Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son yillarda üye olan arkadaşlar profilonize bakmadim ama gencsiniz galiba.bundan dolayı bazi konularda heyecanla yazi yazıyorsunuz.ben bunun seneye kadar geçeceğini düşünüyorum.size tavsiyem bölge tartismasina girmeyin cook gereksiz bir tartışma olur girene de cevap vermeyin.ikincisi ise sistem konusunda tahmin ve ısrarı olan kişi yanilabilir.onu makul şekilde elestirmek gerekir.vicdan günah bence ağır kelimeler

• Normal şartlarda bu tarz diyaloglarla işim olmaz fakat iftira atmış dediğin için cevap veriyorum ben forumu sessiz takip edenlerden birisiyim ama özellikle modelleri yorumlama konularını atlamadan okuyorum acaba faydalı birşey varmıdır diye ve bunları okurken gördüğüm şeyi rahatsızlığımı aktardım bence hem bölgecilik yapanlardan birisin hemde üst üste emsal mesajlar atan birisin ha bak yöneticiler senin gibi arkadaşları düşünerek karalama tahtası adında bir konu açtılar ben oraya bakmıyorum bile misal takip ettiğim bir yorumcu yazmadıktan sonra ama sen hem model yorumlama sayfasına bilgi kirliliği yaratıyosan bölgecilik yapıyorsan (benim gözlemim görüşüm) ben bunu dile getiririm ama sen bana iftira atıyosun Allah unutmaz şöyle böyle diyorsan ki Allah ın takdiri olaylar için bunu yapıyorsan ben sana sadece senin çocukluğuna heyacanına veriyorum diyebilirim ve kaale almam hayırlı Akşamlar.

• great khan kardeşimiz siteye üye olduğundan beri birtakım hatalar yapmakta. inşallah bu hatalardan sıyrılacak arkadaşımız, ben buna inanıyorum. bölgecilik çocukça geliyor bana açıkçası. istanbul'a kar getirmemek için elinden geleni yapıyor bazı arkadaşlar :D neyse, iyi akşamlar herkese.

• Her insan yanılabilir , yanılarak öğrenir.

Bu forumda su ana kadar 8 9 tahmin yaptım ve hepsindede boyle uzun vade tahmini yaptım.bu sene de 13 aralık sisteminde bir sey cıkmayacagını belirrttim ve cıkmadı.bu 23 aralık konusunu acararak gecen senelerde tutturdugum tum tahminlerimide riske ettim.Ve bu isi bırakırım dedim.Nasıl ki o zamanlar sozumde durdum bugun de durarak bu forumdaki suremi doldurdum.Sozumde durursam o zaman birseyler basarabildim demektir

• Normal şartlarda bu tarz diyaloglarla işim olmaz fakat iftira atmış dediğin için cevap veriyorum ben forumu sessiz takip edenlerden birisiyim ama özellikle modelleri yorumlama konularını atlamadan okuyorum acaba faydalı birşey varmıdır diye ve bunları okurken gördüğüm şeyi rahatsızlığımı aktardım bence hem bölgecilik yapanlardan birisin hemde üst üste emsal mesajlar atan birisin ha bak yöneticiler senin gibi arkadaşları düşünerek karalama tahtası adında bir konu açtılar ben oraya bakmıyorum bile misal takip ettiğim bir yorumcu yazmadıktan sonra ama sen hem model yorumlama sayfasına bilgi kirliliği yaratıyosan bölgecilik yapıyorsan (benim gözlemim görüşüm) ben bunu dile getiririm ama sen bana iftira atıyosun Allah unutmaz şöyle böyle diyorsan ki Allah ın takdiri olaylar için bunu yapıyorsan ben sana sadece senin çocukluğuna heyacanına veriyorum diyebilirim ve kaale almam hayırlı Akşamlar.

Çocuk değilim. 6 senedir bu işin içindeyim.

Benim Allah'a havale ettiğim olay haksızlığa uğramamdır.

Daha da kaale almam tartıştığım kişileri. Sizler de beni almayın. Kimin ne bildiğini de kimse takdir edemez ama beni eleştiren çok kişiden daha bilgili olduğum ayan beyan ortadadır.

İyi geceler.

• ay sonu sistemi kuzey doğudan o şekil sokulursa doğu karadenize direk inse dahi yağışda sıkıntı olur yıllardır rizedeyim bu hava olayların site ve model anlamında 2008 den beri takip ediyorum bu tarz sistemlerin patlayacağı yer % 80 marmara yani okadar doğulu sokuluyorki güneydeki azor sistemi karadeniz boyunca bize el sallayarak balkanlara da inmesine neden olabilir ...tabi bunlar sebep...nasip ALLAH dan benim kanımca eğerki gelirse marmara merkezli bir sistem olur .... arşivi iyi inceleyin ege iç anadolunun büyük bölümü bu tarz sistemlerde genelde kuru soğukdan nasibini alır...

• Son yillarda üye olan arkadaşlar profilonize bakmadim ama gencsiniz galiba.bundan dolayı bazi konularda heyecanla yazi yazıyorsunuz.ben bunun seneye kadar geçeceğini düşünüyorum.size tavsiyem bölge tartismasina girmeyin cook gereksiz bir tartışma olur girene de cevap vermeyin.ikincisi ise sistem konusunda tahmin ve ısrarı olan kişi yanilabilir.onu makul şekilde elestirmek gerekir.vicdan günah bence ağır kelimeler

Bu yaz üye oldum ama 6 senedir bu işin içindeyim. Başka forumlarda da hep etkin oldum bu sürede.

Buradaki herkesden önce tanıdım Efsane Semih'i Arif Tarif'i Mat'ı.

• ben aralık ayını da kapattım arkadaşlar en azından batı bölgeler için yılbaşı için de ne yazık ki kar ihtimali çok zor ama trakya civarı belki kky alır onun dışında doğu anadolu ve doğu karadeniz iç anadolu ve batı ege için umutlar hala devam etmekte en yakın diğer sistem ocak 6-7 civarı gibi sanki ama efsane semih de haftasınu yeni konu açacaktır bakalım ne diyecek yeni konuda hep beraber göreceğiz benim görüşüm böyle .görüşlere saygı duyduğunuz için teşekkürler ....

• Gençler bu sabah Ankaraya gideceğim de İstanbul'dan yol üzerinde nerelerde kar görürüm. Veya görebilirmiyim ?

yağış olarak göremezsin yada çok hafif görürsün yerde Bolu civarlarında kar var daha yeni fotoğraflarını görmüştüm.

• Hic kimse anlamiyor bu seneki sistemin gecen seneki sisteme paralel oranda gittigini.

Bu arada gelecek olan sistemin karadeniz girisli olacagini ayrica en az etkilenecek bolge akdeniz ve guney ege kiyilari olacagini tahmin ediyorum(izmir haric)
    Istanbula yilin ilk karı yilbasi gecesinde dusebilir bu da bi ihtimal söz konusu