Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kışı bitirdik artık kış Balıkesir adına genel olarak tatmin edici bir seviyedeydi diyebilirim soğuk gün sayısı yağışlı gün sayısından daha fazla oldu 6 ocak sistemi birz kurtardı sayılır.Balıkesir bu kış favori yeri benim için Bandırma dır 1 metreye yakın kar aldılar

• Kışı bitirdik artık kış Balıkesir adına genel olarak tatmin edici bir seviyedeydi diyebilirim soğuk gün sayısı yağışlı gün sayısından daha fazla oldu 6 ocak sistemi birz kurtardı sayılır.Balıkesir bu kış favori yeri benim için Bandırma dır 1 metreye yakın kar aldılar

Bandırma'nın muhtemel bir asır içerisinde görebileceği en yüksek kar miktarından biri.1000/1 olur daha da öylesi :)

• 6 ocak yalova adına tek kelimeyle mükemmeldi..hayatımda hiç o kadar kar görmemiştim..hafızamda uzunca yıllar kalabileceği için ben bu kıştan fazlasıyla tatmin oldum..ayrıca 6 ocak harıcınde 3 defa yerde kar ortusu olusturabilecek kadar kar yagısıda gördüm..daha ne isteyim..

• Yarın sabah Güney Marmara öğlen civarında ise Doğu Marmara genelinde hatrı sayılır derecede sağanak hakim.Batı Karadeniz'in güneyi ve Zonguldak'ın doğusundan itibaren ki hatta yağıştan nasibini alacaklar arasında.

• Yarın marmarada pazar ise tüm bölgemizde sis etkili olacak pazartesi ise orta sadece batı karadenizin iç kesimlerinde sis görülecek,marmarada orta kuvvette lodos görülecek

• Gün batıyor.

Yarın gece Körfez-Çanakkale hattından başlamak üzere çarşamba gün boyunca Güney Marmara genelinde sağanak hakim.Perşembe yağış etki alanını Doğu Marmara'ya kadar kapsarken cuma-cumartesi batı Karadeniz'i de kapsamak üzere bölge genelinde sağanak yağmur mevcut.Yağışın miktarı diğer noktalara oranla Güney Marmara'da ağır olacak.

Yağışın beraberinde sıcaklıklarda da bugünlere oranla 8-9 derecelik düşüşler görülecek.Ayrıyetten önümüzde ki hafta da da yağışlı periyot devam edecek gibi.

• Bu akşam saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesirin batısında yağışlar başlayacak gece ilk saatlerde Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olacak ilerleyen saatlerde Yağış Trakyada etkisini gösterecek Balıkesir ve Bursanın batısında yağış zayıflayacak