Araba Lobisi

• Kompakt segmente lüks sınıfın teknolojilerini getiren Yeni Astra'nın Türkiye fiyatları açıklandı.

BUSİNESS 1.6 DİZEL 110 HP MT6 74.150

BUSİNESS 1.6 DİZEL 136 HP AT6 82.000
    ENJOY 1.0 105 HP MT5 S&S 64.000
    ENJOY 1.4 150 HP MT6 66.250
    ENJOY 1.6 DİZEL 110 HP MT6 74.450
    ENJOY 1.6 DİZEL 136 HP MT6 S&S 78.050
    ENJOY 1.6 DİZEL 136 HP AT6 82.300
    DYNAMİC 1.4 150 HP MT6 71.450
    DYNAMİC 1.6 DİZEL 136 HP MT6 S&S 83.250
    DYNAMİC 1.6 DİZEL 136 HP AT6 87.500
    EXCELLENCE 1.4 150 HP MT6 77.950
    EXCELLENCE 1.6 DİZEL 136 HP MT6 S&S 89.750
    EXCELLENCE 1.6 DİZEL 136 HP AT6 94.000

• Doğuş Otomotiv, VW’nin emisyon skandalından sonra önemli bir karar alarak 1.6 litre dizel motorlu Jetta ve Caddy modellerinin satışını durdurdu. İşte o açıklama…

Tüm kamuoyunun bilgisinde olan Volkswagen AG tarafından üretilen EA189 EU5 motor tipine sahip dizel araçlarla ilgili Doğuş Otomotiv açıklamasıdır:

Volkswagen AG yetkilileriyle sürdürmekte olduğumuz görüşmeler neticesinde, tarafımızca alınan kararla gönüllü olarak, Jetta ve Caddy modellerimizde sadece EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki araçların satışını bu akşam itibarıyla geçici olarak durdurmuş bulunmaktayız. Diğer modellerimizin satışı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

• En sevdiğim araba, biraz fazla yakıyor, oda ağırlığından herhalde, 1400 kg civarı.

Dünyanın en yüce tahtına çıksanızda, oturacağınız yer kıçınızın üstüdür.

• Ford Tourneo Connect, düşük tüketimli-yüksek performanslı yeni 1.5-litre TDCI motor ve Powershift otomatik şanzıman kombinasyonu ve üstün donanım paketleri ile 81.990 TL'den başlayan fiyatlarla müşterileriyle buluşuyor.

• Ford genelde çok yakar, bu nedenle uzak duruyorum. Peugeot hem az yakıyor, hem rahat, hemde oldukça üstün bir donanıma sahip. Bende de partner tepee var ve herkese tavsiye ediyorum.

Ayrıca direksiyonu çok hafif, rahat kullanılıyor.

• Ford genelde çok yakar, bu nedenle uzak duruyorum. Peugeot hem az yakıyor, hem rahat, hemde oldukça üstün bir donanıma sahip. Bende de partner tepee var ve herkese tavsiye ediyorum.

Ayrıca direksiyonu çok hafif, rahat kullanılıyor.

Tepee süper arabadır hele alure modeli çok güzel

• Bu günlerde az görünüyorlar ama gelmiş geçmiş en beğendim araba Peugeot 206'ydı. Hem dışı, hem içi çok sempatik bi arabaydı kanımca.

SM-G360H cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Ford Tourneo Connect, düşük tüketimli-yüksek performanslı yeni 1.5-litre TDCI motor ve Powershift otomatik şanzıman kombinasyonu ve üstün donanım paketleri ile 81.990 TL'den başlayan fiyatlarla müşterileriyle buluşuyor.

Ben panelvan aşığı olarak bu araçların 2005 - 2006 model kasalarına bayılıyordum. Bide bu kasaya aşık oldum resmen. Bu arada Fordun markasıda çok iyi. Alman arabaları kadar dayanıklı. 1 Depo benzinle Kocaeli - Adana (850 k m civarı) kadar yol gidiyoduk 2006 modelle. İş ve aile için en ideal araba bence

• Mercedes B160 benzinli W245 kasa sahibiyim. Araba oldukça konforlu. 2008 kasa. Tam paket, entegre navigasyon dışında tüm opsiyoneller var. Çok konforlu ve bir Jeep'den bekleyeceğiniz bagaj hacmine sahip. Yeni kasalarla birlikte azıcık da olsa küçüldü ama. B160'tan performans beklemeyin. Yakıt tüketimi de dur-kalk'ta olması gerekenden Blue - Effiency ve Eco Start-Stop sistemiyle azaltılmaya çalışılmış. Şehir içi 9.3 litre. Ayrıca markacılığı pek sevmem fakat Mercedes kalitesini unutmamak lazım. 1 milyon KM garanti :) Performans istiyorsanız yeni B250 tam size göre. 208 beygirlik motor uçuruyor arabayı. Turbo olduğu için de yakıt tüketimi az :)

Yakıt tüketimiyle ilgilenmiyorum, ayrıca dizel alıp Renault motor alıp sese ve çevreyi kirletmeye katlanamam.

• Yeni Astra K gerçekten güzel oldu.. Opel lüks segmente hızlı ilerliyor. Yakın zamanlarda neredeyse tüm modellere 1.6 cdtı motor seçeneğinin gelmesi başta Volkswagen 'e sıkıntı yaratıyor.