Kış bitmedi - Mart kapıdan baktırır

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merhaba mini buzul çağ olmayacak dediler yalanladılar küresel ısınma ilerledi diyorlar prof.orhan şen dedi mini buzul çağ yalan dedi gündem yaratmaya çalışıyorlar dedi ama nasa’da çalışan bir iklim bilimci mini buzul çağ geliyor dedi ama istanbul’da ısı adası var çok tuhaf bence küresel ısınma var ama şöyle bir konu’da var küresel ısınma olduğunda kar yağmaz yağmur nadir yağar sizce neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında prof.orhan şen insanlar panik yapmasın diye mi mini buzul çağ yok dedi

• beyler şimdiden 87 sistemini unutun daha vakit var ne olup ne olmayacağını sadece allah bilir bakarsınız yarın modeller kestane çıkar belkide efsane ama inşallah 1987 kışını yaşarız

• herkes tahmin yapıyor buna karşı ilk öncelikle saygı duymalıyız.bu sene sert bir kış oldu.ben bu yaz ve önümüzdeki 2 seneye dikkat çekiyorum eğer bu yaz ve önümüzdeki 2 senede ekstrem olaylar devam ederse bu mini buzul çağına bir adım daha başlamak demek bana göre yazın nasıl geçeceği mayıs-haziran ayının başında yaz ile ilgili tahminler buradan yazılır.

• Bu sene hava olaylari ekstrem oldu.biara rekor sicakliklar goruldu.sonrada rekor düşüşler akdeniz kar gordu fethiye yillar sonra buyuk soguklar görüldü. Bu sene en sevindirici olan yagis oldu.yoksa bize gore 2012 yi hic bisene tutmaz hafizamda olanlar icinde

• herkes tahmin yapıyor buna karşı ilk öncelikle saygı duymalıyız.bu sene sert bir kış oldu.ben bu yaz ve önümüzdeki 2 seneye dikkat çekiyorum eğer bu yaz ve önümüzdeki 2 senede ekstrem olaylar devam ederse bu mini buzul çağına bir adım daha başlamak demek bana göre yazın nasıl geçeceği mayıs-haziran ayının başında yaz ile ilgili tahminler buradan yazılır.

bu senede hortumlar fırtınalar falan olacak mıdır gök gürültüsü dolu falan kuvvetli yağışlar falan ?

• hep aynı soruyu soruyorsun bende aynı cevabı vermek istiyorum daha martta görünen sistem belli değilken sen bana yaz aylarının nasıl geçeceğini soruyorsun

• Hala ısı adası diyeni var sistem geldi mi görüyoruz ısı adasını Tokyo, New York gibi şehirler her sene kar ve sıcaklık rekorunu yeniliyor bu ısı adası ve betonlaşma İstanbul'u mu etkikiyir daha iyi bir örnek vereyim Rize erzurum gibi şehirlerde mi betonlaşma yüzünden her sistemde az kar alıyor yada soğuk olmuyor komik olmayın !

• Isı adası dediğiniz şey sıcaklığı şehirde tutuyosa bu gelen soğuğun birkaç gün bizedn ayrılmaması gerekirdi şuan hala bazı yerlerde 5-10 10-30 cm örtüler olurdu doğru değilmi

• Isı adası bir tek İstanbul'a -6 girdiğinde hissedilir. Isı adası abartılacak birşey değil. New york da ısı adası yok mu ? Saçma sapan konuşmayın.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Isı adası bir tek İstanbul'a -6 girdiğinde hissedilir. Isı adası abartılacak birşey değil. New york da ısı adası yok mu ? Saçma sapan konuşmayın.

Şükür akilli bi yorum geldi aynen isi adasi olsa tokyo newyork hapi yutmustu.isi adasi küçük bi etki bence lafi olmaz sadece kritik sistemlerde etki edebilir belki

• bence de Mart ayında havada kar görürüz sahil kesimler olarak,sanmıyorum ki bu geçtiğimiz sisteme benzer yada 6 ocakta kine benzer bir sistem alalım,ama bahar çok hareketli geçecek orajlı bol dolu ve sağnak yağışlı havalar yaşayabiliriz:) Sistem tabiki de gelebilir Mart ayında,ben 4 nisanda kar yağdığını bilirim istanbulda,ancak 1987 kışı gibi kışlar mart ayında 40 yılda bir gelir arkadaşlar.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

New York'ta etkisinin daha düşük olduğunu sana anlatmam için birsürü neden var mesela :)