Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • insanların yapmış oldugu tahminlere ne olursa olsun saygı duyulması gerekir bence bu kadar kimse kimseyi hafife almasın ummadık taş baş yarar adamin işi gucu yokta burada umut tacirligimi yapiyor insanlara saniyorsunuz biraz saygılı olalım saygılar

• Hocanın tahmini tutmazsa da sonuçta takdir ilahi kar yağdıramaz ki hoca bence sinerji için bunu yapıyor metrelik kar olur mu @catalcaradar hocam çok dillendirdi bu sene ama maalesef olmadı önümüzdeki hafta o hafta mı ? Hazırlayalım mı metreleri ?

• @catalcaradar konu senin yanlış yazman değil. İlla ki yanlış yazabilirsin. İnsanlık hali. Fakat kendinizden çok emin konuşuyorsunuz. Sistem Avrupa'ya akarken siz diyorsunuz ki '' Heyecan yapmayın o sistem dönecek bize gelecek'' . Kısacası bunu söylüyorsunuz. O zaman ne diye modelleri takip edip deliriyoruz ki. Ne gerek var? Madem bu kadar eminsiniz çıkın diyin ki;
    ''Kardeşim bu sistem dönecek ve gelecek. Modellere itibar etmeyin''

Biz de bekleyelim bakalım neler olacak.

Şahsen benim takıldığım nokta kendinizden bu kadar emin konuşmanız. Bizden çok şey bilebilirsiniz kesinlikle saygım var mesleğinize şahsınıza sonuna kadar saygım var ama bu kadar emin konuşmanız pek hoşuma gitmedi beyefendi!

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Buralar siyaset meydanına döndü iyice.. Tahminleri okuyun, kendinizce değerlendirin, sorunuz varsa sorun ve beklemeye geçin. Bu iş bu kadar zor mu ya? Haftasonu gelse de aksiyonlar başlasa artık, yay gibi olmuş herkes..

• @catalcaradar inşallah dediğiniz gibi olurda nasipleniriz.
    Peki yağmazsa ne olacak işte bunun vebaline hazırmısınız bu siteye insanların belli bir
    itibarı var bu durumda site yönetimide bu duruma tepki gösterebilir bu gayet doğal burada isteyen istediğini
    söyleyemez meteorolojik konularda elinizde bir done olması gerekir bunu iddia ederken insanların umurunda olan bir platform burası.
    Saygılar

• O sistem gelecek metreli hazırlayın dediğimiz günler olmadı mı bizlerin o da biraz kesin konuşmuş umarım yanılmaz burası şenlenir yanılırsa da tahmin bu uzatmayalım artık bence burası demokratik bir forum herkesin söz söyleme hakkı vardır.

• Bu dedikleriniz doğru olabilir sayın catalcali üstadim yanlz kaç gündür bize sabah guncellemede bi veren sistemi aksam kaybeden günlerdir sistemi avrupaya pompaladi üstüne üstelik accunun tahmini tuttu bu sistem bence süpriz yapacak şey giritteki 995 mb ab olacaktir uygun kosullari saglayip bu son kış günlerini aksam tup turuncu havada sıcak çikolata mızı çayımızı yudumlayıp afrikaya bakmamızı sağlayacaktır ben inanıyorum ama oldukça 360 derecr dönmesi zor ki zaman daraliyor tek doğru sistem yakınlaşmaya başladığında ab lerin konumunu belirleyecektir böyle büyüklükte bir sistem 2004e kadar yolu var insallah sabredeceğiz hocalarımızin sozleriyle umut kesmeliyiz herkezin bakış açısı farklıdır

• arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz sonuçta konu karalama tahtası @catalcaradar gidip model sayfasında yazmadı ki
    ayrıca 360 derece dönecek dediyse vardır bir bildiği yaşayıp göreceğiz.

GFS, ECMWF ve UKMO Yorumlamaları (Şubat 2018) burada paylaşım yaptı ben ona takılmıyorum da karalama günde 10.000 görüntülenme alıyor.Bırakın artık bu konu için dudak büker gibi konuşmayı :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar bkaralama tahtası konusunda tahmin yazmak serbest değil mi bu arkadaşta bu şekilde bir tahmin yürütüyor ancak inanılmaz bir saldırıya maruz kalıyor bunun esas nedeni ne ? Hayır 360 laf etti diye işin buralara gelmesi tamamen artniyet kimse kusura bakmasin

Daha önce onlarca sistem konusu açılmadı mı hiçbiri gelmedi neyin vebalinden bahsediyorsunuz? o zaman sistem gelecek diyen ve gelmeye herkes bu sitede vebal altında , yorumlari biraz tartip dusunup yazmak gerekli kanimca