.

• bana göre öyle 300 kişilik konya taraftarı içeri giriyor 5 maç ceza alıyor bıçak atılıyor
    2-3 tarafatr girdi diyer 1 maç ceza veriliyor rakamalra göre ceza verilirse konya bi 2-3 sezon taraftar olmadan oynasın o zaman

La Galibe İllallah

• yani inanılır gibi değil.Görüntüler çok açık.Beşiktaşlı bazı tafartarlar da sahaya giriyor lakin ağır tahrik var.Polis ve güvenlik görevlileri asayişi sağlayamayınca futbolcularını koruma iç güdüsüyle iniyorlar.Ama onlar da ceza almalı.Beşiktaşlı futbolcular pepe , adriano ve quaresma gibi oyuncular olayların ortasında kalıyor.Holiganlar pepe'ye tekme atma cürreti gösteriyor.Bu oyuncular Dünya futbolunda popüler olduğu için olayların akabinde dünya spor medyası sosyal medyadan olayları servis ediyor."Quaresma'ya bıçak atıldı" , "Pepe'ye tekme atıldı."Malesef rezil olduk.Verilen ceza yetersiz.Pepe eminim ben nereye geldim demiştir.Bu olaylar sadece Beşiktaş'ı değil Maddi darboğazda olan diğer takımları da etkiliyor.Sonra kendi kendimize niye futbolcu gelmiyor diye hayıflanıyoruz.

• Kendi şahsi görüşüm 2 takıma verilen cezalar makuldur. Bu olayda aynı zamanda sahadaki güvenliği sağlayamayan birimlerde uyarılmalı. Maçı izlerken maşallah her türlü futbol dışı olayı gördük. Fikret Ormana verilen cezada tam yerindedir. Fenerbahçe başkanı yada başka kulüp başkanı konuştuğunda akabinde ceza geliyorsa açık açık tehdit savuran sayın Ormana verilen cezada doğrudur.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu passolig denilen kapitalizm sisteminin dayatmasına en başından beri karşıydım. Konyaspora 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Maça gitmeyen Konyasporlu taraftarların suçu ne kardeşim. Cezalar fazla hatta aşırı. Şöyle düşünün mahallenizden birisi belediye şoförünü dövdü diye tüm mahalle belediye otobüslerine alınmıyor. Adaletli mi sizce ? Hani 6222 ? Pssolig denen zıkkımı neden çıkarttınız. Tespit edin kimler olduğunu ömür boyu men verin. Allah aşkına Konya da tv başında maç izleyen adamların günahı ne ? Neden Kulüpleri maddi gelirden men ediyorsunuz. Samsun da oynanan maçın güvenliği Konyaspor'dan mı soruluyor ? Madem öyle güvenliği sağlayamayan Emniyeti Valiliği Belediyeyi sorumlu tutun ? Stada kalem sokamıyorken meşale bıçak çakmak ses bombası torpil nasıl giriyor ? Stat girişlerinde aramayı polis yapar normalde ama polisler işi özel güvenliğe yıkıyor. Özel Güvenliğin üst arama yetkisi yok la . velhasıl kelam sorumlular işin kolayını bulmuş ver seyircisiz oynama cezası kurtul. Kaldırın o zaman passoligi kağıt biletle girelim statlara

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• şunu da yazayım : 2010 da Trabzonspor maçı sonrası stadı yakan Fenerbahçe taraftarlarının neden olduğu olaylardan dolayı Fenerbahçe kulübüne 2 maç ceza verilmişti. Düşünelim bakalım adalet hak hukuk bunun neresinde ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• @manasbalasy Trabzonspordan da örnek alalım objektif olalım. Trabzonspor taraftarısın herhalde saha olayı olup az ceza aldığınız olmuştur değil mi?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @manasbalasy Trabzonspordan da örnek alalım objektif olalım. Trabzonspor taraftarısın herhalde saha olayı olup az ceza aldığınız olmuştur değil mi?

Trabzonsporluyum evet. Ama fenerbahçe düşmanı da değilim. 2016 da tatil edilen trabzon-fener maçında 4 maç seyircisiz cezası almıştı trabzonspor. Mevzu trabzon fener değil. Bir tarafta sahaya giren Konya taraftarı maç Samsunda ve Konyaspor 5 maç seyircisiz cezası alıyor. Maç Konya da olsa bir nebze olsun anlarım bu cezayı.

Fener taraftarı kendi stadını yaktı : 2 maç
    Trabzon taraftarı maçı tatil ettirdi : 4 maç
    Konya taraftarı Samsun da oynanan maç da sahaya indi : 5 maç.

adalet ? Madem passolig var neden Samsun da oynanan maç için Konya da ki taraftarı cezalandırıyorsun ? anlamadığım konu bu...

• @manasbalasy Şimdi ben sana Fenerbahçe düşmanısın demedim onu bir belirtelim. Ama ne zaman böyle bu tarz konular olsa devamında yazılarında Fenerbahçe ile ilgili yazılar görmek mümkün. Örnek verirken bir sürü olay, maç ve kulüp varken Fenerbahçe örneğini vermenin altında adalet aramak değil başka birşey var. Madem adaletten bahsedeceksen Türkiye süper liginde 18 takım var bunlardan birkaç tane örnekte verebilirsin. Tekrar edeyim Fenerbahçe tertemiz değidlir bu konuda kendisine verilen hafif cezalarda vardır ama tek başınada değildir.

Adalet konusuna gelince, sahaya inen Konya seyircisi, olayı çıkartan konya seyircisi normal olarak cezayı yemesi gerekende konya seyircisi,o seyircinin tamamı konyada maça gidecek taraftar kitlesi zaten. Adamlar olay çıkartırken sağ duyulu taraftar mı yoktu aralarında?

Samsunda oynanan maç için kimi cezalandıraktı federasyon , samsunsporumu? Bu kadar irdelenmesi gereken bir durum değil bence, artık bu saha olaylarına dur demek lazım, futbolu izlemeyi soğuttular resmen, daha 6222 tam uygulanmıyorken çokta fazla konuşmak yersiz

• Cezalarda malesef keyfiyet var.İstikrarlı değil.
    Ben süper kupa finalleriyle ilgili olarak, sanki pasolig yok işte böyle oluyor mesajı verilmek istermişcesine güvenlikte sıkı tedbirler alınmıyor.Bilerek o holiganlar oraya sokuldu demiyorum ama yol veriliyor.

• @Baybars konuyu uzatmanın bir anlamı olmayacak hocam. Kim ne ceza alıyorsa alsın lakin son cümlem şu olacak

İstanbul takımları ile Anadolu takımları arasında müthiş bir ayrım yapılıyor.

• @manasbalasy ben diyeceğimi dedim zaten dahasına gerek yok. Ülkedeki futbol düzeni bu yıllardır böyle, bu şekilde de devam eder. O düzenin değişmesi için önce kafaların sonra yönetenlerin değişmesi lazım..Kısacası zor çok zor.