Şubat ve Mart Nasıl Geçecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • la nina olma ihtimali oldukca yuksek seneye.ayrica kis daha bitmedi ecmwf diyagrami oldukca guzel ben begendim sahsen. Ama onumuzdeki sistem son sistem olabilir bu kis sezonu icin

• Katılıyorum. Geçen sene bahar hatta haziran serin geçmişti ama yazın yanmıştık

arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın konunun devamı var .başta orayı okuyalım ,moderatör arkadaş gray cities ,bir kesinlik cümlesi şeklinde yorum getirmiş olabilir,ama öngörüsünü belirtmiş sizlerde öngörülerinizi sunun da yazın sıcak olmayacağı kanısına ona görebiz de varalım .... :) yani bir şey olur diyorsa biri yukarıda tezi var .sizlerde tezlerinizi söyleyin bence ona göre birlikte mutaaalaya varalım ;hem o zaman daha net şeyler oluşur kafamızda ...

• arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın konunun devamı var .başta orayı okuyalım ,moderatör arkadaş gray cities ,bir kesinlik cümlesi şeklinde yorum getirmiş olabilir,ama öngörüsünü belirtmiş sizlerde öngörülerinizi sunun da yazın sıcak olmayacağı kanısına ona görebiz de varalım .... :) yani bir şey olur diyorsa biri yukarıda tezi var .sizlerde tezlerinizi söyleyin bence ona göre birlikte mutaaalaya varalım ;hem o zaman daha net şeyler oluşur kafamızda ...

atmosferde kesin bişey yok diyen sizsiniz arkadaşlar
    Sadece kesin bir şey var güney kutup da yağan kar hiç bir zaman erimez mis

• ülkemizin bulunduğu enlemleri göz önüne alarak beklenti içinde olmak lazım. ..bu yıl 2 sistem aldık .zaten nşa aya göre en fazla 3-4 oluyor...biz bi amerika yada japonya değiliz kuvvetli basınç bölgelerine yakın olmamız bize ya iyi kış yada çok kötü kış yasamamiza sebep oluyor ...bizle anynı enlemdeki japonyadanin kentinde kutup soğuklari yaşanmasinin nedeni sibirynın doģusunda kalmasi bizim ise en büyük dez avantajimiz izlanda...kos koca kışı yok edebiliyor....nasip.

• kesin bir şey demedim sadece güneyimizdeki sıcak havayı batıya doğru iten bir basınç oluşmazsa sıcak günler yaşayacağız dedim.

• Root olaylara gerçekçi yaklaşıyor tek farkı o sanırım.diğer yazarlarımız da iyilerdi.yılbaşı sistemi ve sonraki sistemlerde ancak 15 şubat herkesi ters köye yaptı,malesef bu tarz olumsuz hava değişimleri de yazarlarımızı kontrpi de bıraktı.....

• Root olaylara gerçekçi yaklaşıyor tek farkı o sanırım.diğer yazarlarımız da iyilerdi.yılbaşı sistemi ve sonraki sistemlerde ancak 15 şubat herkesi ters köye yaptı,malesef bu tarz olumsuz hava değişimleri de yazarlarımızı kontrpi de bıraktı.....

1 tane tahminde yanıldı sadece ... gayet başarılıydı bu sene hiç üzülmesinin manası yok özellikle takip edeceğim artık yorumları çok değil çok çok çookkk değerli benim için ;) :)

• sıkıntı yok root mükemmel gidiyorsun bu şubat sonu da nazar boncuğu olur artık
    ancak hala yakın vadede çok gaza geliyorsun yapmamanı tavsiye ederim sonra bazı arkadaşlar seni çok fena eleştriyor ama uzun vadede çok iyisin

• konu dışına çıkmak yasak bir mesaj görmeyiverin hemen atlıyorsunuz siyaset yapmak isteyen yada ülke gündemini konuşmak isteyen sınırları aşmamak kaydıyla genel konular sayfasına geçebilir sınırları aşıp parti yarıştıracaklar özelden yazışsınlar SON UYARI.

• 5 Mart sistemi beklentim devam ediyor. Kuvveti belli değil demiştim. Bazı şeyler belli olmaya başladı. Son verilerle 500 hPa'da -30 girecek diyorum. Kuvvetli bir kararsızlık var. Yağış ve oraj bol bol. 850 hPa belli değil. Şimdilik 0 izotermi garanti.

İlkbahar için normaller üstü sıcaklık bekliyorum. Mart'ta en azından yağışlar bol, sonra azalabilir. Konu açacağım netlesince. Yaz ile ilgili söyleyeceğim şey ise çok sıcak geçeceği. Yağış konusunu sonra söylerim.