Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eğer dışarda iken Haraketleri şüpheli yada Karın bölgesi şiş ve kalınca kıyafetle üstünü sarmış bir şahıs görürseniz Polisi arayınız direk.

Geçen ekim ayında metroya bindim, ilk Ankara saldırısından birkaç gün sonra. Tabi herkes korkuyor acaba yeni bir saldırı olur mu diye. Bana da holter takılmıştı, çıkartmak için hastaneye gidiyorum. Bilenler bilir holter cihazında karnınıza bir alet takıyorlar, göğsünüzde de bir sürü kablo. Ben de millet bomba zannedip korkmasın diye kalın kalın giyindim, hava da sıcak aslında.

Düşünsene karnında şişlik olan, kablolar sarkan, metroda deli gibi terlemesine rağmen kat kat giyinen bir adam... Herkes bana bakıyor, ben onlara bakıyorum. Neyse çok şükür 10-15 dakika sonra indim metrodan, holterden de kurtuldum :D

• Yahu sakin olsanız azcık. Neden bu kadar evham yapıyorsunuz anlayamıyorum. Böyle konuşup meseleyi büyüttükçe bilinçaltınıza yerleştiriyorsunuz bunu. Paranoyak olup çıkacaksınız sonra.:D

• olduk bile kardeş, Otobüsdeyken korkar oldum artık, ruhsal saglıgımı iyi hissetmiyorum. Bunu bu duruma getirenlerin Allah belalarını versin, Cehennemin en dibinde yanıp kül olsunlar.

• Sade vatandaş olarak yapabileceklerimiz çok sınırlı. Canını ortaya koymuş bir adam varsa karşında elinden fazla birşey gelmez. Adam otobüse binmiş ve sen de farketmişsin canlı bomba olduğunu yapabileceğin ne var ki, patlatır kendini işi bitirir önemli olan kaynağı kurutmaktır, iş o aşamaya gelmeden engellemektir. Aslında PKK olsun IŞİD olsun bu asalakların nerelerde hangi bölgelerde, mahallelerde yuvalandıkları az çok belli. Köklerini kurutmak için oralara sağlam bir operasyon çekmek lazım ama bizde ne yapılıyorsa göstermelik yapılıyor. Şu mülteciler için de 82. bir vilayet ilan etsinler güneydoğuda hepsini toplasınlar oraya hepsi kontrol altında olur böylece. Bu kadar gevşeklik iyi değil. Çok fazla göz yumuluyor. Sonra olan masum insanlara oluyor.

• Temkinli olmak güzeldir ki tedbiri alıp takdiri ALLAH(cc) bırakalım.Maalesef acı günler geçiriyoruz maalesef masum insanlar ölüyor ocaklarına ateş düşüyor.Ama şu nettir hayatın her anında bazı şeyleri başarmak için bazı bedeller öderiz.Esaretten kurtulmak terör belasını ayağındaki pranga olmaktan çıkarmak için bu bedelleri ödetiyorlar.İstiyorlar ki haçlının oyunlarına terörün tehditlerine boyun eğelim.Biz her rengiyle her noktasıyla BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİYİZ.Çanakkalede Kurtuluş savaşında ve daha birçok haçlı ka.pesinin oyununda geri adım atmadık.Bugünde aman canlı bombalar patlamasın deyip geri adım atmamalıyız ki tarihe yine yeni yeniden ders vermeliyiz.ALLAH(ccj Polisimizi,Askerimizi ve masum İnsanlarımızı kısacası Şehit kanlarıyla yıkanarak kurulmuş Cennet Vatanımızı korusun.

• Sade vatandaş olarak yapabileceklerimiz çok sınırlı. Canını ortaya koymuş bir adam varsa karşında elinden fazla birşey gelmez. Adam otobüse binmiş ve sen de farketmişsin canlı bomba olduğunu yapabileceğin ne var ki, patlatır kendini işi bitirir önemli olan kaynağı kurutmaktır, iş o aşamaya gelmeden engellemektir. Aslında PKK olsun IŞİD olsun bu asalakların nerelerde hangi bölgelerde, mahallelerde yuvalandıkları az çok belli. Köklerini kurutmak için oralara sağlam bir operasyon çekmek lazım ama bizde ne yapılıyorsa göstermelik yapılıyor. Şu mülteciler için de 82. bir vilayet ilan etsinler güneydoğuda hepsini toplasınlar oraya hepsi kontrol altında olur böylece. Bu kadar gevşeklik iyi değil. Çok fazla göz yumuluyor. Sonra olan masum insanlara oluyor.

Adam sıpasına sahip çıkmıyor, üniversiteye gidip anarşi oluyor çocuğu. Gidiyor kampa katılıyor sonra kendini patlatıyor. Sonra anne - baba diyor ki: "Şaşırdık, o PKK'dan nefret ederdi. Üniversiteye gideliden beri bizimle iletişimi yok." vs.

Hiç mi 4 yıldır çocuğunu kontrol etmedin? Ebeveyn sorumluluğu diye bir şey var. Çocuğu canlı bomba olarak yetişiyor haberi yok.

-------
    Mülteci geçişinde ise sıkı önlemler alınmalı.

AF-YOK

• Ve işin en tuhaf tarafını eylemleri yapanların okumuş ve sağda solda üniversite okuyor olması bence üniversitelerde de mülakat olmalı her önüne gelen üniversiteye alınmamalı evet belki sınavda başarı göstermiş olabilir ,Ama bu o kişinin topluma faydalı birey olacağı gerçeğini bize vermez ...Onun için Asgari ölçüde de olsa üniversiteye alırken denetim mekanizması olması şart ,sadece Üniversite de değil tüm kurumlar özel sektörler de buna dahil edilebilir...!!!

• arkadaşlar kimse kimsenin okuma hakkını elinden alamaz üniversiteye girerken adam terörist değilse ve sonra terörist oluyorsa,bunun arkadaş çevresiyle,çocuğun kimliği ve psikolojisiylede alakası vardır. O çocuğu terörist yapmak istemiyorsan özellikle üniversitelerde denetimlerini sık tutacaksın. İş sadece terörle bitmiyor ki uyuşturucusu alemi vs. Buarada siz sanıyormusuzun ki devlet strateji geliştirmiyor oturup düşünmüyor? Dünde söylemiştim bugünde söyleyeyim,terör ve teröristlerin istediği korku sindirme panik.. Hepimiz bu korkuyu atmalıyız üzerimizden,bu demek değilki tedbiri elden bırakmayalım.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• arkadaşlar kimse kimsenin okuma hakkını elinden alamaz üniversiteye girerken adam terörist değilse ve sonra terörist oluyorsa,bunun arkadaş çevresiyle,çocuğun kimliği ve psikolojisiylede alakası vardır. O çocuğu terörist yapmak istemiyorsan özellikle üniversitelerde denetimlerini sık tutacaksın. İş sadece terörle bitmiyor ki uyuşturucusu alemi vs. Buarada siz sanıyormusuzun ki devlet strateji geliştirmiyor oturup düşünmüyor? Dünde söylemiştim bugünde söyleyeyim,terör ve teröristlerin istediği korku sindirme panik.. Hepimiz bu korkuyu atmalıyız üzerimizden,bu demek değilki tedbiri elden bırakmayalım.

işte tam manası ile anlatmaya çalıştığım şey buydu abi .