Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaş seni bu forumda zorla mı tutuyorlar. Bırak git .. sil.. bi daha girme.. ama yapamıyorsun çünkü forumun başarısını biliyorsun . Hangi başlık açıldı da o sistem gelmedi. 15 16 sistemi deniliyor öyle bir başlık mı var.

• Mesaja bak mesaja beğenmiyorsan kapı şurada git kardeşim burada insanlar gelme ihtimalini sevmiş,güzel arkadaşlık ortamı kurmuş senin gibi sadece 2-3 mesaj atan tipler bu ortamı bozamaz.HF'nin büyük olmasından dolayı galiba bu karın ağrın kar yağmadığından değil.Rakımı 200 den fazla olan yerler efsane yaşıyor senin yazdıklarına bak.

En küçük olumsuz siliniyomuş :) o yüzden benim yazdığım onlarca olumsuz yorum silinmedi.Siz olumsuz yorum ile insanlara saldırmayı karıştırmazsanız yorumunuz silinmez diye düşünüyorum

• Hava Forum'un katlanarak büyüyen başarısını, buradaki samimiyeti, aile ortamını hazmedemeyenler yürüsün gitsin ense traşını görelim.

Geçenki sistemde çekmeköy;

(O gün santim takıntısı olanları davet etmiştim gelmediler tabiki)

bde93d47d84237a879.png283365bca5683aa386c491.png60f1530.png328dc0d0.png079c5db3b.png83a2956.pnge23ac2c7a284.png

Seyyah

Einmal editiert, zuletzt von Seyyah ()

• Bunlara sorsan hepsi haklı öyle demeyin arkadaşlar bunlara sorsan hepsi ADAM bana göre klavyenin arkasina sığınmış ADAM görünümlü müsvedde kişiler gözümde. Böyle iyi oluyor biri yazınca öbürü de damlıyor toplu temizlik oluyor ama bu sözde ADAMLAR dünyanin lafını söyledikleri siteden ayrılamıyor. Bir türlü gitmiyor abi.Neden gidemediklerini herkes gibu sizde biliyorsunuz bu sözde ADAMlarla mücadelemiz devam edecektir. Teşekkürler desteğiniz için.

• hocam Ocak tırt geçecek yada efsane olmayacak şeklinde bir paylaşımınız oldu mu son bir kaç ay gözümden kaçan.

Karalamadan paylaşırsanız sevinirim ve bütün kupaları size iade ederim :))

Ocak tırt geçecek ya da efsane olmayacak demedim.Sadece ocakta "hayıflanacağımız günler"olacak dedim Eylül ayında.

Ocak ayına 5.fazda girebiliriz ;

Burada nispeten sıcak bir anomali yaşayabiliriz

sonra 7 ya da 8.fazda Şubata geçebiliriz

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Maalesef hocam , beklediğim yorum değil ve zaten öyle olmadı ve 5 falan da öyle bir durum değil

Bazen çok ısrarcı olmaya gerek yok

Sonuç ortada , anomali falan hiç demeyin zaten

Ama Şubat için konuşulacak çok şey olur

• Dün akşam İstanbul sayfasında bir ara muhabbeti yapılmıştı sistem foscular bu aralar hiç gözükmüyor diye.:) Demek ki atalarımız iti an çomağı hazırla sözünü boşuna atasözü yapmamış^^

• Ocakta faz 5 le girmedik mi ? Benim öngörümde mjo daha yavaş haraket edecekti faz geçişlerinde ancak SSW oluşumu faz döngüsünü hızlandırdı.Şimdi tekrar faz 5 dönme durumu var.Şubata faz 7 -8 de girme ihtimali yine var...Eylül ayında yapılan bir öngörü için bence fena sayılmaz :) hatta aralık nerdeyse %100 e yakın gerçekleşti...

ECMF_phase_51m_full.gif

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• Hocam sen şimdi ocakta faz 5 e girdik diyorsun öyle mi ??

Ve o faz 5 nispeten ılık yapıyor öyle mi

Benim için bilmeden yapılan beğeni yada yorumların kıymeti yoktur

Bilimde de duygusallık yoktur

Bir bak Allah aşkına 1 Ocakta bile nerdeydik, ona faz5 diyorsan peki 😀

Bir de tekrar faz 5 e giriyoruz ama o faz yaramaz deyip üstüne Ocak sonu sistem bekliyorsun :))

Kusura bakma hocam , çok çelişki var çok bana göre ve anlaşma şansımız yok bu hususlarda

Yanılınca kabul etmek gerekir tahmin bu sonuçta

Ayrıca Eylülde döngü yorumu yapıp Ocak’a gün vermek olsa olsa karalamalıktır benim nazarımda

Denk gelmez , gelse de tesadüf olur

Bizim işimiz yarış değil bu bilime katkıdır

• Bunu nerede diyorum?

daha uzatmayalım isterseniz hocam

Yukarıda herşey net ilk alıntı mesajınızda

Dediğim gibi hırs yapmazsak herşey normal olur , bilmek bilmemek yanılmak normal çünkü insanız

Ama yanılgıyı bile başarı gibi sunarsak vicdanlar zarar görür

Bu hepimiz için geçerli

• Yukarıda herşey net ilk alıntı mesajınızda

dikkatli okuduysan tahmini faz 6 da nistepeten sıcak anomali yaşayacağımızı yazmışım hatta bunu ecm verisiyle de örneklemişim.Neyi farklı görüyorsun hala anlamış değilim...

• dikkatli okuduysan tahmini faz 6 da nistepeten sıcak anomali yaşayacağımızı yazmışım hatta bunu ecm verisiyle de örneklemişim.Neyi farklı görüyorsun hala anlamış değilim...

anlaşıldı hocam

Siz 5 yazın biz onu 6 olarak görelim

No sıkıntı 😬😊