Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • göç etmek için doÄdular tatangalar ile ilgili görsel sonucu

Tatangalar...
    Göç etmek için doğdular...
    Play-Off onlardan sorulur...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Ülkenin geldiği vahim durum Adana ,Mersin,Manisa,Balıkesir,Kocaeli ,Bursa kedni şehrinin takımı daha zor durumda onlara destek olacaklarına gidiyorlar istanbul takımına destek oluyorlar Türkiyede futbolun gelişememesinin nedenlerinden biri de bu bence .Gelişmiş liglerin hiç birinde bu tabloyu göremezsin.

Soru şu anadoluda yaşayan insanlar sırf güçlü oldukları içinmi bu takımları destekliyor ?

Yoksa sevdikleri içinmi ? Öylese neden 80 milyon insanın büyük bir bölümü yüzlerce klüp içerisinden sadece 3 takımı tutuyor ?

Şimdi gelip biri fenerbahçe düşmanı demesin bana da ben genel anlamda konuşuyorum :)

a976a11c5a94591d.jpg

• Milyon dolar maaş alan topçuların parasını asgari ücret ve bi tık üstü maaş alan insanlardan topluyorlar. Üstelik bu borcu kendileri yaptı. Bir kulübü çok seversiniz. Ama bu yazık günah ziyanlıktır. O kadar yardım edilmeyi bekleyen kulüp var. Hele şu (bursa için) 3349 forma sayısı mı kişi sayısı mı bilmiyorum ama bursaspor kümeye gidiyor, kulüp borç yatağında transfer yapamıyor, kimse yardım etmiyor çok yazık. Şampiyonluk yaşamış bursaspor kümeye gidecek göztepeyi yenemez ise.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Futbola uzak biri olarak konuşuyorum herhangi bir takımı tutmayan biri olarak.Bu yardım olayı cidden bana çok garip geliyor milyonları götürenlerin TV'lere çıkarak yaptığı bu işler.Olaya uzak biri olarak daha fazla bilmeden yazmak istemem birileri anlatır bu konudan güzelcene umarım bu yardım nedir ne değildir diye:/

• Futbola uzak biri olarak konuşuyorum herhangi bir takımı tutmayan biri olarak.Bu yardım olayı cidden bana çok garip geliyor milyonları götürenlerin TV'lere çıkarak yaptığı bu işler.Olaya uzak biri olarak daha fazla bilmeden yazmak istemem birileri anlatır bu konudan güzelcene umarım bu yardım nedir ne değildir diye:/

Futbola yakın birisi olarak söylüyorum Maç bileti ve Lisanslı ürün hariç bir kuruş para vermem. Aldığım lisanslı ürünlerde gündelik hayatta giyebileceğim ürünler olur . Penye Mont Polar gibi. Gelsin desinler ki Sakaryaspor batıyor senin vereceğin 1 lira ile kurtulacak yeminle vermem o parayı. Batarsa batsın. Futbol zevk ve eğlence işidir. Maalesef bizim ülkemizde Futbol ''DİN'' olarak kabul ediliyor. Adam iki bin maaş alıyor ay sonunu zor getiriyor ama deplasmandan geri kalmıyor. Neymiş .... sen çok yaşa canım feda olsun sana hiç bir şeye değişilmez senin sevgin bu dünyada. Naçizane tavsiyem futbolu zevk için izleyin hayatınızın tam ortasına koymayın. Afedersiniz ama milyonluk eşşekler maçtan sonra eğlenmeye gider sen de sabaha kadar uyuyamazsın . olan sana olur.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• evet para toplanması çok mantıksız ve gereksiz gözüküyor ama taraftarın ki çoğu zenginlerden toplanan para (denildiği gibi asgari ücretli kaç kişi atmıştır bakmak lazım) ve bundan öncekilerin yanlışlarını düzeltmek için yapılan birşey evet bu adam da aynı hataları yapsa töbe para toplayamazdı.bu sosyal alanın her tarafında var baktığınız zaman çok da mantıklı olmayan birçok işe para harcıyoruz

ama tamamiyle kurtuluş recetesi eldeki kadroya bikaç genç ve alt yapıdan oyuncu ekleyip iki sene bu sekilde mücadele etmek bu şekilde baya bi rahatlama sağlanabilir

Einmal editiert, zuletzt von kilanli ()

• evet para toplanması çok mantıksız ve gereksiz gözüküyor ama taraftarın ki çoğu zenginlerden toplanan para (denildiği gibi asgari ücretli kaç kişi atmıştır bakmak lazım) ve bundan öncekilerin yanlışlarını düzeltmek için yapılan birşey evet bu adam da aynı hataları yapsa töbe para toplayamazdı.bu sosyal alanın her tarafında var baktığınız zaman çok da mantıklı olmayan birçok işe para harcıyoruz

mesela hocam sigara çok mantıksız para harcıyoruz gereksiz ama şöyle bir şey var 90 dk top oynayan adamlar trilyon kazanacak diye de bir formaya 300 lira veremem yani .

• Dün yazacaktimda firsatim olmadi, bana gorede yanlis bende memnun degilim bende o parayi vermem ama verebilecek olanlar veriyor adam takimina yardim ediyorsa bize ne? bunu bu sekilde algilamamak lazim, verenlerin coguda durumu iyi zengin adamlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• mesela hocam sigara çok mantıksız para harcıyoruz gereksiz ama şöyle bir şey var 90 dk top oynayan adamlar trilyon kazanacak diye de bir formaya 300 lira veremem yani .

HAYATTA verdiğimiz o kadar gereksiz şey var ki.belki buda bunlardan biri ama şuda var bu borcu ali koç yapmış olsaydı ozman millet yardım etmezdi bu borç başka kişi tarafından oluştu ayrıca ben fb yi görmek istemiyorum izlemekte istemiyorum diyen birisi zaten atmaz

• Futbol hayatımızın bir parçası insanlar tuttuğu kulübe destek verebilir bunda bir sorun yok lakin bahsettiğimiz klüpler oyunculara milyonla veriyor sonra gidip insanlardan para istiyorlar ayıp ayıp .

• Hakem kontrolünü kaybedince olmuyor.Oyunun başından beri oyuncular hakemi kaale almadılar.Finali daha otoriter bir isim oynatmalıydı...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...