GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ECMWF Diyagramı :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29):

Bu gerçek sınamıyorsun bizi dimi? :)

• İyi,iyi :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Forum en son boyle bi coskuyu 26 aralik gfs gece guncellemesinde yasamisti:) 10 gun soguklar ulkeden gitmiyodu:) ama sonra degismisti malesef..ve sonraki guncellemelerde millette hep bi tatminsizlik olmustu..insallah bu sefer oyle olmazda sistem daha da kuvvetli gelir:)

• Bi kar haritasi cikmadi be

Kar haritasında sıkıntı var taktınız kar haritasına bu sizde çok büyük hayal kırıklığına yol açar ileride söyleyeyim.O haritaların ne şekillere girip sinir krizi yaşatıığını da bilirim.Meteogramlar ile aynı çıkacak haritada marmara bölgesi konusundan bakabilirsiniz.Bir fark çıkmaz.

• Boşuna "Efsanevi Sinoptik" deyip sosyal medyada paylaşmadım ben. Hiç "Efsane GELİYOR" dediğimi hatırlayanınız var mı? Dediğimi hatırlamıyorum. Bu sefer efsane emareleri kuvvetli. 2004'ten beri efsane gelmemiş zaten :) .

Yani ilk defa "Efsanenin Ayak Sesleri" diyeyim size. Daha önce söylemedim böyle bir şey, duygusal davranmıyorum şu an yani.

AF-YOK

• Boşuna "Efsanevi Sinoptik" deyip sosyal medyada paylaşmadım ben. Hiç "Efsane GELİYOR" dediğimi hatırlayanınız var mı? Dediğimi hatırlamıyorum. Bu sefer efsane emareleri kuvvetli. 2004'ten beri efsane gelmemiş zaten :) .

Yani ilk defa "Efsanenin Ayak Sesleri" diyeyim size. Daha önce söylemedim böyle bir şey, duygusal davranmıyorum şu an yani.

Aynen sen sürekli temkinli davranirsin ins yeni efsanemiz geloo

• 3 gündür diyordum lodos geçsin, bilgisayarlar o zaman daha net çıktılar sunarlar demiştim. 31 Ocak'ta da aynısı olmuştu çünkü. Veriler 180 derece dönebilir, dönerse şaşırmayın dedim mi? Dedim. Bir an kendimi müneccim gibi hissettim :) . Ama dediğim birebir oldu bu akşam. Kuvvetli lodos, sistemin (bilgisayarların) kafasını karıştırır çünkü.

İstikrâr sağlanır da, rabbim utandırmaz inşâllah.

Ek olarak yazdığım şeyleri görüp de sistem & efsane geliyor demeyin. Daha sistem belli değil ;) .

AF-YOK

Einmal editiert, zuletzt von KarTutkusu03 ()

• Kar haritalarina neden bu kadar cok takiliyorsunuz ? Tepki absi de olusacaktir bence -16 ya karsilik.birde sunu belirtelim vade uzun kar haritalariyla hemen sov yapmamak lazim evet efsane diyoruz dikkat diyoruz ama yarin obur gun allah korusun bozar yikiliriz.endeksler modeller guzel suanlik takibe devam edelim sistem kesinlesti dedigimizde forumu hep beraber yikariz yalniz fazla yuklenmeyin sistemde forum lazim olacak ;)

• İnşAllah İtalya da oluşacak bir Ab alanına kurban gitmeyiz. Ecmwf sapma haritaları sistemi İtalya dan sokup İtalya da öldürecek gibi.:(

Hayır. O taraflarda oluşup buraya kayacak. Ülkemizin üzerindeki sapma değerlerine de bak ;) .

AF-YOK