Karalama Tahtası

 • yoo bunu yapan sensın aslında..ben kım yenı kım daha eskı dıye hıc bakmamkı..rütbeyle işim yok..yerı gelmıstır kerem hocayla bıle atısmısızdır..ki cok normal seyler bunlar.her zaman sız lı konusmusumdur..ben sana ozelden yazarken sız bana burdan yazmaya devam edıyorsunuz..show cunku.ayrıca sana danısıpta yazı yazmaz kımse burda..ha senın gıbı hocalara sıır yazmıyorum sadece:) ha olabılır yazılabılır tabıkı..cevap vereceksenız ozelden yazınız.

 • Beyler yavas olun varsa sıkıntınız özelden halledin kimse sizin burada birbirinize tepeden bakma laflarinizi okumak zorunda değil,istirham ediyorum karsilikli bu yazismayi sonlandirin

  hocam cok dogru ama bende bunu dıyorum zaten..ben hep ozelden yazıyorum ama o bana cevabını genelden verıyor..sorun bu zaten..

 • Efsane-Semih sistemi eğer Ecmwf gibi bekliyorsanız biz Doğu Karadeniz olarak birşey beklemiyelim. Ama Gfs gibi benzer bir sinoptik bekliyorsanız takibe devam edelim. 2. Sorum da Ao bu kadar pozitif den nötre inişinden Karadeniz faydalanmaması çok zor değil mi ?

  Ulke sistemi olacak. henuz taslar yerine oturmadi.

 • Efsane-Semih , demişsiniz ya -10'la efsane olmayacağını bende biliyorum diye. Bizim için önemli olan kar. O da ister 850hpa'da 0 ile yağsın ister -50 ile. Ama tabikide -50 başka olur :)


  Yani efsaneden ne anlaşıldığına bağlıdır. 850hpa karadelik olur ama karda çok az olur 3-5cm bu birine göre efsanedir birine göre değil. 850hpa -5 olur 1m kar yağar bu birine göre efsaneyken başkasına göre değildir.


  Bana göre efsane 850hpa en az -20, 500hpa en az 40 ve 150cm kardır. Bu değerler ne kadar extrem olursa tarminlikte tavan yaptırır. :)

  Efsaneninde farkli sekilleri var tabi. 2012 sana gore efsanedir bana gore degil bir zeytinburnulu olarak. Yerel efsane cumleside bana ait o donemden kalan:) z.burnu 10 cm almisti ama sizin oralar 1 mt sanirim.

 • Bence en soğuk olmasında endişelenecek bir şey yok sisteme var daha 10 güne yakın bunu vermesi bile iyi umalım da yavaş yavaş diğerlerini de yanına çeksin, zaten ecmwfnin soğuk senaryo olmadıgını söylemek şuan için hayalperestlik olur.

 • Yav o sistem bi gelsinde hele. Ne zamandir yagmur almiyoruz. Soguma gormuyoruz. Isterse sistem marmara merkezli olsun yeterki bi soguyalim..zaten devami gelir karadeniz zaten etkilenir...


  Önce şu sıcak anomaliden kurtulmamiz lazim ki zaten yarindan itibaren kurtulmaya baslayacagiz..


  Yagmur soguk hava ve sonra kar .. siraylaa..


  Kendi dusuncem.

  Ay ortasi semih hocaninda bahsettigi gibi.

  Ay sonu yada mart basi asil baba gelecek..

 • İstanbul en az 12 cm kar alacak yer yer 70-77 cm olacak...Konumunuza göre cetvellerinizi hazırlayın.17 si hasta olup okula işe gitmeyin.Yollarda eziyete dönmesin keyfiniz...

 • İstanbul en az 12 cm kar alacak yer yer 70-77 cm olacak...Konumunuza göre cetvellerinizi hazırlayın.17 si hasta olup okula işe gitmeyin.Yollarda eziyete dönmesin keyfiniz...

  Hocam 12 cm alan yerin altında mangal partisi mi var fark baya dramatik olmuş. :)