Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence kimsenin dediğine inanmayın kimse şu an kışın nasıl geçeceğini bilemez (Kar yağar mı yağmaz mı olayı)

• 2 dir Kandilli rasathanesi aynı açıklamayı yapıyor aynı uzman sanırsam... Bence asıl uzmanlık alanları olan yerin altıyla ilgili açıklamalar yapsınlar... Daha makbul olur...Bu Yukarıdaki tahminde Eylül tahminidir çöptür, geçersizdir...Kasım ayı ortalarında yapılan tahminler geçerlidir.. Mgm bile Ocağı mevsim normali vermiş...Aralık zaten gümbür geliyor inş.

• burda yorumları okurken birden 87 kışı aklıma geldi muazzam bir kar yağışı olmuştu yanlış hatırlamıyosam yaklaşık 2 hafta okula gidememiştik elektirik yok su yok yinede çok güzel günlerdi ogünleri bidaha yaşayabilecekmiyiz bende merak etmiyo değilim gerçi olazamanla şimdiki zaman arasında gelişim farkı var 😊😊

• Istanbula 3 ay kar yagmaz ne demek yaw.oyle bir tahminmi olur.3 mt yagar dersin yada cok az yagar dersin. ilik dersin. soguk dersin.istanbulun tarihinde kar almamis kismi varmis.

• çok kuytu bi cografyada kalıyoruz kırım ve ukrayna bile son kışlarda ılık kış geçiriyor sıkıntılı yani.. şöyle Karadeniz karadenizligini gösterip Rusya üzerinden Soğuklar ülkemize kadar sokulsa ne güzel olur çok özledik o görüntüleri 2002 yılında lise 1 e giderken 10 gün boyuncu kar yağmıştı ben hayatımda öyle bi kış görmedim Batı Karadeniz deydim o zamanlar benim için efsane bi kıştı 1.75 boyum vardı ve kar kalınlıgı belimi geçiyordu 2002 - 2006 unutulmaz anılarını bıraktı gitti öyle bi kış görürmüyüz daha bilmiyorum.. dünya çok degişti çok malesef..

• Daha demin A haberi izlerken gördüm dedikleri şey şu; Son 106 yılın en sıcak kışını yaşayacakmışız ya siz neye göre yapıyorsunuz bu haberi gerekçeniz ne bize söleyin anlayalım nasıl en sıcak kışı geçireceğimizi burada bisürü yazarlarımız var ve tahminleri çok tutarlı Hava_Forum üstad Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam HavaforumAşıgı hoaca. hepsi birbiri ile mutabakat mevsim normallerinde ve arara sert bir kış geçireceğimi söylüyorlar ve ellerinde çok tutarlı veriler var bizimle zaman zaman paylaşıyolar şimdi Bu haber kanalarımı kafasından salayıpmı bu haberleri yapıyolar yoksa bizim değerli hocalarımızı yalan söylüyor ben şahsen hocalarımıza katılıyorum elerinde çok turarlı veriler var:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• bu haber doğruysa itibarlarını kaybetmiştir bu tür haber kanalları.. iyide Gökhan Abur ve bünyamin sürmeli tam tersini söylüyor her bi kafadan ses çıkıyor önüne geleni mühendis yaparsan olacagı budur..başka birisi çıkıyor uzay soğukları geliyor diyor herkes atıp tutuyor iyi ozaman bende atıp tutayım verileri incelemeden bu sene çok çetin kış koşulları olacak diyeyim gerçegi yansıtır mı tabikide hayır.. kimse bilemez bu kışın nasıl geçecegini ALLAH bilir o dilerse yer gök inler.. Onun için Sakin olun Rabbimin izniyle kışı kış gibi hissedeceğiz bu sene..

• Daha demin A haberi izlerken gördüm dedikleri şey şu; Son 106 yılın en sıcak kışını yaşayacakmışız ya siz neye göre yapıyorsunuz bu haberi gerekçeniz ne bize söleyin anlayalım nasıl en sıcak kışı geçireceğimizi burada bisürü yazarlarımız var ve tahminleri çok tutarlı Hava_Forum üstad Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam HavaforumAşıgı hoaca. hepsi birbiri ile mutabakat mevsim normallerinde ve arara sert bir kış geçireceğimi söylüyorlar ve ellerinde çok tutarlı veriler var bizimle zaman zaman paylaşıyolar şimdi Bu haber kanalarımı kafasından salayıpmı bu haberleri yapıyolar yoksa bizim değerli hocalarımızı yalan söylüyor ben şahsen hocalarımıza katılıyorum elerinde çok turarlı veriler var:)

Bu seneki stratosferik ısınmanın şekli bize 2 tane kışı veriyor; 2004 ve 2006. Cohen yanılıyorsa; e bırakın bizde yanılalım. Adam meteorolojinin notalarını tersten okuyor. Cohen'in sitesinden alıntıdır;

Detaylara takılmayın.

• Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam dediğiniz gibi çok bariz ortada şahsen sizin yaptığınız o değerli bilgili yorumlardan çözdüm bu işi az olsada anlıyorum artık bu forum bana çok şey kattı dediğiniz gibi bunlar endeksleri modeleri terstenmi okuyolar bir de neye dayanarak söylüyolar anlamış değilim bir türlü:) .iyi akşamalar

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• bu tv kanallarının çoğu atıp tutuyo maksat haber olsun yaptıkları haberlerin hiçbir bilimsel ve verisel dayanağı yok sallamasyon tahminler işte bunu daha önceki yıllarda birçok kez gördük cohen gibi bir meteorolojist tam tersini söylüyosa vardır bi bildiği gelde şimdi arif abiyi arama arkadaş şimdi burda olsaydı neler olurdu neler😀😀😀

• daha gecen medicane olayında da böyle demislerde fırtınaya 6 saat kala hala izmir ve Edremit körfezinden gireceğini söylediler medicane kaybolduktan sonra ise medicanenin yönü saptı diye haber geldi bunlar hep bayat bilgi arkadaşlar kafaya çok takmayın...

• Arkadaşlar buraya mı yazılması gerekiyor bilmiyorum yanlışsa kusura bakmayın. İstanbulda üniversite okuyorum. Part time iş konusunda yardımcı olabilecek varsa mesaj atabilirse sevinirim. Bir çok işte çalıştım. Kategori farketmiyor.

• İstanbul için

Cuma 04.00-11.00 Deniz etkisi için en uygun saat olabilir

hava sıcaklık güney sahillerde 4-5 derecelerde kalırken kuzey sahillerde 3.5-4 derecelede kalabilir

aydos ve kayışdağı zirvesi ince örtü oluşabilir(400+).Yağış durduğu an eriyebilir.

güney sahil kar yağışını çok kısıtlı bir zamanda görebilir.

Bilimsel bir anlamı yoktur.