Aralık ve Ocak Nasıl Geçecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Mantıktaki "ve" bağlacı bu

Hepsini yazdım. 8086 Assembly dilinde;

and al, bl
    xor al, bl
    nand al, bl

gibi kullanılır. Meraklısına. Ayrıca çoğu meteorologun bunları kullandığını zannetmiyorum. Durup dururken öğrenmek anlamsız çünkü, normalde meteorolojide kullanılan bir şey değil. Ben programcılıkla uğraştığım için biliyorum. Havayla ilgili değil zaten çok önemsemeyin bunları. :)

Neyse konu dışına çıkmayalım.

• Bunlar yazılıma ve elektroniğe özgü. Bu alanlardaki her şey gibi karmaşık gözükür ama kolaydır.

Bir de N ve P var elektronikte. Kendi içinde birleştirip diyot (NP/PN), onları da birleştirip transistör (NPN/PNP) elde ediyorsun mesela. Hobi olarak uğraşınca hiç zor gelmiyor. Ama okulda anlatsalar hiçbir şey anlamam. Elektronikten, programcılıktan soğurum. :D

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• Root tebrikler şimdiye kadar yağış ve sistemler hakkındaki yanlışlamaların dediğin gibi. Sistemler hakkındaki doğrulamaların da doğru çıkarsa özgün ve başarılı bir tahmin sistemiyle gönüllerde taht kuracaksın. Diyarbakır için ne söylenebilir peki? Bir kaç yıldır oldukça verimsiz ve keyifsiz kışlar yaşanıyor. Eski kışlar artık zaten yok nedenleri şehrin yayılması, çevre barajları vs. olabilir bilmiyorum. Ancak bu kış da kötü olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde çevremiz çok ciddi kar alırken sanki diyarbakır üstüne bozuk para koyulmuşçasına muazzam bir daire ile hiç kar almadı.

• 27-3 Ocakta bekledigin sistmde Ankara icib herhangi bisey var mi?

Şu anda durum belirsiz 1 hafta kadar beklemeliyiz sistem sinyal yakarsa ayrıntıları vermeye başlarız.Ya sistem gelecek ya da bu kurak günler devam edecek.

• Ay sonu beklediğiniz sistemin gücü ne olur tahmininiz

Şu anlık zayıf bir ab ile gelecek gibi duruyor.Soğuk kuvvetli olursa kıyılar ilk karla tanışabilir. ;) İç kesimlerde ihtimal daha yüksek.Ama daha çok var o zaman kadar daha çok takla atar modeller.

• Ay sonu sistemi için tarih aralığını 29 Aralık - 3 Ocak olarak değiştiriyorum. Bu gidişle yeni yıla karla girme ihtimalimiz de giderek artıyor. Son güncellemede Kırım tarafına -20'lerin inmiş olması umudumu iyice arttırdı. Azor YB'nın 100 km batıya kaymasının yapacağı etkileri bir düşünsenize. :D

• Ay sonu sistemi için tarih aralığını 29 Aralık - 3 Ocak olarak değiştiriyorum. Bu gidişle yeni yıla karla girme ihtimalimiz de giderek artıyor. Son güncellemede Kırım tarafına -20'lerin inmiş olması umudumu iyice arttırdı. Azor YB'nın 100 km batıya kaymasının yapacağı etkileri bir düşünsenize. :D

21 aralik döngüsü için ne düşünüyorsunuz?