İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • çok hafif atıştırıyor ama dünkü u wrfye göre en son güzel yağış veriyordu pazar gününe
    u wrf atarmısınız bir kez daha ?

• Alemdağ tarafından Üsküdar'a kadar uzanan bir kümülüs kongestus bandı görüyorum pencereden. Bakalım neler olacak.

Root kardeş italya üzerinde yunanistan yönünde ilerleyen hava akımı ülkemize gelme olasılıgı nedir. Şuan takip ettigime göre yogun yağış alıyorlar tipi şekilinde kuru kar -21 den bahsediyorlar

• Root kardeş italya üzerinde yunanistan yönünde ilerleyen hava akımı ülkemize gelme olasılıgı nedir. Şuan takip ettigime göre yogun yağış alıyorlar tipi şekilinde kuru kar -21 den bahsediyorlar

Salı günü kar bekliyorum Trakya da belki onlardan arta kalandir.

• Arkadaşlar boşuna kendimizi üzmeyelim görünen köy kılavuz istemez parça parça geliyor gelende ara ara kar atıyor radardan takip edin.. Benim gözüm kulagım italya üzerinde olan hava akımında şuan :))

• Kardeş değişime açık olan birşeye efsane demesin kimse o zaman. Değişim ihtimali her daim mevcut , zorlamı söylettiriyoruz efsane diye. Değişime meyilli konularda daha temkinli olsun herkes.

Bu saatten sonra efsane geliyor yarar gecer cart curt demesin her gordugunuzu bam diye soylemeyin sonra gunesin arasindan taneleri sayarsiniz

• Radar giderek dolacak artık. Birkaç saat içinde cenaze evine dönen forumda umutsuzluğun yerine heyecan geçecek, akşam ve gece saatleri çok iyi görünüyor.

• Arkadaşlar boşuna kendimizi üzmeyelim görünen köy kılavuz istemez parça parça geliyor gelende ara ara kar atıyor radardan takip edin.. Benim gözüm kulagım italya üzerinde olan hava akımında şuan :))

harbi haklıymışsın kusura bakma dün için :( ne zamana gelir veya gelebilirmi

• Radar giderek dolacak artık. Birkaç saat içinde cenaze evine dönen forumda umutsuzluğun yerine heyecan geçecek, akşam ve gece saatleri çok iyi görünüyor.

Aksam icin Anadolu Yakası için kar bekliyorum 19'dan sonra özellikle. 19-24 saatleri arası.

Hacı sen de fazla umut veriyorsun sabah öğlen demiştin hiçbir şey yok yapma lütfen.

• O değilde en komik olan olay thy seferlerini iptal etti 105 adet sefer iptal oldu :) hava günlük güneşlik şuan Sabiha gökcen hava limanında hava gayet güzel

• Root şuan bize verebildiğin hiçbirşey yok ancak cümle yazıyorsun.Otur bekle der gibi.Tamam saygı duyuyorum eyvallah da somut şeylerde kat içine daha iyi anlayalım.Alaycılık olarak algılama ciddi anlamda söylüyorum.

• Yarınki wrf ve uwrf modelleri tamamen birden bire değisti. Yani 1 gün sonraki tahmin değisti. İnşallah akşam yarın ve pazartesi için tekrar yoğyn kar yağışı verir. Siklon istediğimiz gibi olmadı. Dek istedik. Ama istediğimiz gibi olmadı. Ama bekliyecez. Ben sabredip bekliyorum. İsyan etmeyelim. Allaha şükür barajlarımız doluyor. Bekleyip görücez. Hakkımıza hayırlısı olsun.

• Hacı sen de fazla umut veriyorsun sabah öğlen demiştin hiçbir şey yok yapma lütfen.

Hiçbir şey yok? Dalga mı geçiyorsun sen? Senin evinin önüne yağmadı diye hiçbir şey yok diyemezsin kusura bakma. Henüz kısa süreli fakat çok yoğun sağanaklar şeklinde etkili oluyor il genelinde. İlerleyen saatlerde birleşecekler.

• Yarınki wrf ve uwrf modelleri tamamen birden bire değisti. Yani 1 gün sonraki tahmin değisti. İnşallah akşam yarın ve pazartesi için tekrar yoğyn kar yağışı verir. Siklon istediğimiz gibi olmadı. Dek istedik. Ama istediğimiz gibi olmadı. Ama bekliyecez. Ben sabredip bekliyorum. İsyan etmeyelim. Allaha şükür barajlarımız doluyor. Bekleyip görücez. Hakkımıza hayırlısı olsun.

link atar mısın