7 Mart- Eski Konu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 7 Mart sistemi hala kesinleşmemiş bir soğuma. Kar yapabilir/yapmayabilir. Fakat AO'nun küçük bir oynamasıyla kar yapabilecek potansiyele zor da olsa gelebilir.
    Haftasonu belli olacaktır.
    Bundan sonrası ise belli değil.
    Haftaya bahar tahminimi yayınlayacağım.

Biraz kısa oldu ama hala tam olarak belli değil, haftasonu güncelleyeceğim. Yanlış yapma riskini almaktansa beklemek daha iyi.

İyi forumlar! :)

• Tahminci kardeşim ,hocam konu için teşekkürler inşallah ,beklediğiniz gibi hatta belki de sürpriz bir sistem ile bizleri şu değişken ve mevsime yakışmayan havalardan biraz olsun kurtaracak bir soğuma olur..başarılar tahminlerinizde ... :)

• Azor ıskandinavya ya kadar çıkıyor fakat soğuklar yine de batı avrupaya iniyor,daha sonra yb az doğuya hareketle bu sefer soğuklar taaa azerbaycan a iniyor bu nasıl iş anlamadım orta da kuyu mu var

• Normalde kış 3 aydır takvimde.Fakat bu sene kış tam 1 ay kış oldu.Bu sistemden de fazla beklentiye girmemek lazım facia bir şubattan sonra .güzel bir sistem olursa zaten güzel bir süpriz olur :)

• 3-4-5 Martta Bi sistem vardı eridi mi acaba ayrıca 2.hafta accuweather da da kar seviyelerine inen sistem gözüküyor inşallah son kar kez kar yağar da kapatırız kışı

• 3-4-5 Martta Bi sistem vardı eridi mi acaba ayrıca 2.hafta accuweather da da kar seviyelerine inen sistem gözüküyor inşallah son kar kez kar yağar da kapatırız kışı

4-5 mart gibi sistem olacak gibi fakat gücü belirsiz ve fazla da füçlü olamayacak gibi :P

• bu kış için artık soğuk hava kar mar zor değil imkansız bence modeller resmen şaka gibi, çok değil daha gece guncelleme lerinde 6-7 mart civarında ıngiltere ve ıskandinavya semalarin da bize umut veren koca bir yb vardı ancak son guncelleme de aynı tarihlerde malum yerde yine ab ler türedi resmen şaka gibi ne sonu gelmez izlandaymus pes doğrusu bu lanet olası ızlanda hep böyle bir kere sazı eline aldi mi aylarca birakmiyor

• Asinoptik görüntüde gfs de ecmwf de ayın 10 undan sonra dün çizdiği tablonun tam tersi tablo çizmiş ;yani artık ben bu işten hiç bir şey anlamadım Balkan'lar ve kuzeyimiz -12 lere sokmuş ;bize +12 ler cirit atıyor ,reva mı bu YA RABBİM !!! :(

• Bu kar için gerçektende çok bekledik yok 10 şubat yok 15 şubat yok 20 şubat yok 25 şubat dediler gelmedi bu martın 4 veya 7 indede gelmesse ocağın sonunda kış bitmiş olacak istanbul için pek bi umudum kalmadı ama bi sistem gelse yılbaşı gibi bir sistem gelse açıkcası mutlu olurum

• alman dostlara soruyorum nereye gitti o koskoca yb ler 6-7 mart tarihlerinde ingiltere ve isandinavya üzerinde gezinen koca yb ler nereye gitti, hani ab ler oynak oluyordu, yb ler ise istikrarlı bir yere çöktü mü 1 ay gitmiyor du çünkü bize öyle oluyor peki nereye kayboldu bunlar ab ler yine cirit atıyor, nerden nereye geldik kasım ve aralık da bu kıştan bi nane olmaz derken haksız değilmişik, ocak ta ağzımıza bir parmak bal misali şubat ve martta yaşadığımız şu havalara bak herhalde son yıllarda gördüğümüz en hızlı bahara geçişi yapacağız zira bu sinoğtik te başkası yalan, hiç bir şeyin değişmeye niyeti de yok bence dolaptan tişortleri filan çıkarın ve bomba gibi bir yaza hazır olun, en ayar olduğum konuda şu, kışı iple çekerken eylüldü olmadı ekim olmadı kasım olmadı aralık he şimdi ocak derken ve bir türlü gelmezken, eylül ayı geldiğin de basınçlar sonbahara uygun pozisyonu bir türlü almazken, nasıl oluyor da daha mart bile girmeden bunlar yaz pozisyonu alıyor son 10 senedir aklım havsalam almıyor bu işte ciddi bir tersil var ama sonucu ne olacak çok merak ediyorum

• Rıfkı sakin ol dostum bu mübarek Cuma gecesi canını sıkma ; kar da gelir , yağmurda önemli olan Gönül'ler bir olsun ,
    Ne demiş HZ.Mevlana : Sanmasınlar solduk, sanmasınlar söndük , bir başka bahar için sadece yaprak döktük...! :) diyeceğim o ki ; an olur bazen her şey istediğin gibi olmaz , Şubat evet kötü idi ,Mart aslında üzerine düşeni yapıyor; baharlığını. Yapıyor yani ...he biz kar severler olarak üzülüyoruz belki ama ; şimdi sorarım ;Nisan ortasında -16 lar mı iyi ;yoksa +12 ve 16 lar mı ? Sanırsam her şey mevsiminde güzel bırakalım da Mevla'm eylesin Çünkü : O (C.C) neyler ; Neyler ise güzel eyler....!!!! :)