Doğa ve Balıkçılık

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sonbaharı iple çekiyorum lüfer ve kofana için 🤭

Birkaç senedir bende ara vermiştim hocam bu sene anlaşılan ava gideceğim nasip kısmet bakalım..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu kofanalardan avlamakta ne keyif he..Tam ızgaralık balıklar:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Birkaç senedir bende ara vermiştim hocam bu sene anlaşılan ava gideceğim nasip kısmet bakalım..

Geçen sene pek yapmadı bu taraf hocam. 2018 Kasım ayında bir gecede 70 tane lüfer almıştım zokada

• Attığın videodakini yapsam Narsil hocam ,kesin ilk misinayı çektiğimde olta dolanır 1 saat çözmekle uğraşırım:D:D:D

senin olta dolanır ben kesin başka tekneye vururum hocam:D kaşıkla yakalamıştım ben, uzun olta ile alıyor bu arkadaş, istanbul boğazında da bu tür avlanma görebilirsiniz..

• senin olta dolanır ben kesin başka tekneye vururum hocam:D kaşıkla yakalamıştım ben, uzun olta ile alıyor bu arkadaş, istanbul boğazında da bu tür avlanma görebilirsiniz..

Benim tercihim böyle yakalamaktır.Ama iskeleden sabit aksiyonsuz.:)Kadıköy iskelesi yapılırken çok balık tutardık...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Benim tercihim böyle yakalamaktır.Ama iskeleden sabit aksiyonsuz.:)Kadıköy iskelesi yapılırken çok balık tutardık...

İskeleler bu konuda iyi, ben sabit tutacaksam sandalla açılırdım hocam ondada durağan tutuyorsunuz ama boğazda sandal biraz aksiyonlu oluyor. İstanbulun güney sahilleri bu konuda daha iyi istavrit-mezgit rahatça avlanır..

• Bu arada konuyu aktif ettiğiniz için de teşekkürler bir nevi terapi gibi oluyor deniz motor sesi balığın gelme heyecanı...

estf hocam malum herkes virüse takık biraz olsun dikkati buraya almaya çalışıyoruz, bunun gibi aktive edilebilecek birkaç konu var aslında, hepimiz stresli ve morali bozuk günler geçiriyoruz,ihtiyacımız var farklı şeylere dikkat vermeye..

• İskeleler bu konuda iyi, ben sabit tutacaksam sandalla açılırdım hocam ondada durağan tutuyorsunuz ama boğazda sandal biraz aksiyonlu oluyor. İstanbulun güney sahilleri bu konuda daha iyi istavrit-mezgit rahatça avlanır..

Yeni kuşağın şimdi üstünden arabayla geçtiği yerlerde balık tutardık.İdealtepe plajı süreyya plajı suadiye oteli gibi...Mazi kalbimde yara:)

• Yeni kuşağın şimdi üstünden arabayla geçtiği yerlerde balık tutardık.İdealtepe plajı süreyya plajı suadiye oteli gibi...Mazi kalbimde yara:)

hocam maksim gazinosu caddebostan iyi bilirsiniz o zaman:) siz bursada değilmiydiniz yoksa gençlik gezmeleri istanbula mı akıyordunuz:)

• güzel bir av daha, kıyıdan sağlam torik ve akya çekiyorlar, izmir foçalı forumdaşlarımız varsa belki bilirler buraları..

Burası, Foça (Eski Foça) ile Yeni Foça arasında, Aslan Burnu denen yer. Foça ile Yeni foça arasındaki tam orta nokta. Burada 15-20 sene önce inanılmaz büyüklükte ve sayı olarak çok balık vardı . Benim zıpkınla avlandığım yerlerden. Maalesef bilinçsiz avcılık sonucu buradaki balık popülasyonu %95 oranında azaldı. Balıkların yuvaları olan kayalar dinamitle patlatıldı. Yazık oldu , çok yazık oldu buralara. Zaman zaman böyle tek tük balık denk geliyor.

• hocam maksim gazinosu caddebostan iyi bilirsiniz o zaman:) siz bursada değilmiydiniz yoksa gençlik gezmeleri istanbula mı akıyordunuz:)

Hocam orta askeri lise harp okulu 12 senem İstanbulda geçti. Göztepe istasyon cd. ikamet

• Oxal yazık olmuş desene hocam, maalesef benzer şeyler denizlerimizle ilgili her yerde var, İstanbulda marmara denizinde eskiden birçok çeşit balık varken şimdi çeşit sayısı 3-4 e düştü..

• Oxal yazık olmuş desene hocam, maalesef benzer şeyler denizlerimizle ilgili her yerde var, İstanbulda marmara denizinde eskiden birçok çeşit balık varken şimdi çeşit sayısı 3-4 e düştü..

Çok yazık oldu hocam, bahsettiğim yıllarda Babam dalardı oralarda, Jandarmanın sosyal tesislerinden girerdik. Her dalışında 10-15 kilo balıkla çıkardı , biz yiyeceğimiz kadarını alır, geri kalanını orada er olarak vatani görevini yapan askerlere verirdi. Yolumuzu gözler olmuşlardı.Marmara keza dediğiniz gibi. Her şeyi bozduk. Mahvettik.

• Çok yazık oldu hocam, bahsettiğim yıllarda Babam dalardı oralarda, Jandarmanın sosyal tesislerinden girerdik. Her dalışında 10-15 kilo balıkla çıkardı , biz yiyeceğimiz kadarını alır, geri kalanını orada er olarak vatani görevini yapan askerlere verirdi. Yolumuzu gözler olmuşlardı.Marmara keza dediğiniz gibi. Her şeyi bozduk. Mahvettik.

yazık valla benim yaşım olmasına rağmen Babam İstanbul boğazına her gittiğinde büyük çöp kovasıyla balık tuttuğunu anlatırdı, maalesef ülkemizin kıymetini bilemedik denizleri kirlettik, balık gibi bol besin bile nadir bulunur oldu. Siz öyle deyince üzüldüm çünkü videoda da güzel balıklar yakalamışlar maşallah

• TRT'nin Balıktayız programını hiç kaçırmazdım. Balık tutmayı bilmem ama hep balıkçı arkadaşlar ile takılmışımdır şoför ve malzemeci olarak.

• Hocalarım sonbahar ayında misafir etmek isterim sizi. Dalmaya elverişli çok güzel meralar var. Lüfer, kofana, eşkina, kefal, ne ararsan var🤭

• TRT'nin Balıktayız programını hiç kaçırmazdım. Balık tutmayı bilmem ama hep balıkçı arkadaşlar ile takılmışımdır şoför ve malzemeci olarak.

İyi bir ekiple kesinlikle denemelisiniz, büyük keyiftir. Zıpkınla avlamak başka bir durum ama olta balıkçılığı hele ki büyük balık yakalayacaksanız güzel bir duygu..