Efsane Sistemde neler yaşadım

• Bende anlatayım,

Tarihlerden 5 ocak 2015 idi. O gün hastaydım fakat okula gittim matematik yazılısını olmaya. Neyse verdim yazılıyı sonra annem gelid okuldan aldı eve bıraktı. Artık son saatler kalmıştı efsaneye. Akşam kar hafiften başladı. Yoğunluğunu arttırdı. Sabaha kadar durmadan yağmış, akşamdan kar tatili haberini vali verdi. Salı günü yine TÜM gün boyunca kar yağmaya devam etti. Salı öğlen saatlerinde de çarşamba için tatil olduğunu duyurdu vali. Çarşamba günü kalktım, müthüş bir tipi müthiş bir soğukluk, çarşamba gündüz en yüksek -10 dereceydi konya merkez. Gece -21 civarı ölçüldü. Çarşamba müthiş bir tipi vardı. Konya biliyorsunuz hemen ovanın başlangıcına kurulmuş bir şehir. Arkamızda ise dağlar var. O dağdan saate 50 km/h ye varan hızda rüzgarlar esmeye başladı. Dağdaki tüm kar şehirde toplandı. Konya Havalimanında Kar kalınlığı 2 Metre ye ulaştı. Dayım ordaki askeriyede asker tüm askeri çalışan orda mahsur kaldı, 2 gün orda yattıllar. Tüm uçak tren ve karayolu ulaşımı durdu yollar kapandı. Çarşamba öğlen yine perşembe günün tatil haberi geldi. Perşembe kalktığımda günlük güneşlik bir hava vardı fakat dışarısı -13 dereceydi :) Kar artık buza dönüşmeye başlamıştı. Bakkala zor gittim geldim. Perşembe ikindi vakitlerinde cuma nın tatil olduğunu açıkladılar. Haftasonu ise kar eridi. En son buraya 23 nisan da kar yağdı hala dağlarda kar duruyor. Son kar ı da görüp sezonu kapattık. :)

• Efsane dediğin şehri devre dışı bırakır 10 gün yerden kar kalkmaz mesela 87, iyi kar aldık güzel sistemdi o kadar yani

Senin dediğin çok nadir olan şeyler, onlara efsane değil GODZİLLA diyoruz :D

Ama 17 şubat da şehrin batısını günlerce kilitledi, Bahçeşehir TEM'de eve gelmesi 1 günden fazla sürenler oldu. Annem-babam işyerinde mahsur kaldı. Bu açıdan bence efsaneydi. Ayrıca ömrümde bir daha bu kadar fazla kar göreceğimi de çok sanmıyorum