GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaslar bunyamine takilmayin gecen senede 17 subatta hafif kar demisti simdide soyluyor talihsiz bir aciklama yapmaya devam ediyor yanilacak karadeniz ve marmaraya kuvvetli kar birakicaktir bu sistem uzulmeyin bence troller cok kafaniza takmayin

• insanlar nasıl ki kar yagacak kar altında kalacagız diyebilme özgürlügüne sahipse, kar yagmayacak, kuru soguk olacak deme özgürlügüne de sahiptir, kimseye bu yüzden ceza uygullatıracam tehtidleri edemezsin.. herkes bildigi veya bilmedigi ölçüde zaten konuşuyor burası forum, akademik bilgilerin tartışıldıgı über bir platform degil; kaldı ki bilimsel olarak kar miktarının fazla olmayacagı ve sogukların hakim olacagı bir sistem için kendini ve insanları fazlaca ümide sokmanın da manası yok..
    konuştugun dile de dikkat etmeni tavsiye ederim..

[w] Gerginlik yaratacak sözlerden ve konuşmalardan uzak duralım lütfen [/w]

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bunu nereden uyduruyorsun ?

Trabzon da hiç bir zaman 45-50 km rüzgar ile Dek olduğunu hatırlamıyorum. Denizden hafif esince olur Dek.

hayır uydurmuyorum. gördüğümü söyledim. olur olmaz bilemem. elbette ki yanılmak isterim

• Yani şurda ortamı germeyip bozmamak için elimden geleni yapıyorum Ama bi insanın sabrını zorluyorsunuz. Herşey gfs nin sogugu-basınc tablosu degildir açın meteorolojide önemli kuralları okuyun anlayın bi güzel burdan soguga azora göre haraket yapmayın. Bilmiyo olabilirsiniz Ama öğrenmeniz için bir neden yok, Ama bazılarınız ögrenmek yerine sitede trollüge vurup ortamı geriyor. BU işin sonunda ciddi bir iş var. Burda bazı söylenen laflar batı-doğu kavgası çıkartarbiliyor. Benim bazı gördügüm veriler var bunları burda söylesem karadenizliler Bana etmedigi laf kalmaz o yüzden burda batı yada doğuya yarıyacak şekilde bir tahmin yada olanak göstermiyorum.

• istanbuldaki sıkıntı kuru soğuk değil yeterli sıcaklık oluşmadığından yağan karın yerde kalmaması yağışın çok iyi olduğu ama sıcaklıkdan dolayı yeterli kar yağışının olmadığı bir çok sistem hatırlıyorum geçmişte

• [w] Konu dışı mesajlar silinecektir arkadaşlar, bu başlık altında çok fazla konu dışına çıkıyorsunuz. birkaç gündür bu durum devam ediyor, yakında ağır yaptırımlar söz konusu olacak. Biraz sakin olup bölge tartışmlarından uzak durun [/w]

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Efsane geliyor diye geçen sistemin kıymetini bilmedik belkide , yapıcak birşey yok umarım daha iyi olur sistem gelene kadar.Ama artık efsaneye hazırlanın gibi şeyler cidden söylemeyin üzülüyoruz .Herkes kar sever burda fakat değişime açık olan şeyler hakkında ümütlendirmeyelim insanları.Yapılan yorumları bilgili olup süzgeçten geçirebilende var benim gibi acemi olup direk yazılanı kabullenende var. Bu yüzden efsane kelimesinin minimal şekilde kullanılmasını rica ediyorum. Saygılar sevgiler.

• Yusuf Eskinazi merak etme 850 hPa da -10 girsin 500 hPa da -32 ve altı girsin sıkıntı olmaz. Bu yorumlarına devam edersen aklıma farklı şeyler gelebilir.

chronic İstediğin Karadenizliye sor 40-50 km rüzgar zor eser burada. Kar yağarken bak Rüzgar hızı maksimum 25 dir.

great khan kardeşim, aslen rizeliyim oranın neminide yağışınıda çok iyi bilirim ben. dek mekanizmasın belli bir rüzgar ölçüsü var demek istediğim bu. bir rizeli olarak güneş görmeden aylarca yağmur yağdınıda bilirim. anlatmak istediğim size sıkıntı vermesin sakın sadece gördüğümü söyledim

• Yusuf Eskinazi merak etme 850 hPa da -10 girsin 500 hPa da -32 ve altı girsin sıkıntı olmaz. Bu yorumlarına devam edersen aklıma farklı şeyler gelebilir.

chronic İstediğin Karadenizliye sor 40-50 km rüzgar zor eser burada. Kar yağarken bak Rüzgar hızı maksimum 25 dir.

Dostum ben senin nasıl iyi bir tahminci olduğunu biliyorum ama eskiden insanları tahrik edici sözler ettin adın bölgeci oldu..Tüm karadenizlilerin tahmincisi oldun bunları biliyorum.
    Şu verilere göre gerçekten rüzgar hafif gibi dekleri ağır ağır taşır ama dek geldimi geç gider.

Bu sistem efsane yiyin kestane :hfyeni (29):

• great khan kardeşim, aslen rizeliyim oranın neminide yağışınıda çok iyi bilirim ben. dek mekanizmasın belli bir rüzgar ölçüsü var demek istediğim bu. bir rizeli olarak güneş görmeden aylarca yağmur yağdınıda bilirim. anlatmak istediğim size sıkıntı vermesin sakın sadece gördüğümü söyledim

Art niyetli olmadığınızı anlayabiliyorum. Ancak gerçekten de öyle bir kural yok. Öyle olsa Trabzon'da Dek yağışları görülemezdi. Hiç bir zaman 40-50 ile estiğini hatırlamıyorum.

Neyse konu dışına çıkmayalım daha fazla.:)

• [w] Konu dışı mesajlar silinecektir arkadaşlar, bu başlık altında çok fazla konu dışına çıkıyorsunuz. birkaç gündür bu durum devam ediyor, yakında ağır yaptırımlar söz konusu olacak. Biraz sakin olup bölge tartışmlarından uzak durun [/w]

Kışa girmeden önce çok rahattım burada 1 Tane troll üye görmüşlügüm yoktu Ancak kışa girmeye başladık üye alımlarıda yapıldı sonuç ortada. Uyarı vermek yerıne direk ip ban vermek HavaForumun Büyüklügünü gösterir. Çünkü bizim o üyelere ihtiyacımız yok.