Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarınki çıktılar çok çok önemli 2.ci sistem için.Bugün 120h'de çok kötü çıkan ECMWF yarın 96h'da bakalım ne diyecek. Toparlarsa ümitlenebiliriz aksi taktirde sistemi kaybetmiş gözüyle bakarım. Hayırlısı olsun ne diyeyim.

• oh be rahatladım benim gibi başkaları da varmış dersin ve kendinin normal biri olduğunun farkına varırsın

ama yazın bu olmaz ;genelde kasımda başlar bu sendrom nedeni de sanırım aslında meteorolojik olaylar sizin ilginizi çekmez kar yağışı ve de en önemlisi kış ayları ilgi çeker .Uzmanlar da bunu söylüyor .hayatın durağan olduğu,kötülüklerin örtü gibi kapandığı söylenegelir kar yağdığında .Sanki Kar yağdığında herşeyi unutursunuz borç,harç,kira ,sınav ,üzüntü ,keder,biran da olsa geçici olarak biter ama güneş öyle değil herşeyi açıklığı ile meydana çıkarır.sıcak bunaltır,ve içindeki dertleri depreştirir.....

• Yarınki çıktılar çok çok önemli 2.ci sistem için.Bugün 120h'de çok kötü çıkan ECMWF yarın 96h'da bakalım ne diyecek. Toparlarsa ümitlenebiliriz aksi taktirde sistemi kaybetmiş gözüyle bakarım. Hayırlısı olsun ne diyeyim.

Degisim 96 da basladi.beni uzen o oldu.

• Merhaba siteyi kullanmakta yeterince iyi degilim ve paylasilan harita ve verileri de yorumlayamiyorum yorumlarinizi okudukca dili cozmeye caliaiyorum ama biraz vakit alacak sanirim yarin geceden itibaren etkili olan sisteme dair bilgiler hangi basliktadir ve mevcut haliyle sistemin etki degeri net midir

• gerçekten hastalık mi desek başka bi şey mi desek adını koyamadım.değişik bi şey işte :)

Cümlenin sonunda dedim ;"tatlıya bağladık diye " dayak dediysem lafın gelişi yani :bir dayak yemedğimiz kalmıştı:Çocuk gibisin olum ,hala aynısın ,28 yaşına geldin neler ile uğraşıyorsun " tarzında nasihatlı sözcükler ....:)

• biz kimiz ki bize efsane gelsin ulan bari modellerde gözükmese bukadar beklenti içine girmezdik semih üstad ta bu kadar anlattı oda kahrolmuştur amannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn gelmezse gelmesin önümüzde yarın gece siklonlu bir kar yağışı var zamanı kısa olsa da yağacak kar bizleri tatmin eder diye düşünüyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm

saygılarımla

• Merhaba siteyi kullanmakta yeterince iyi degilim ve paylasilan harita ve verileri de yorumlayamiyorum yorumlarinizi okudukca dili cozmeye caliaiyorum ama biraz vakit alacak sanirim yarin geceden itibaren etkili olan sisteme dair bilgiler hangi basliktadir ve mevcut haliyle sistemin etki degeri net midir

bloglardan coğrafyacı, efsane semih, root ve wildleo1907'nin konularından bulabilirsiniz bölgenize göre arıyorsanızda forumun aşağılarında bölgesel tahminler blogu var.

• hoşgeldin kardeşim :D

• dostum şu an 28 yaşında biri olarak kardan herhangi bir beklentim olmamasına rağmen(okulların tatil olması kardan adam ,kar topu gibi) ,geçen sene 17 şubat sisteminde perdeyi yırtacaktım dışarıya bakmaktan az kalsın ..:) ve yağan kardan dolayı annemden dayak yiyecektim o da cabası olacaktı neyseki tatlıya bağladık bu iş dediğin gibi hastalıktır yaş isterse 80 olsun ....:)