Son Şans 15 Mart Civarı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 15 Mart civari belkide son kar ihtimali belirdi.gelirmi gelmez mi bilmem. Mart ayi deli bi ay.sistem beklerken sicak havada gelebilir. Istanbul icinde bi umut havadada olsa ihtimal dahilinde.

Ic ve dogu bolgelerin mart hatta nisanda dahi kar gorme sanslari var.

Insallah son kez havadada olsa kar goruruz. Eger goremezsek 10 ay daha kar yok..

• Hocam Polar Vortex güçlenmeye başlıyor. NAO veya AO negatif yönde ilerlerse Sİbiryadan son bir atak yakalayabiliriz. Dediğiniz doğru nisanda bile Doğuda ve anadolu da kar yağışları olabilir.

• Daha çok var hocam bu da 15 şubat işine dönmesin ama atmosferin ne yaptığını anlamak güç bana kalırsa da bir soğuma olacak ama Marmara kar yapar mı yapmaz mı beklemek lazım ; gelirse şayet kısmet gelmezse de kısmet artık şu saatten sonra gelen her soğuk sistem hem iyi hem de tarım vs . İşler ile meşgul çiftçilerimiz için eziyet ..Rabbim hayırlısını versin ne diyelim :)

• Hocam Polar Vortex güçlenmeye başlıyor. NAO veya AO negatif yönde ilerlerse Sİbiryadan son bir atak yakalayabiliriz. Dediğiniz doğru nisanda bile Doğuda ve anadolu da kar yağışları olabilir.

Sibirya seneye saklıyor kendini , kasımdan sonra Sibirya sıra bende diyecek inşallah !! Nao nun negatif bazda pozitif ;pozitif nao un negatifte olması gerekir sanırım ama martta biraz zor gibi ama imkansız gözükmüyor göreveğiz ao zaten her zaman hazırdı.kış boyu ama pozitif nao görevini sağlam yapamadı ,:)

• Daha çok var hocam bu da 15 şubat işine dönmesin ama atmosferin ne yaptığını anlamak güç bana kalırsa da bir soğuma olacak ama Marmara kar yapar mı yapmaz mı beklemek lazım ; gelirse şayet kısmet gelmezse de kısmet artık şu saatten sonra gelen her soğuk sistem hem iyi hem de tarım vs . İşler ile meşgul çiftçilerimiz için eziyet ..Rabbim hayırlısını versin ne diyelim :)

Ben Gelecğini düşünüyorum gfs gece diyagramıda fena degil dahada duserse biraz guzel olacak Vade Cok Uzun Ama Üzerimize Soguklar Guzel Bir Sekilde Geliyor Azor Sıkıntı yaratmassa bence sistem bizde ama hayoırlısı

• Hayırlısı ile gelsin hocam güzel bir kapanış yakışır her sene Mart Nisan'da bir hevesle bekledim geçen sezon bir hayli heyecanlıydı bu aylarda tekrarını yaşatır umarım.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• bu başlık da geçerliliğini yitirmiştir zira bu sene yb lerin ömrü sadece 6saatlik ondan sonra yine herşey eski taş eski hamam, bu başlığın açıldığı dönemde azor öyle bir konum alıyordu ki neredeyse efsane gelecek ti muhtemelen ona istinaden açılmıştır bu başlık ancak çok değil bir sonraki guncelleme de hiç bir şey kalmadi

• 15 Mart civari belkide son kar ihtimali belirdi.gelirmi gelmez mi bilmem. Mart ayi deli bi ay.sistem beklerken sicak havada gelebilir. Istanbul icinde bi umut havadada olsa ihtimal dahilinde.

Ic ve dogu bolgelerin mart hatta nisanda dahi kar gorme sanslari var.

Insallah son kez havadada olsa kar goruruz. Eger goremezsek 10 ay daha kar yok..

Hayırlısı olsun Efsane Hocam.Takdir Allah'ın umarım duaları geri çevirmez.

polar vorteks abd yi terkediyor artik.bize dogru bi salinim olacak.

Artik ist gorurmu bilmem.sartlari sonuna kadar zorlayacaz.cunku 10 ay daha kar yok.
    Olmadi kartepeye cikicaz :D

• kardeşim 384 h :D

beklwdigimiz sistemin tarihide 384 lerde zaten.uzun vadeli verilerimle uyumlu.bi salinim var ama artik bakcaz.bende bilmiyom henuz.mart ayi tahmini zor ay.hersey olabilir.20 derece beklersin 7 derecede takili kalir. Gecmiste martta 7 8 derece beklenirken kar yagdigini cok iyi bilirim.kismet..

• açıkçası ben istanbul gibi kıyı şehirleri için çok fazla umutlanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum sonuçta şubatta bile sistem olmadı artık bir bahar ayındayız . istanbul gibi kıyı şehirlerde kardan çok bol poyraz ve bol yağmur olabilir martta ama kar zor.87 kışı ile 2016 kışı karşılaştırılmasın. 87 de şubat ayında ılık havalar olmuştu ama mart öncesindede istanbul sistem almıştı.bundan sonra yağaçak kar ve soğuklar zirai açıdan büyük kayıplara neden olurdu.hayırlısı ne ise o olsun

• beklwdigimiz sistemin tarihide 384 lerde zaten.uzun vadeli verilerimle uyumlu.bi salinim var ama artik bakcaz.bende bilmiyom henuz.mart ayi tahmini zor ay.hersey olabilir.20 derece beklersin 7 derecede takili kalir. Gecmiste martta 7 8 derece beklenirken kar yagdigini cok iyi bilirim.kismet..

hocam zaten bende vade uzun olduğu için ümitlenmiyorum ALLAH kerim

• bu saatten sonra kar falan yagmasın diye dua etmemiz lazım, mart nisanda yagıs cok olsun ama kar falan cok yazık olur üreticiye, cukurova'da bugdaylar diz boyu oldu gerisini siz düşünün.. zaten buraya yagmaz ama iç anadoluda falan hızla büyüyor tahıllar, don falan tehlikeli aman..