Çok Yakında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bilimsel olarak net bir açıklaması yok ama böyle efsane geliyor geliyor diye hep iyi düşünürsek o düşüncelerin o efsanenin olma ihtimalini arttırırız neyse artık şu sibirya bize bi sağlam sistem indirsede gerçi polar sistem olursa daha güzel olur artık işimiz asora kaldı

ama gerçekten bu kelimeyi herkesin içten söylemesi lazım :D

• Kusura bakmayın ama herkes hayal kurmakla meşgul,, artık uyanmanızın zamanı geldii, kış inanın bitti, yani bizim istediğimiz gibi bir kış asla olmayacak!!! Bütün veriler böyle söylerken artık hayal kurmayı bırakın ve işinize gücünüze bakın.

• Kusura bakmayın ama herkes hayal kurmakla meşgul,, artık uyanmanızın zamanı geldii, kış inanın bitti, yani bizim istediğimiz gibi bir kış asla olmayacak!!! Bütün veriler böyle söylerken artık hayal kurmayı bırakın ve işinize gücünüze bakın.

ALLAH büyüktür kardeşim hiçbirşeyin bittiği yok bi bakarsın neler olur bu kadar umutsuz olma,kimsede olmasın bence

Efsane beklemiyorum ama şimdiden kışı bitirmeniz doğru değil ;)

• Kusura bakma ama Allahın büyüklüğünü kimse sogulamıyor, kaldıki Allahın bir tecih hakkı olursa, O tercihini fakir-fukaradan yana kullanır., kimsesizlerin, evsizlerin, doğalgaz fiyatlarıyla boğuşan emeklilerin yanında olur. Bizler gibi şımarık karseverlerin değil, kardeşim!!!! Biz tahmin yaparız,ve bekleriz,,, ama sonuçlarını Allah belirlerse bu böyle olur.

• Kusura bakma ama Allahın büyüklüğünü kimse sogulamıyor, kaldıki Allahın bir tecih hakkı olursa, O tercihini fakir-fukaradan yana kullanır., kimsesizlerin, evsizlerin, doğalgaz fiyatlarıyla boğuşan emeklilerin yanında olur. Bizler gibi şımarık karseverlerin değil, kardeşim!!!! Biz tahmin yaparız,ve bekleriz,,, ama sonuçlarını Allah belirlerse bu böyle olur.

Avupada fakir fukara yok mu?yanlış düşünüyorsun.kar demek bolluk demek kar demek bereket demek kar demek susuzluk çekmemek demek.kısacası her şey.RABBİMİN takdirini sorgulama gibi bi düşüncemizde asla olmaz. Hepimiz isteği kışı kış tadında yaşamak. Biz isteriz RABBİM takdir ederse mutlu oluruz.yok olmazsa da vardır bunda da bi hayır deriz:yes:

• ecmwf iyi degil ama cokta kotu deil.su asamada basinc dizilimine bakilir.ufak bi oynamada kutup yukseginin avrupaya indirdigi soguklar bize akabilir.Hala ust uste ayni ciktiyi vermiyor modeller.o yuzden haftasonunu beklemeliyiz diyorum.dua edip beklemekten baska yapacak bisey yok.

Şuan Tamamıyla yüzde 50 ihtimal var...

Çok yakın aşamada olumlu ya da olumsuz kendini belli edecek bir sistem gibi duruyor...
    Aslında senin sevmediğin tarz da bir sistem olduğunu biliyorum usta. :)

• comaklayici a.b ler yuzunden 8 Subata kadar Turkiye'ye soguk sistem gelme ihtimali yuzde 1.
    Italyada olusan a.b ler bize gelecek sistemleri habire oteledi.uzun vadede 8 subat geceden itibaren soguma var.ne olur ne biter bilmiyorum.sistem uzadigi icin yorum yapmak zor.Beklemeye devam.

• comaklayici a.b ler yuzunden 8 Subata kadar Turkiye'ye soguk sistem gelme ihtimali yuzde 1.
    Italyada olusan a.b ler bize gelecek sistemleri habire oteledi.uzun vadede 8 subat geceden itibaren soguma var.ne olur ne biter bilmiyorum.sistem uzadigi icin yorum yapmak zor.Beklemeye devam.

Bu kışta olmadı :D her yıl aynı terhane efsane 2016 :D:D:D

Semih hoca Şubata umut bağlamıştık sanırım sistem çöktü 15 inden aonra yağ sada işe yaramaz düncesindeyim umudumuzu kaybetmeyelimmi ?. Selamlar

• comaklayici a.b ler yuzunden 8 Şubat Subata kadar Turkiye'ye soguk sistem gelme ihtimali yuzde 1.

Merhaba Hava_Forum, 8 Şubat gecesi haftaya Pazar akşamına geliyor.. Çok ta uzun vade değil esasında !.. Önemli olan bundan sonra daha da fazla sarkma olmasın artık, olmasın ki 9-15 Şubat arası güzel şeyler görelim bu kış adına inşallah.. Ne diyim olumlu düşünmek ve adım adım gitmekte fayda var sanki. Sabır en büyük erdemlerden biriyse ya sabır diyelim bir kez daha... :)

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• 15e kadar demek saçma leyla hanım bu geceden itibaren modellerde düzelme olursa 7 veya 8inde kar görür batı.son güncellemeler çok önemli.şu anda diyagramlar güzel fakat modele yansımasını bekliyoruz.

• 15e kadar demek saçma leyla hanım bu geceden itibaren modellerde düzelme olursa 7 veya 8inde kar görür batı.son güncellemeler çok önemli.şu anda diyagramlar güzel fakat modele yansımasını bekliyoruz.

Daha çok 9-10 u gibi soğuma