Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kuzeydoğu anadolu ya hayranım sistem gelse de gelmese de kış sıcak geçecek ,yağış az olacak vb. Triplere girmiyorlar vakti geldi mi soğuk jet hızında giriş yapıyor ve yapışıyor oraya.

• archivesnh-1968-1-14-0-0.png

babam anlatır hep 10 yaşındaydım 68 de Ardahan’a 2 metreden fazla kar yağdı köy kayboldu derdi hep.muhtemelen bu snoptikten bahsediyor öyle bir kar yağmışki tünel yaparak çakmışlar evden köy komple ova gibiydi evler yok olmuştı diye anlatırdı hep

• tahminim bilimsel değil, tamamiyle yaşanmışlıklarıma göre... 4 sene yağmayıp 4 seneden sonra 3 sene iyi yağıyor kar, buna göre 2016 yılını kıstas alırsak kar 2021 kışında istenilen derecede yağacak :)

• İşimiz gücümüz anomali sinoptik jeopotansiyel yükseklik , döngü , faz , Isınma, Split , slalom, jet akımlarını koklayıp takip etmek falan filan ama

Bi yerden sonra Hepsi boş iş aslında

Hiçbir veriyi ve hiç kimseyi takmayan yapıya Atmosfer denir

Bu veri tahminlerinin hepsi bir anda buhar olabilir ve o sinyaller hakikaten var

Ocak ortası bir metre kar yağınca bir gram hatırlanmaz jeopotansiyel damın moral bozucu anomalisi 😀

• Saat 13:20 de Bünyamin Sürmeli cnn canlı yayınındaydı.Ve gelmiş geçmiş en sıcak 3.kasım ayı olacağını devamında gelen kışında Kurak ve ortamaların hayli üzerinde geçeceğini söyledi.

• Kış başlangıcı 15 aralık semih üstadın dediği gibi 1 ay sonra herseyin değişmeyeceği ne malum o yüzden sabır ileriye dönük bu kışı bitiren söylemleri ciddiye almıyorum en doğrusunu Allah C. C. bilir

• Saat 13:20 de Bünyamin Sürmeli cnn canlı yayınındaydı.Ve gelmiş geçmiş en sıcak 3.kasım ayı olacağını devamında gelen kışında Kurak ve ortamaların hayli üzerinde geçeceğini söyledi.

Aramızda ortalamayı önemseyen var mı

Anomali Soğuk geçip ucu ucuna 9 sistem alıp her kesin lanet ettiği yıla geçen yıl deniyor

Demek ki anomali kimsenin umurunda değil , adam gibi iki sistem alak geri kalan doğal gazdan tasarruf edek der ahalinin çoğu , demek ki hoca hiç bir veriye bakmadan sadece istatistik verilere göre konuşmuş ki böyle bir yılda pek para etmez

• Aramızda ortalamayı önemseyen var mı

Anomali Soğuk geçip ucu ucuna 9 sistem alıp her kesin lanet ettiği yıla geçen yıl deniyor

Demek ki anomali kimsenin umurunda değil , adam gibi iki sistem alak geri kalan doğal gazdan tasarruf edek der ahalinin çoğu , demek ki hoca hiç bir veriye bakmadan sadece istatistik verilere göre konuşmuş ki böyle bir yılda pek para etmez

Yalnız ben günlerce sıcaktan yanıp da sonra adam akıllı sistem geldiğini görmedim sıcaktan kastım 2007, 2014 gibi yıllar yani sadece lodos esen değil.

• Yalnız ben günlerce sıcaktan yanıp da sonra adam akıllı sistem geldiğini görmedim sıcaktan kastım 2007, 2014 gibi yıllar yani sadece lodos esen değil.

Ben gördüm

Hemen -15 girmez zaten

Önce -5 sonra -8 sonra bakmışsın -15 girer , tam kuzeyli ataklar anomali yada YB dinlemez

Toparlanma Bir kaç Hafta sürse de bu trend olacaksa bi şekilde olur

İzleyip göreceğiz nasipte varsa

• bide ne zmandır aklımda olan bir konu var hani hep derler "eski kışlar yok" diye bu bence kulaktan duyma bi laf bu forumda da olduğu gibi insanlar hep ekstrem kışları hatırlıyor oysa 70 li yılların başında yine 80 lerin başında kurak seneler var hatta ard arda kurak ama akılda kalanlar 68,52 81 yılndaki kışlar.

bide bi meşhur söz var dizimize kadar kar olurdu diye oysa birçok iç illerde en yüksek kar birikimleri son yıllarda olmuştur eskilerin cocukluk yıllarına gelen kışlarda boydan dolayı 25 30 cm lik kar ın dize gelmesi normaldir çocuga o kar metre gelir.

• Murat Şahin ay sonu ve Aralık soğuk kar yağmur fırtına link meteoroloji 999 Twitter acaba 4 Şubat hocam efsane Semih hocam katılır mı tahminine