Karalama Tahtası

• Sanırım Semih hocanın işleri şu sıralar yogun. Yoksa mart ile ilgili bilgi verirdi. Mart inşallah yağış açısından iyi olur ülkemiz adına :)

İğneleme mi sezdim ben burada sanki sanki...

• Forumda kuş uçmaz kervan geçmez havası var.

yogun bir kis donemi gecti her sene mart-nisan arasi bu olur hepimiz yorulduk ancak bu forum basibos kimse yazmiyor demek degil gayette aktifiz,orajlarla beraber dahada aktiflesir

• Kıyı ege olarak bomboş geçen bir kıştan sonra bari oraj takibi yapsak desek de, ufukta yağış gözükmüyor. Üstelik orajın en çok yaşandığı bölgelerdeniz.Kışın ortasında 25 dereceyi gören yerler oldu. Şubat ayında gıdım yağış alamadık neredeyse. Azor yükseldi yükseldi de bir tane sistem indiremedi. Tabi haliyle yüksek basınç etkisiyle kuraklık hat safhaya çıktı. Böyle kurak-ılık havalar devam ederse Ocak ayında aldığımız rekor yağışlar pek dayanmayacak.

• Aslında modellerin ay ortası icin öngörmeye başladıkları salınım ic kesimlere kar yapabilir. Bir istanbullu olarak anadoludaku kardeşlerimizin kar alması beni mutlu eder

• Mart ayının üçüncü haftasında batı kesimleri de etkileyecek hafif bir soğuk kaçak bekliyorum.850 HPA'da -4/-5 kıvamında.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Nereye ne yorumu yazacağımı şaşırdım bu kışla ilgili;eleştirilecek çok şey var.Özellikle yazar kadrosunun bu kadar kötü tahmin yaptığı bir kış yoktur herhalde ama hala başarısız tahminleri hakkında tek kelime etmediler ya ona da şaşırıyorum.İnsan bir öz eleştiri yapar tahminlerimiz tutmadı olayı ile ilgili DEV gibi bir başlık açar dedim ama o da yok. Dip not:(Admin,moderatör.bölge sorumlusu arkadaşlar olumsuz mesajları eleştirdiğiniz kadar biraz da bu başarısız tahminleri eleştirin ki ortam objektif olsun.Bir de admin arkadaş nasılsa olsa bu mesaj trollük içeriyor diye düşüneceksin ve hemen silmeyi düşüneceksin ben senin adına konuşayım söylemene gerek yok sil gitsin bu yorumu nasıl olsa sileceksin ve son olarak bu mesajı okuman bile yeter benim için........................

• Modellerin veya herhangi bir verinin gösterdiğinden öte bir şey denilemez bu yüzden günümüzde illa tutacak tahmin istiyorsan 48 saatlik tahminlere bakmalısın :)