Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ilkbaharda sel olduğunu pek duymadım dolu, hortum, ani yağışları duyuyoruz tabiki. Yinede dere kenarlarında uzak durmak gerek.

• Gray sities pikaçu mu profil fotondaki :) bir anda kendimi 2000 li yıllarda hissettim 2001-02-03

hocam pokemon hala devam eden bir seri en son 19. sezonu yayınlandı 20. senesi kutlandı ancak Türkiye'de 4. sezondan sonra yasaklandığı için herkes pokemonu bitti sanıyor yalnız 2010lu yıllardan itibaren yeniden eski sezonlarını vermeden kaldığı yerden devam ettiriliyormuş bazı kanallarda ve pokemon çizgi film değil animedir.

konu dışına çıktık hemde çok devam etmesin burdan :D

• benim istediğimde bu sel olduğunda çayırlara su bende giyiniyorum başlıyorum gezmeye suların içinde ''balık gelmişmi selde'' diye ... kimi yerlerde bele kadar geliyo :) :) normalde u durmayan dere yatağı olan ama sadce kışın su tutan bölgeler mayıs sonu haziran başında sel olursa suyla dolup 20-30 kiloluk sazanlara ev sahipliği yapıyolar 1-2 günlüğüne ...

şaban a bak sen:)) millet can derdinde Şaban sazan:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Maşallah.Mevsimler şaşırdı.Samsun sonbaharda aldığından daha çok ilkbaharda yağış alıyor.Bir de an az yağış aldığı mevsim olacak. :D Samsun sonbaharı ve yazıda yağışlı geçirirse 1000-1200'ü bulur bence.

• Memleketimde bu kadar çok yağmur görmeyeli uzun zaman olmuştu.Terme de sel meydana geldi.An itibariyle 124 kg yağış düştü metrekareye.

• Kırmızı alarm devam ediyor bugün ve yarında başta Samsun'un doğusu ve Ordu'nun batısı olmak üzere Samsun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat ve Çorum'da kuvvetli yağışlar devam edecek.
    Karadeniz kıyılarında mayıs ayı en kurak aylardan biridir ancak bu sene tam tersi oluyor haziran ayında da bu tip yağışlar göreceğimizi düşünoyrum temmuz ve ağustos can yakabilir neme boğulabiliriz şimdiden uyarayım bu nemli yağışlı havalar yerini nemli yağışsız havalara bırakacak %80-90 nem oranının olduğu geceler yakın!

• Kırmızı alarm devam ediyor bugün ve yarında başta Samsun'un doğusu ve Ordu'nun batısı olmak üzere Samsun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat ve Çorum'da kuvvetli yağışlar devam edecek.
    Karadeniz kıyılarında mayıs ayı en kurak aylardan biridir ancak bu sene tam tersi oluyor haziran ayında da bu tip yağışlar göreceğimizi düşünoyrum temmuz ve ağustos can yakabilir neme boğulabiliriz şimdiden uyarayım bu nemli yağışlı havalar yerini nemli yağışsız havalara bırakacak %80-90 nem oranının olduğu geceler yakın!

Mehmet mgm bu sefer erken uyardıECE0-240.gif 100 mm yi geçti terme canlı canlı şahit olmak da varmış.15 dakika önce köy yolunda çektiğim foto.

Aynen böyle yağışlı Mayıs ayı hayret verici. Ama bu etkili yağışlar Ramazan da olmayabilir. Asıl sıkıntı o zaman. :hfyeni (27):

• Aynen böyle yağışlı Mayıs ayı hayret verici. Ama bu etkili yağışlar Ramazan da olmayabilir. Asıl sıkıntı o zaman. :hfyeni (27):

bu kadar etkili yağış bende beklemiyorum ama haziran ayı serin geçecek bence birkaç gün sıcaklar bunaltabilir o meşhur sel ayımız ise temmuz-ağustos arasında bir yerlerde gizleniyor orası Allah'ın emri zaten :)

• Bu sene Samsun Ordu gresun hattında sahil rayında yer alan şehirler yağış açısından hem kış hem de bahar olmak üzere daha şanslılardı. Bu şansları yaz ayında da devam edecek gibi her yer sel altında ; Çarşamba'yı sel aldı türküsü aklıma geldi bir anda :)

• Termede yine şiddetli yağış başladı son durumlarda metrekareye düşen yağış miktarı 130 kg oldu.Yarın döneceğim Ankara'ya bakalım nasıl olacak:)