Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şubatın 12 si .... müthiş bir kar fırtınası ile uyandık yine... dışarı çıkılacak gibi değil... en iyisi bugunde evde durayım... kar 50 cm buldu....dışarda hava sıcaklığının-6 derece olduğu bilgisi var... neyse özlemle beklediğimiz kışın tadını çıkaralım bari.. dün kardan adam yapmıştık... bugunde kardan kadın yapalım bari:)

• Olumlu bir düşünce gerçekleşmese bile her zaman insanı pozitif tutar... olumsuz ve karamsar olmakta negatif.... hayatınızda her zaman pozitif düşünceyi en üstte tutun... gerçekleşmese bile...

• Su meteoroloji alimlerine sesleniyorum,neye dayanarak tahmin yapmis vs diyenler, ben sizin gibi cok uye gordum bu forumda ama hepsine kapi gozuktu. Neye dayanarak diyen sahsi muhteremler siz alimmisiniz ki bilginin dogrulugunu kontrol edeceksiniz? siz kimsiniz capiniz ne haddiniz ne? Buna ragmen hocamiz o kadar alcak gonullu ki,kendisinin actigi herhangi bir konudan bu sorularinizi yoneltirseniz cevaplayacaktir.

Not:karalama tahtasi yeri degildir

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• Su meteoroloji alimlerine sesleniyorum,neye dayanarak tahmin yapmis vs diyenler, ben sizin gibi cok uye gordum bu forumda ama hepsine kapi gozuktu. Neye dayanarak diyen sahsi muhteremler siz alimmisiniz ki bilginin dogrulugunu kontrol edeceksiniz? siz kimsiniz capiniz ne haddiniz ne? Buna ragmen hocamiz o kadar alcak gonullu ki,kendisinin actigi herhangi bir konudan bu sorularinizi yoneltirseniz cevaplayacaktir.

Hocam bir de anlatıyoruz hocalarımizi siz hava durumlarina bakarken onlar hemen her veriyi biliyorlardı diyoruz , modelleri cok iyi analız ederler diyoruz ama nafile.. Hocalarımızın bir tane yanlıs tahminlerini gordüklerinde hemen tabiri caizse linç ediyorlar. Herhalde bu sahıslar üst düzey meteoroloji mühendisleri ki böyle kolayca yargilayabiliyorlar.

• Efsane Semih in inşallah Şubat tahmini tutar ancak modellerin bu kadar zorlandığı bir senede 1 ay sonrasında bir tahmin de bulunmak gerçekten riskli iş mutlaka bilimsel bir dayanağı vardır .

Bütün kalbimle gerçekleşmesini isterim

Modeller kisa vade icin bakilir.ortalama 1 hafta..Diyagramlar orta vade icin ortalama 10 gun..

2017 sisteminde neye dayandiysam bundada ona dayandim.

Icim rahat, kisin ilk doneminde irili ufakli bircok sistem aldik. Hatta bazi sistemler efsaneye bile evrilebilirdi ama olmadi. O donemde efsane sistem konusu acmadim.

Simdi bahar geldi hatta kis bitti gozukuyor. Risk buyuk muhtemelen. Ama uzun vadede bu denli kotu gidisat varken konu aciyosak bir bildigimiz vardir elbet. Bu iş daha bitmedi. Hafta ici yada haftasonuna dogru sizde modelde yada diyagramlarda goreceksiniz.

• Tutar ya da tutmaz Hava_Forum üstadım ama bunu ortaya koymak babayiğit işidir.Yoksa 3 gün öncesi Mgm dolayısıyla ecmnin %92 doğruluğu var hayal kırıklığı yaşamamak isteyenler oraya bakabilirler tercih meselesi...Öngörünün tutması dileğiyle...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bu aşkın nüshası rüzgarlarda
    Aslı bende kalacak
    Bizi hasret saracak
    Bulutlar çıldıracak
    Ayrılık başımı döndürüyor
    Kavuşmayı özlettin
    İntiharlar kuşandım
    Bu aşkı sen kirlettin
    Geçtim borandan kardan
    Yitirdim bahçeleri
    Ellerimi tutmazsan gülüm
    Yakarım geceleri...

Ä°lgili resim

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar tahminci kardeşlerimiz bir tahmin yapar tutabilir yada tutmayabilir...neticede bu atmosferi kontrol etmek tek bir yüce kudret mevlanın elinde...bunun bilinci ile yazarsanız daha olumlu olur söylemleriniz.... her an basınç değişiyor... rüzgar akımları değişiyor...bunlara yönelik tahmin yapmak takdir edersiniz kolay işler değildir... biz madem birer karseveniz... o yüzden bu işin heyecanını yaşamaya bakalım... kimseye acı bir söz söylemeye hacet yoktur.. ayrıca semih kardeşimiz de en az sizler bizler kadar istemektedir.... birşeyler göründü geliyor dediği zaman emin olun kimseden bir menfaati de yoktur... biraz sabırlı olmak lazım...hepinize sağlıklı günler diliyorum