Türkiye - Hollanda Özel Başlık [Euro 2016 Elemeleri] [6 Eylül Pazar - Konya]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • çek ve izlanda garantiledi . Türkiye ise son 2 maçını çek ve izlanda ile oynayacak yani garantileyen takımlarla avantajımız bu . Bize ise şu anlık bir galibiyet ve bir beraberlik yetiyor . Mükemmel oynadı milli takım helal olsun gerçek takım bu işte . taraftar ise tartışılmaz İstanbul örnek alsın o taraftarı

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Hollanda takımı bitmiş maalesef adım atacak halleri yok adamların,bundan sonraki maçlarımız kolay değil ama garantilemiş çek ve büyük ihtimalle garantileyecek izlandaya karşı oynayacağız, şansımız açık olsun..Maç içinde oğuzhanın golu pozisyon hazırlanışı açısından gerçekten güzeldi.Bu takımın hala şansı var ve inş ön eleme oynayacak duruma geleceğiz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• çek ve izlanda garantiledi . Türkiye ise son 2 maçını çek ve izlanda ile oynayacak yani garantileyen takımlarla avantajımız bu . Bize ise şu anlık bir galibiyet ve bir beraberlik yetiyor . Mükemmel oynadı milli takım helal olsun gerçek takım bu işte . taraftar ise tartışılmaz İstanbul örnek alsın o taraftarı

Yıllardır söylerim İstanbul milli takımın yeri değil,birara Bursa milli takımın şehriydi şimdide belli ki konya olacak.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben Hollanda TD'si olsam büyük bir revizyona giderim. Takımdaki 30 yaş üstü oyuncuları kesinlikle daha az kullanmaya başlarım. Robben Sneijder Persie üçlüsü içinde nispeten daha iyi durumda olan Sneijder. Onu kesmek çok zor bir olay fakat o bölgede açığı farklı şekillerde kapatabilecek harika orta sahalar var Hollanda'da. Tabi kaptan Sneijder'de kolay kolay kesilmez ama koskoca Hollanda rakipleri Sneijder'i ekarte edince bir hiç oluyorsa o milli takımı sorgularım artık. Sneijder'in çevresinde ona uyumlu oyuncular yoksa ya bulacaksın ya da Sneijder'den vazgeçeceksin. Bence bir süre daha vazgeçilemez Sneijder'den... Robben'i ayrı tutalım. Depay o kalitede değil. Ve olamayacak diye düşünüyorum. Ama Robben'de sık sık fiziken düşer oldu. Forvet konusunda en kaliteli isimler Persie ve Huntelaar. Diğer forvetler bu ikisinin ölüsüne yetemezler. Ama Persie yerine Huntelaar daha uygun şu durumda. Bugün neden oynamadı yada oyuna girmedi bilemiyorum. Belki sakattır.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Yıllardır söylerim İstanbul milli takımın yeri değil,birara Bursa milli takımın şehriydi şimdide belli ki konya olacak.

Dur bakalım. Konya için erken. Antalya ve Bursa'nında açılıyor statları. Antalya'da kapasite Konya'ya göre düşük ama milli takım için iyi yer olacağı kesin. Bursa'da 45 binlik stat var ama İstanbul'a yakın ama iç bölgelerdeki şehirlerede yakın. Özellikle İzmir'e :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Ben Hollanda TD'si olsam büyük bir revizyona giderim. Takımdaki 30 yaş üstü oyuncuları kesinlikle daha az kullanmaya başlarım. Robben Sneijder Persie üçlüsü içinde nispeten daha iyi durumda olan Sneijder. Onu kesmek çok zor bir olay fakat o bölgede açığı farklı şekillerde kapatabilecek harika orta sahalar var Hollanda'da. Tabi kaptan Sneijder'de kolay kolay kesilmez ama koskoca Hollanda rakipleri Sneijder'i ekarte edince bir hiç oluyorsa o milli takımı sorgularım artık. Sneijder'in çevresinde ona uyumlu oyuncular yoksa ya bulacaksın ya da Sneijder'den vazgeçeceksin. Bence bir süre daha vazgeçilemez Sneijder'den... Robben'i ayrı tutalım. Depay o kalitede değil. Ve olamayacak diye düşünüyorum. Ama Robben'de sık sık fiziken düşer oldu. Forvet konusunda en kaliteli isimler Persie ve Huntelaar. Diğer forvetler bu ikisinin ölüsüne yetemezler. Ama Persie yerine Huntelaar daha uygun şu durumda. Bugün neden oynamadı yada oyuna girmedi bilemiyorum. Belki sakattır.

Bu hollandanın altyapısı sağlam,belki 2016 ya gidemeyecekler(İnşallah) ama revizyon yapıp 2018e giderler.

• Bu hollandanın altyapısı sağlam,belki 2016 ya gidemeyecekler(İnşallah) ama revizyon yapıp 2018e giderler.

Bu tip işini bilen ülkeler bir kere gidemezlerse kolay kolay ikinciyi görmüyorlar zaten.

Albert Einstein

• Dur bakalım. Konya için erken. Antalya ve Bursa'nında açılıyor statları. Antalya'da kapasite Konya'ya göre düşük ama milli takım için iyi yer olacağı kesin. Bursa'da 45 binlik stat var ama İstanbul'a yakın ama iç bölgelerdeki şehirlerede yakın. Özellikle İzmir'e :)

neye dur bakalım?? konya bence uygun stadlardan biri, senin dediğin stadlar bir açılsın bence sen dur bakalım:) büyük şehirlerde olmamalı maçlar takım taraftarlığı öne çıkıyor(ist-izmir-ankara).

• Dur bakalım. Konya için erken. Antalya ve Bursa'nında açılıyor statları. Antalya'da kapasite Konya'ya göre düşük ama milli takım için iyi yer olacağı kesin. Bursa'da 45 binlik stat var ama İstanbul'a yakın ama iç bölgelerdeki şehirlerede yakın. Özellikle İzmir'e :)

Niye abi Konyayı beğenmedin mi ?Hem ben Antalyanın o stadı doldurabileceğini sanmıyorum.Bursa doldurur ama Antalya zor.

• neye dur bakalım?? konya bence uygun stadlardan biri, senin dediğin stadlar bir açılsın bence sen dur bakalım:) büyük şehirlerde olmamalı maçlar takım taraftarlığı öne çıkıyor(ist-izmir-ankara).

Antalya ve Bursa statları bitti zaten. Antalya'da koltuklar takılıyor ve zeminde yaz sıcaklığı yüzünden problem var. Yanmış çimler. Bursa'nın ise stat dışı bitmedi daha ama maç oynanabilir düzeyde...
    İstanbul tamam ama İzmir'de o sıkıntı olmaz. Zaten en son milli maç ne zaman oynandı orada hatırlamıyorum. Stat yok... Ankara için ise Konya'ya çok yakın olduğunu hatırlatırım. :) Konya'da 42 bin taraftarın en fazla 12-13 bini Konyalıdır. Gerisi çevre illerden gelmedir kesinlikle... Mesela bizim Manavgat'tan gidenler oldu. 3 saat civarı yol.

Niye abi Konyayı beğenmedin mi ?Hem ben Antalyanın o stadı doldurabileceğini sanmıyorum.Bursa doldurur ama Antalya zor.

Konya'yı beğenmedim değil. @baybarsky'a şunu dedim > "Konya'da 42 bin taraftarın en fazla 12-13 bini Konyalıdır. Gerisi çevre illerden gelmedir kesinlikle... Mesela bizim Manavgat'tan gidenler oldu. 3 saat civarı yol."
    İstanbul'a maç için Türkiye'nin her yerinden gidenler ülkenin ortasındaki Konya'ya daha rahat şekilde gitme fırsatını kaçırmazlar ;)
    Antalya'da milli maç olsun ve o stat dolmasın öyle gör beni ;) Antalya'ya Muğla Denizli Burdur Isparta illeri çok rahat ulaşım sağlıyor. Maç Antalya'da olunca İzmir-İstanbul-Ankara gibi yerlerden birkaç günlük tatil kaçamağı yapacaklarıda eklersek 33-34 bin kişilik stat gözü kapalı dolar.

Albert Einstein

• 12000-13000 mi ;) En az 30 bini Konyalıdır stadtakilerin.Ayrıca bunun çevre illerle falan alakası yok.Kendi takımının maçlarında stadı doldurmayan taraftar milli maçtada da doldurmaz.

• Bir yandan mutlu bir yandan mutsuzum. Malum şehit haberleri. Şehitlerimiz için Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, ailelerine Allah sabır versin. Malum teröristlerin mekanının cehennem olması dileklerimle...

Maça gelirsek, iyi oynadık. Israrımız, hırsımız ve Hollanda'nın düşük fizik gücü galibiyeti getirdi. Taraftar muazzamdı. İstanbul hariç her şehirde milli maç oynanabilir ama İstanbul'da oynanmasın.

• @"Uğur Akbaba" Antalya nüfusunun %10'u Antalya'yı tutuyorsa geri kalanıda 3 veya 4 büyüklerden birini tutuyordur. Konya'nın nüfusunun %20'si tutuyorsa geri kalanıda 3 veya 4 büyükleri tutuyordur. Yanılıyor muyum?
    Buna bağlı olarak kulüp takımları stadını normal maçta dolduramıyor diyemezsin. Alakası yok. Bir milli maça o şehrin takımının taraftarı mı gider sadece? Ayrıca Antalya kaç yıldır statsız. Son 3 senedir üniversite stadında sürünüyor. Ondan önce otellerin statlarında geziyordu. Ben bile gitmiyorum Antalya'da maçlara. Galatasaray geldiğinde de gitmiyorum. En son GS-Ajax'a gittim. Hazırlık maçıydı oda...
    Konya'daki maçta biletler hemen tükenmedi. Tükenmiş olsa 30'de haklısındır. Biletler beklenenden erken satışa çıkarıldı. Maça gelenlerin çoğu il dışından. Bir kısmı davetiye falan filan. Taş çatlasa 15 bin... Şunuda belirteyim 20 TL maç bileti olur mu? Olur ama milli maç için olur mu? Zor... Çok düşük fiyat. İstanbul'daki milli maçlarda yapıyorlar 300-400 TL biletleri stat full dolmuyor... Tabi dolmaz...

Albert Einstein

• @"Uğur Akbaba" Antalya nüfusunun %10'u Antalya'yı tutuyorsa geri kalanıda 3 veya 4 büyüklerden birini tutuyordur. Konya'nın nüfusunun %20'si tutuyorsa geri kalanıda 3 veya 4 büyükleri tutuyordur. Yanılıyor muyum?
    Buna bağlı olarak kulüp takımları stadını normal maçta dolduramıyor diyemezsin. Alakası yok. Bir milli maça o şehrin takımının taraftarı mı gider sadece? Ayrıca Antalya kaç yıldır statsız. Son 3 senedir üniversite stadında sürünüyor. Ondan önce otellerin statlarında geziyordu. Ben bile gitmiyorum Antalya'da maçlara. Galatasaray geldiğinde de gitmiyorum. En son GS-Ajax'a gittim. Hazırlık maçıydı oda...
    Konya'daki maçta biletler hemen tükenmedi. Tükenmiş olsa 30'de haklısındır. Biletler beklenenden erken satışa çıkarıldı. Maça gelenlerin çoğu il dışından. Bir kısmı davetiye falan filan. Taş çatlasa 15 bin... Şunuda belirteyim 20 TL maç bileti olur mu? Olur ama milli maç için olur mu? Zor... Çok düşük fiyat. İstanbul'daki milli maçlarda yapıyorlar 300-400 TL biletleri stat full dolmuyor... Tabi dolmaz...

Biletler hemen tükenmedi mi ?3 günde biletler tükendi Neyse tartışmayı bırakalım,şehitlerimiz var :(

• Biletler hemen tükenmedi mi ?3 günde biletler tükendi Neyse tartışmayı bırakalım,şehitlerimiz var :(

Bazıları kısım kısım satışa çıktı.

Albert Einstein