5 Şubat'ta Istanbul'da Kar Var

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bu sistem de fazla iyimser olmayalim kky olsa ne olur zaman zaman kar olsa ne olur subat ayindayiz beyler nisan ayinda degiliz ki ufak kar kovalayalim ? Sinirda ki sistem icin cok fazla birbirinizi kiriyorsunuz 20sinden sonra nao notre meyletmeli artik.yoksa hersey cok gec olabilir

Nao 1- nötr arasında hep aslında sistem olabilir ama büyük lokma pesindeyiz aslında birkaç senaryo var notre inip hafif negatife doğru kayan ancak yeterli değil inşallah gonlumuzce olur fakat bana gore ao değil nao konusulmali ao nun işimize yarayacağı belli gibi ama işte uzun vade ne.olur bilinmez :)

• Sicaklık 2 derece uğurmumcuda.yağış yağmur zamanla kky olarak devam ediyor.ilerleyen saatlerde kara dönüşürmü.ve şuan istanbulun hangi noktalarinda yagis kara donmus durumda

• Artık kar yağar mı diye sormayın Burak Hocanın dediği gibi yağsa ne olur yağmasa. Şubatın bitmemesi için dua edelim.

• Nao 1- nötr arasında hep aslında sistem olabilir ama büyük lokma pesindeyiz aslında birkaç senaryo var notre inip hafif negatife doğru kayan ancak yeterli değil inşallah gonlumuzce olur fakat bana gore ao değil nao konusulmali ao nun işimize yarayacağı belli gibi ama işte uzun vade ne.olur bilinmez :)

Uzerimiz de gezip duran ab alanlari nao etkisinden ve kuzeyimize yayiliyor.notr sart aslinda sistem olusumu icin.azor iyi konum alacakken uzerinde olusan ab onu bitiriyor.bu 20 subat konusunu actigimda ayin 20sine dogru bu dongunun kirilacagini ongordugum icin actim nao zayiflayacak cunku.kis bu sekilde bitemez dusuk ihtimal.

• Aklınız mı kıt? Küçuk çocuk musunuz da bu kadar basit bir mecazı anlamıyorsunuz? Sizce bunu yazanin gerçek niyeti sistemleri Semih hocanın indirdiğini mi iddia etmek? Bu kadar mı dar düşünür bir insan? Tabi cevrede heryer kötülük dolu olunca siz de kötü niyet ariyorsunuz. Ama merak etmeyin, gercekten kotu niyetli, islama laf edecek adamı bu forumda bir saniye birakmaz yönetim. Siz de kimsede lüzumsuz yere kötü niyet aramayin.

Elinize 'yüreğinize sağlık ROOT Hocam... Tabi bizlerin sizlerden bir var ki Allah (C.C ) biliyor ; biz Allah'ın adını namazda , dualarda , kalpde zikrederiz . Bu gibi forum sitelerinde de tefekkür ederiz. Dini buralara alet etmemek adına .... Tabi siz şimdi tefekkürün ne olduğunu da iyi bilirsiniz , ama bir nüans var ince Allah(C.C) :"ben çalışına , çabalayana ,uğraşana kısacası emek verene alın teri dökene veririm nimetlerimi " der. .....kısacası tefekkür edene yani ,zikirler kalpte , fikirler ise manada SAKLIDIR .ROOT Hocam , anlayan dilediği şekilde anlasın boşverin , önemli olan kalpler ve manalarıdır ....kalpler olmayınca ... Mana da yükleyemiyor arkadaşlar ne yazık ki ... :( :(

• Uzerimiz de gezip duran ab alanlari nao etkisinden ve kuzeyimize yayiliyor.notr sart aslinda sistem olusumu icin.azor iyi konum alacakken uzerinde olusan ab onu bitiriyor.bu 20 subat konusunu actigimda ayin 20sine dogru bu dongunun kirilacagini ongordugum icin actim nao zayiflayacak cunku.kis bu sekilde bitemez dusuk ihtimal.

izlanda son hünerlerini sergiliyor gibi
    sibirya ayısı tam uyanmasa da uyanmış gibi yapacak sonlarda adeta seneyenin müjdesini verecek gibi bir şey öngörüyorum siz de katılıyorsunuzdur umarım hocam :)
    kış böyle bitmez gibi aynen öyle HavaforumAşıgı

• Artık kar yağar mı diye sormayın Burak Hocanın dediği gibi yağsa ne olur yağmasa. Şubatın bitmemesi için dua edelim.

Aynen oyle kardesim nisan ayinda olsak kar gorduk nisanda diye kovalariz biseyler ama subattayiz istanbul icin en etkili kis ayindayiz aydosa yagar mi camlica da mar ucusuyor diyoruz.hepimizin suan oturup kar inceleyecegimize son verilere bakmamiz lazim subati kaybedersek kisi kaybederiz mart kar yapmaz mi yapar ancak soguk cekirdek yani saglam sistem istiyorsak endeksleri en uygun hale getirmek icin subat ayini tutturmak lazim.suan ki verilere gore aslinda hersey iyi tek sorun nao endeksi.bu da cok fazla ab alaninin kuzey enlemlerde dolasmasini ve haliyle azoru ustumuze salmasini sagliyor.bu dongu kirilacak ama oyle ama boyle kirilacak ao konumunu guzel aldi dalgali ao sistem getirir ab alanlari olmasa simdiye modellere yansimisti
    Neyse dedigim gibi fazla yorulmayin subati birakmayin hayirli aksamlar

• izlanda son hünerlerini sergiliyor gibi
    sibirya ayısı tam uyanmasa da uyanmış gibi yapacak sonlarda adeta seneyenin müjdesini verecek gibi bir şey öngörüyorum siz de katılıyorsunuzdur umarım hocam :)
    kış böyle bitmez gibi aynen öyle HavaforumAşıgı

Uzun tahmin yapmayi daha cok severim vade yaklastikca farketmissinizdir sessiz kalirim.bu sene kasim ayini yb alaniyla gecirdik konumda da belirttim iyi bir tahmindi bence.aralikta aralik bitmeden kar var dedik aralik sonunda yilbasinda guzel kar aldik
    Ocak ayi sallantiliydi yb ab cirit atti.subat aslinda cok ama cok net.subat 20 sine kadar nao pozitif yagislar cok iyi yagmur seklinde 20sinden sonra yb geliyor ve sibirya uyanmicak kesinlikle.polar ataklari olacak son 2 sistem bekliyorum istanbul adina ;)

• Uzun tahmin yapmayi daha cok severim vade yaklastikca farketmissinizdir sessiz kalirim.bu sene kasim ayini yb alaniyla gecirdik konumda da belirttim iyi bir tahmindi bence.aralikta aralik bitmeden kar var dedik aralik sonunda yilbasinda guzel kar aldik
    Ocak ayi sallantiliydi yb ab cirit atti.subat aslinda cok ama cok net.subat 20 sine kadar nao pozitif yagislar cok iyi yagmur seklinde 20sinden sonra yb geliyor ve sibirya uyanmicak kesinlikle.polar ataklari olacak son 2 sistem bekliyorum istanbul adina ;)

zaten hocam sibirya sayesinde bir sistem beklemiyolrum bende sibiryanın çok dolaylı olsa da bir etkisi olabilir diye düşünüyorum NAO az bişi daha bükse boynunu ah ah :)  HavaforumAşıgı

• Uzun tahmin yapmayi daha cok severim vade yaklastikca farketmissinizdir sessiz kalirim.bu sene kasim ayini yb alaniyla gecirdik konumda da belirttim iyi bir tahmindi bence.aralikta aralik bitmeden kar var dedik aralik sonunda yilbasinda guzel kar aldik

zaten hocam sibirya sayesinde bir sistem beklemiyolrum bende sibiryanın çok dolaylı olsa da bir etkisi olabilir diye düşünüyorum NAO az bişi daha bükse boynunu ah ah :)  HavaforumAşıgı

• Uyumayanlar bir saat içinde "Aaaa kar yagiyor" diye foruma doluşabilirler... Pek kalmadi. ;)

Ben yatıyorum açıkçası Göztepe yine bu tarz sistemlerde hep olduğu gibi sınıfta kaldı kky devam ediyor kara döneceğini artık sanmıyorum sıcaklıkta sabit epeydir 3 derece. Var mı bir önerin müjden?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• zaten hocam sibirya sayesinde bir sistem beklemiyolrum bende sibiryanın çok dolaylı olsa da bir etkisi olabilir diye düşünüyorum NAO az bişi daha bükse boynunu ah ah :)  HavaforumAşıgı

Sibirya fazla güneyde konumlanırsa bize ancak zararı olur,polar almamızı da engeller,sibirya etkisi ile alabilmemiz için ıskandinavyaya doğru genişlemesi lazım.Yani sibiryanın dolaylı yoldan sistem almamıza etkisi olmaz.

• Sibirya fazla güneyde konumlanırsa bize ancak zararı olur,polar almamızı da engeller,sibirya etkisi ile alabilmemiz için ıskandinavyaya doğru genişlemesi lazım.Yani sibiryanın dolaylı yoldan sistem almamıza etkisi olmaz.

sadece mantıkla yapmıştım bu tahmini özür dilerim :)
    o zaman tahminimin sibirya kısmını silin nao bükmeli kısmını okuyalım sadece :)

• Bu sisteme boşuna enerjinizi veriyorsunuz.kasım nisanda falan olsak tamam da şubat ayında değmez bile bakmaya..

Acikca soyleyeyim, bu kis Anadolu Yakasi fostu. Tüm sistemlerde rezaletti durum. Hep avrupa aldi. O yüzden ufak bir kar bile değerli benim için. Uyumamamin sebebi de bu. Şuan kimseye tahmin yapmaya calismiyorum.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• Acikca soyleyeyim, bu kis Anadolu Yakasi fostu. Tüm sistemlerde rezaletti durum. Hep avrupa aldi. O yüzden ufak bir kar bile değerli benim için. Uyumamamin sebebi de bu. Şuan kimseye tahmin yapmaya calismiyorum.

kar sevdalısı için havada kar görmek bile güzeldir, şahsen benide ayakta tutuyorsun Root :D

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN