Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu yıl bir çok ismi bir çok kişiyi takip ettim yorumlarını okudum ne nasıldır nasıl geçecek derken vardığım sonuçlar İstanbul artık eskisi gibi her kışı sağlam şekilde geçirmeyecek o bariz belli. Bu sene bol bol yağmur alacağız ayrıca twitter'da gördüğüm şu bu sene bir çok tahminci çıkmış prof kişileri eleştiriyor kendi tahminlerini yapıyor.Efsane şöyle böyle diyerek sonra bir bakıyorsun sistem falan yok patlıyorlar.Aslında kızdıkları tahmin yapmıyor ön görmüyor dedikleri usta kişiler ise son 48 saat ve 36 saatlik dilimde eğer gelen bozulmadan bir şey varsa böyle böyle bir durum var diye bahsediyor.Bu forumda ise Kar yağmaz demek olumsuz yorum olarak sayılıyor ki bu çok saçma kar yağar yazınca yorum kalıyor ama kar yağmaz yazarsan direkt olarak çöpe gidiyor bu çok yanlış.

Yorumdan çıkardığım nokta şu size göre burada kimse başarılı değil.Hatta buradan bazıları twitter da proflara eleştiriyor diyorsunuz.Sonra kar yağmaz demek çöp kutusu diyorsunuz.Diyorsunuz da diyorsunuz.

Şimdi Madem başarılı değil siteye girmemek yerine başarılı bulmadığınız siteye girmemek yerine neden hala ısrarla aynı şeyleri peyderpey belli aralıklarla yazıp aynı duruma kendinizi neden düşürüyorsunuz?Proflara eleştiri var diyorsunuz kendinizle çelişiyorsunuz neden eleştirilemezler mi?Ben yapıldığı için söylemiyorum bu kişiler bu insanlar eleştirilemezler mi?Çelişiyorsunuz.Bakıyorum mesajınıza buradaki amaca uygun bir kelime yok.Buradaki emeğe değer veren bir kelime yok.Yok efsane diyorlar patlıyorlar yok şöyle yapıyorlar patlıyorlar.Var mı sevdiğiniz bir şey sizin. Ben söyleyeyim sadece kışın gelirmişsiniz yazın uğramazsınız neden? Siz galiba eleştiri ile küfürü hakareti bir tutuyorsunuz ben onu anlıyorum.Siz başka platformalarda çok rahat gelene geçene sallayabilirsiniz orası sizin yeriniz buranın da kuralları böyle.Hakaret edemezsiniz.Emeğe saygısızlık yapamazsınız.Hiç bir şeyden memnun olmayıp sürekli siteye yafta vuramazsınız ve bu sitede kalamazsınız bunun sonucunda.Hem sözlerinize ters hem de bize ters.Bunları siz yaptınız demiyorum yapanlar var siz kalkmış bunu yapanların mesajları silinince çok yanlış.Afedersiniz bizim mezhebimiz o kadar geniş değil.Sanıyormusunuz ki buradan hakaret eden başka yerden rahat bırakıyor facebook dan gelen hakaretlerin haddi hesabı yok.

• Rain52

BurjuvaBeyefendi

Mesela Cold.EFso arkadaşımız var forumda. Hava ile ilgili bir öngörüsü varsa, haritalar, grafikler bir çok görsel araçla da tezini destekleyip bir sunum yapıyor ve bunu yaparken bir emek harcıyor. Bir sorunuz veya fikriniz olduğu zaman, yine bir çok görselle cevap veriyor.

Buna karşılık, " kar yağmayacak" deyip, hiç bir kanıt sunamazsanız, fikre karşı provakasyon yapmış olursunuz.

Şimdiye kadar,verilerle gelip,kar yağmayacak, hava soğumayacak vs vs diyen hiç bir kişinin mesajının silindiğini görmedim.

Ama dediğim gibi aksi provake etmektir fikirleri.

Durum bu kadar basit, tartışma ortamını verilerle, bilimsel yöntemlerle desteklemeliyiz.

Ha veriye dayanmayan fikirlerinizde olabilir. Genel sohbet var, karalama tahtası var. Burada küfür, kötü söz içerenler hariç hiç bir mesajda silinmez.

Ayrımı yapmakta,ama iyi yapmakta fayda var.

iyi forumlar

• Forumu uzun zamandır takipdeyim kolay kolay yorum yapmam model takibinden anlamam ama bana sacma geliyor isteyen istedigini eleştire bilir ama kötüleyemez burdaki hic bi hoca boşuna yorum yapıp konu acmıyor adı üstünde tahmin yapıyor kimse ilah degil nokta atışı yapsın yada garanti versin isteyen takio eder isteyen etmez burdaki hocalardan sadece tahmin degil bir cok bilgi de alabilirsin hepsi gayet bilgili bence cok güzel bişey insanların bilinclenmesi icin bütün hf ailesinin başarılarını dilerim begenmiyen insanlar yazmak zorunda degil takip etmeye bilirler.

• Sıkıntınız bu işte admin bey kusura bakın yada bakmayın eleştireye gelemiyorsunuz bu forumda bir aralık yok kar yağar dersen efsanesin ama ya yağmur bu yıl çok olur ben onu gördüm genelde böyle bir durum söz konusu dediğim zaman benden kötüsü yok çöp kutusuna gidiyor mesaj.Eleştiriye açık olmadığınız zaten her yerde belli bakın burada ki tahminci arkadaşlara lafım yok kış aylarına eğlenceli olabiliyor kar seven insan olmasaydım zaten gelip burada olmazdım.Sadece burada değil kendime göre kaynaklarım ve takip ettiğim kişiler var onların doğrultusunda bakıyorum az çok ne olacağını kestiriyorum ama bu sene hem amatör tahminci adı altında bir çok kişi çoğaldı.hemde burada ki eleştiriye gelmemezlik arttı ben demiyorum ki karı siz yağdırıyorsunuz diye...buraya bakıyorum dışarıya bakıyorum ona göre değerlendirme yapıyorum.
    Herkesin kendi düşüncesi fikri var tüm Türkiye burayı takip etmiyor burayı takip etmeyi sevenler belli geri kalanlar sadece sistem olduğu zaman geliyor.

• Ben devreleri komple yaktım, oraj zamanı gelsede takibe başlasak. En azından kuvvetinde bir değişim olunca gelip buraya çatan olmuyor. Şimdi buraya kötü söz yazan şahıslar bile var.

Veya oraj zamanı oraj foscularda olmuyor. Kasırga takibinde 1-2 vukuat olmuştu gerçi ama..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Sıkıntınız bu işte admin bey kusura bakın yada bakmayın eleştireye gelemiyorsunuz bu forumda bir aralık yok kar yağar dersen efsanesin ama ya yağmur bu yıl çok olur ben onu gördüm genelde böyle bir durum söz konusu dediğim zaman benden kötüsü yok çöp kutusuna gidiyor mesaj.Eleştiriye açık olmadığınız zaten her yerde belli bakın burada ki tahminci arkadaşlara lafım yok kış aylarına eğlenceli olabiliyor kar seven insan olmasaydım zaten gelip burada olmazdım.Sadece burada değil kendime göre kaynaklarım ve takip ettiğim kişiler var onların doğrultusunda bakıyorum az çok ne olacağını kestiriyorum ama bu sene hem amatör tahminci adı altında bir çok kişi çoğaldı.hemde burada ki eleştiriye gelmemezlik arttı ben demiyorum ki karı siz yağdırıyorsunuz diye...buraya bakıyorum dışarıya bakıyorum ona göre değerlendirme yapıyorum.
    Herkesin kendi düşüncesi fikri var tüm Türkiye burayı takip etmiyor burayı takip etmeyi sevenler belli geri kalanlar sadece sistem olduğu zaman geliyor.

Ben değil başkaları da cevap veriyor zaten elestiri var eleştiri var size göre eleştiri içinde her şeyi barındırır bize göre barındırmaz yukarıdaki mesaj da açık açık yazdım burasi başka yerlere benzemez. Bu arada dedigim gibi sizin ben burada hiç iyi şeyler gördüğünüzü düşünmüyorum görseniz bile görmezlikten geleceğinizi biliyorum. Bu arada ne oldu proflara eleştiri olayı? Vur abalıya vur abaliya sonra eleştiriye gelemiyorsunuz burası gelene geçene saydırma yeri değil.

• Ben devreleri komple yaktım, oraj zamanı gelsede takibe başlasak. En azından kuvvetinde bir değişim olunca gelip buraya çatan olmuyor. Şimdi buraya kötü söz yazan şahıslar bile var.

Veya oraj zamanı oraj foscularda olmuyor. Kasırga takibinde 1-2 vukuat olmuştu gerçi ama..

Konu başlığını çok yanlış anlayıp ilk mesaja bakmadan sallayanlar çok.

• Konu başlığını çok yanlış anlayıp ilk mesaja bakmadan sallayanlar çok.

Şüphesiz abi. Geçen burada bir sallama yazayım dedim; direk kestane yorumu geldi. Sıkı markaj var..

Tabi üye alımının açılmasınında bu iş de payı var. Direk saldırı başladı. Açsanız bir dert; kapatsanız bambaşka bir dert. Bunlar kurunun yanında yaşı da yakıyorlar. Ne desek boş..

• Sistemler zayıflayarak geliyor,orta ve uzun vadede sistem görünmüyor diye herkes de bir sinir ve çatma durumu var. Burada tahmin yapanlar ya da sistem bekleyenlerin hiçbir suçu yokken saldırı markajına uğrayan yorumlar görüyoruz. Bakın modellerin durumuna daha 2 günü bile doğru tahmin edemiyorken burada bu işe gönül ve emek verenlere saldırmak tam anlamıyla akıl tutulmasıyla eşdeğerdir. Herkesi aklı selime davet ediyorum.

• Vintersaga oraj icin tarihim 1 mart;)) 1 marttan sonra bende kendimi hazirlarim oraja bak hem orda soyle elestri gelmiyor,simsek cakacak dediniz cakmadi:))))

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kııyıların her sistemden bu kadar elinin boş ayrıldığı bir sene hatırlamıyorum şahsen bilen hatırlayan varsa söylesin arşivden inceleyelim.Ayrıca ocak ayını bu 16 ocak sistemciği ile kapatıyoruz kıyılar olarak şubat ayında orta şeker bir sistem alabiliriz ilk 10 günü içerisinde.Devamında ise yine normallerden sıcak ancak yağışlı olabiliriz.

• Vintersaga oraj icin tarihim 1 mart;)) 1 marttan sonra bende kendimi hazirlarim oraja bak hem orda soyle elestri gelmiyor,simsek cakacak dediniz cakmadi:))))

Foscular alışkanlık yaptı abi; yazın o eksikliği ben gidereyim bari. Sistem fos, mos, tost, kestane, kuş oldu, balık oldu vs. geniş bir argümana sahibim. :D:hfyeni (18):

Diğer kriterlerim hiçbir verim yok; emeğe saygı desen yanından geçmem. Buradakiler hayal satıyor zaten. Tek argümanım o an çakmayan şimşek.. :) İyi bir foscu böyle olunur.. /scatisma2::341

• Şüphesiz abi. Geçen burada bir sallama yazayım dedim; direk kestane yorumu geldi. Sıkı markaj var..

Tabi üye alımının açılmasınında bu iş de payı var. Direk saldırı başladı. Açsanız bir dert; kapatsanız bambaşka bir dert. Bunlar kurunun yanında yaşı da yakıyorlar. Ne desek boş..

adf2ae.jpg

ben onları buna benzetiyorum hocam. bu otda tam bir baş belasıdır. çiftçiler çok iyi bilir

2 Mal editiert, zuletzt von Bjk123 ()

• ya gerçekten komik her neyse bu yıl bol bol yağışlı geçeceğe benziyor ocak ayı için erken.unutmadan latif doğan kar gelecek esprisi yapmayın sıkıntı oluyormuş...

Ney komik insanlarin size destek çıkmaması mi? Bence komik olan anlamsız ısrarınız. Latif doğan Kar gelecek esprisi size göre espri bize göre ART NİYET ki öyle ısıtıp ısıtıp döndüğüne göre haklı karar vermişiz size GENİŞ eleştiriler dilerim kendi forumunuzda.

• fazla konusmam yazmam bastan sona omumayi tercih ederim model den filan hic anlamam 45 yasindayim aralik ayinda uye oldum 10 gun sabahladim bu forumda herseyden once emek veren butun hocalara saygim sonsuz kendi adima gece cok gordum sabahlayan hoca ve gunduz isinden yazan uykusuz giden gercekten burda fazlasinla emek var cogu geyik icin burda buda gercek facebok sayfalarinda cok coluk cocuk var hepsi buraya uye olup burdan haber yapip takipci almak isteyen yapmak isteyen var abartili kufurlu elestiri yapan kisilere gelince solenecek soz yok ben kendi adima hepinizden Allah razi olsun demekten baska birsey gelmiyor sonsuz tesekkurler kar yagar yada yagmaz samimiyetiniz emeginiz yeter

• sunuda eklemek istiyorum samet beye Allah peygamber sabri vermis desem yeridir baska biri olsa bu kadar cevap vermez gercekten dedim gibi aralik ayindan beri cok sahit oldum tek tek cevap verdigine ve o kadar cok guzellikle uyari yaptina cok ama cok kez okudum iyi geceler