Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 20 Ekim -31 Ekim 1 sağlam 1 zayıf sistem
    31 Ekim - 10 Kasım 1 sağlam 1 zayıf sist
    10 Kasım- 20 Kasım Baba sistem , az kar
    20Kasım-30 Kasım 1 Ilık sistem
    1 Aralık-10 Aralık 1 orta sistem zamanla kara dönüşen
    10 Aralık -20 Aralık soğuk sistem sulu kar,sonra ayaz, baba sisteme altyapı
    20Aralık -31 Aralık sağlam sistem 30 cm kar
    Temennidir , beklentidir , ne olur ne olmaz , belli mi olur teoremine göre sadece Ocak sonrasına odaklanmamak adına ve 2017 nin şanına yakışır bir final beklediğimden , dua ve Dilek mahiyetinde bu kişisel tahmini yaptım

• İzlanda çok baskın anlaşılan o ki izlanda bu senede başımızı agrıtmaya devam edecek Kışın nasıl geçecegi yavaş yavaş şekillenmeye başladı ülke genelinde artık,sıkıntı büyük bu sene Ülke Genelinde...

• @dikix sakin hocam mesajin geri yüklendi bi karışıklık oldu şahsım adina özür dilerim ;)
    ama bak hocam madem konusu açıldı geçen sene diger yasakladığınız adından biliyorum ve neden yasaklandığını da .
    lütfen bu konuda dikkatli ol ve cidden soruyorum neden bukadar karamsarsın ?

• @dikix soyliyim neden dikkat çektiğini : çünkü bunu defalarca bölge konularında yaptin ve yorum yazsan direk neye isyan etti yine diye açıyoruz mesajları . . . kendin dön geriye ve geçen seneyi hatırla - hatırladığın an anlarsın neden dikkat çektiğini . dikiz kullanıcı adın ile neler söylediğini

• 12 Ocak 2018 şimdilik en baba sistem gözüküyor.Aralıkta 2 sistem daha var İSTANBUL DA KAR adına pc tamirden geldiğinde istanbul kar günlerini paylaşacağım.M.n.c.c.m endeksinden şaşmayın /scatisma2::341

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Kasım ayının 6-7 si ve 20 sinden sonra sistem gelecek

6-7 sindeki sistem iç kesimlerde güzel kar yapacak.20'sinden sonra gelecek olan ise kıyılarda kar yapacak.İnsanlar bu sene kar ne kadar erken geldi diye şaşıracaklar :)

• doğu tarafı için konuşayım :
    aralığın 15 inde girecek olan şiddetli sistem ocak başına kadar güneş göstermeyecek, doğu anadolu kardan yıkılacak, güneydoğu ise sel felaketleri yaşayacak.
    ocak 2-4 arası açık geçen havanın ardından tekrar bir sistem girecek ve bir çok yerde tekrar aşırı kar yağışları olacak.

• 4 yıldır takip ediyorum 29 ekimde ( +-1 gün) marmara ve karadenize yağmur yağıyor.
    bu senede 28-29-30 ekim tarihlerinden birinde bahsettiğim bölgeler çok güzel yağış alacak .
    aynı zamanda bu tarihlerde karadeniz düzlüklerinde Turna Kuşları görülecek sesleri duyulacak .4 yıldır Zonguldak ta böyle oluyor.

• M.N.C.M.M İSTANBUL KAR GÜNLERİ

5~6 ARALIK 2017(45 gunluk tahmin)
    27~28~29 ARALIK 2017(70 gunluk tahmin)
    1~2 OCAK 2018(73gunluk tahmin)
    12 OCAK 2018 ( 83 gunluk tahmin)
    Verisiz mesnetsiz tahminin tek adresi M.N.C.C.M ENDEKSİ...
    Not : Bunlar filmin fragman günleri :hfyeni (29):

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• kendi şahsi hislerime ve bu zamana kadar ki amatörce tahminlerime dayanarak bişey paylaşmak istiyorum...
    Bu yıl genel anlamda soğuk ama yağış bakımından biraz kıt bir kış ama oldukça sert soğuklar olur gibi geliyor bana doğaya ve yıl içindeki değişikliklere bakarak dedim..tabi gönlümüz bil karlı yağışlı mevsim
    Her şeyin doğrusunu allah bilir