Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Deprem bölgesi olarak bu yıl evlerimizden ayrı kaldık, Ramazan daveti gibi bir mutluluğu yaşamaktan mahrumuz. Halimize şükür. Tüm kayıplarımıza Allahtan rahmet diliyorum. 😞 Rabbim ülkeme, memleketime bir daha böyle afetler yaşatmasın 🤲 Hayırlı ramazanlar hepimize

• Ne çay seviyorum ne de sigara kullanıyorum :) Akşam iftardan sonra tatlı çok güzel gidiyor dün tulumba ile açılışı yapmıştim bugün güllaç ile serüveni devam ettiriyorum ramazan ayı tatlı ayı benim için :hfyeni (29):

• Ne çay seviyorum ne de sigara kullanıyorum :) Akşam iftardan sonra tatlı çok güzel gidiyor dün tulumba ile açılışı yapmıştim bugün güllaç ile serüveni devam ettiriyorum ramazan ayı tatlı ayı benim için :hfyeni (29):

Hocam bizde çayı sade içmiyoruz bizimde baklavamız var 😋

Afiyet olsun kardeşim

Tatlı bende çok severim ama tek yemediğim sevmediğim tatlı güllaç :hfyeni (29):

• Afiyet olsun kardeşim

Tatlı bende çok severim ama tek yemediğim sevmediğim tatlı güllaç :hfyeni (29):

Sağol abi aslında çok hafif tatlı şerbet olmadigi için de hiç rahatsız etmiyor benim en sevdiğim tatlilardan valla..

• Güllaç hafif bir tatlı olur normalde ve az şekerli yapılır. Bazıları güllaç yaparken sanki şerbetli tatlı yapmış gibi şekeri basıyor içine.

Öncelikle evde aile boyu yapmak için tavsiyem marka olarak Saffet Abdullah olmalı. Diğerleri yanında çocuk eğlencesi kalır. Yarım kilo ceviz içi ince çekilmiş olacak serpmelik. 3 litre yağlı süt ve içine yarım kilo şeker. Sütü şeker ile kaynat sonra ocağın altını kapatıp ılımaya bırak. Geniş bir tepsiye bir kepçe süt dök ve parlak tarafı üste gelecek şekilde üzerine bir kepçe süt gezdir. Sonra ikinci yaprak aynı işlem üçüncü yaprak aynı işlem. Bu şekilde üçte birine gelince içine ceviz serp bolca. Sonra üçte ikisine kadar yine güllaç yaprağı ve süt. Üçte ikisine gelince yine ceviz içi serp. Kalan güllaç yapraklarını aynı düzende diz tepsiye. Geri kalan sütü tepsinin içine gezdirerek dök. İlk başta çok sütlü gibi durur. O şekilde dolaba koy. 6 sa at sonra çıkar. Sütünü çekmiş kalan süt dibine çökmüş olur. Sonra üzerini nar ya da fındık ile süsle. Kes tabağa koy ye😁

• Güllaç hafif bir tatlı olur normalde ve az şekerli yapılır. Bazıları güllaç yaparken sanki şerbetli tatlı yapmış gibi şekeri basıyor içine.

Öncelikle evde aile boyu yapmak için tavsiyem marka olarak Saffet Abdullah olmalı. Diğerleri yanında çocuk eğlencesi kalır. Yarım kilo ceviz içi ince çekilmiş olacak serpmelik. 3 litre yağlı süt ve içine yarım kilo şeker. Sütü şeker ile kaynat sonra ocağın altını kapatıp ılımaya bırak. Geniş bir tepsiye bir kepçe süt dök ve parlak tarafı üste gelecek şekilde üzerine bir kepçe süt gezdir. Sonra ikinci yaprak aynı işlem üçüncü yaprak aynı işlem. Bu şekilde üçte birine gelince içine ceviz serp bolca. Sonra üçte ikisine kadar yine güllaç yaprağı ve süt. Üçte ikisine gelince yine ceviz içi serp. Kalan güllaç yapraklarını aynı düzende diz tepsiye. Geri kalan sütü tepsinin içine gezdirerek dök. İlk başta çok sütlü gibi durur. O şekilde dolaba koy. 6 sa at sonra çıkar. Sütünü çekmiş kalan süt dibine çökmüş olur. Sonra üzerini nar ya da fındık ile süsle. Kes tabağa koy ye😁

Övünmek gibi olmasın ama çok güzel yaparım bluesky~ bilir ne çok tatlı ne de az şekerli tam orta kıvamında bol sütlü malzemeden çalmadan fıstıklı ve narlı 🤩🤩🤩

• Övünmek gibi olmasın ama çok güzel yaparım bluesky~ bilir ne çok tatlı ne de az şekerli tam orta kıvamında bol sütlü malzemeden çalmadan fıstıklı ve narlı 🤩🤩🤩

Hocam fıstık en makul olanı ama işte ama içine atmaya bütçeyi yorar. Ancak üzerine süs olarak iç fıstık alınıp atılabilir ^^

• Hocam fıstık en makul olanı ama işte ama içine atmaya bütçeyi yorar. Ancak üzerine süs olarak iç fıstık alınıp atılabilir ^^

Evet çam fıstığı çok pahalı onun yerine tuzsuz yer fıstığı olabilir 🤩 ara katlarına bol ceviz ihmal edilmemeli sütun sıcaklığı iyi ayarlanmalı ki hamur olmasın ve tâbi ki en püf noktası dinlendirilmeli. 🤩

• Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: "Oruç kalkandır.Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz söylemesin ve kavga etmesin.Şayet biri kendisine söver yada çatarsa ben oruçluyum desin."

Hayırlı Sahurlar..

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊