Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir arkadas vardi yeniler bilmez Tunustan kar getirirdi masallah,aklima geldi aldi beni bir gulme;)))

Sistem tarihim 21-22ocak azorun 1040 lik yukselisini 1035 lik bir sibirya yb si batiya genisleyerek destek verecek,uzerimizde olusacak blokajla 21-27 ocak arasi bir dev sistem gelecek.-14,-16 850hpa sicakligiyla istanbulda sahillerde 35-50 cm yukseklerde 60-85 cm lik kar birikimi olacak.

Bu sistemden 15 gun sonra subat ortalarinda tum.kuzey kiyilari vuracak 2. bir baba sistem alacagiz onun tarihide 12 subat -16 subat arasi olacak..1985 kisini hatirlatir goruntuler ortaya cikip karadeniz sahil yolu ulasima kapanacak istanbulda da hayat felc olacak..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bugün yine ısı adası konusu açılmış. Buna bir açıklık getireyim. Isı adası Atlantikte İngiltereye bağlı tropikal bir adadır ve yazları ılık ve karlı kışları ise güneşli ve yağmurlu geçmektedir. 12.639 nüfuslu bu adanın geçim kaynağı ise balıkçılık ve tırnakçılıktır. Belediye başkanı ise Kars asıllı emekli aborjindir.

• Hepimiz efsane sistemi bekliyoruz.Onun gelmesi için lodos bize şart.Isınma tarafına geçmemiz lazım.Kendi bölgem adına biliyorum ki lodosun arkası efsane inebilir.İnsaAllah lodoslu hava yaşarız 5 10 gün.O arada efsane sibiryada hazırlıgını tamamlar ve gelip misafirimiz olur.

• Hepimiz efsane sistemi bekliyoruz.Onun gelmesi için lodos bize şart.Isınma tarafına geçmemiz lazım.Kendi bölgem adına biliyorum ki lodosun arkası efsane inebilir.İnsaAllah lodoslu hava yaşarız 5 10 gün.O arada efsane sibiryada hazırlıgını tamamlar ve gelip misafirimiz olur.

Çarşamba gününden itibaren güzel lodos yiyicez zaten :) Benim görüşümde arkası sağlam olur yaklaşık 19 - 23 Ocak arası

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Çarşamba gününden itibaren güzel lodos yiyicez zaten :) Benim görüşümde arkası sağlam olur yaklaşık 19 - 23 Ocak arası

insaAllah.Belki bazıları kızacak ılıkcı falan diyecek ama bu soguk donguden bir an once cıkmalıyız.Ilık havalar yasamalıyız.

• İnşaallah ocağın 19u ile 25i arasında İstanbul'da sağlam yarım metre kar olur. Öğrencilerde o tarihte okullar kapalı olacağı için ekstradan tatil isteyemez. Bir taşla iki kuş vurulmuş olur:D

• İstanbul için cm tahmini yapiyorum. Güney sahiller:2-5cm arası. İç kesimler:5-10 cm arası. Yüksek kesimler:10-25 cm arası. Arkadaşlar bu benim kendi tahminimdir kesin olacak birşey değildir sadece tahminim.Belki daha az olur belki daha çok olur ama inşallah daha çok olur.🙂