GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf'yi pek beğenmedim, Azor tam anlamıyla İngiltere'ye çıkamıyor ve Doğu'da Yb var.Sistem bu haliyle Orta Avrupa ve Balkanların olur

Akşam değişeceğini düşünüyorum

• Modeller deki kararsizlik endekslerden kaynaklaniyor normaldir.suan 216 saat filan umut verici ama tam bi şeyde soylemiyor bize bana 2012 yi hatirlatti.simdi oncede dediğim gibi yarin çıkarsa bu is tamam degilsede tamam gibidir.yarinda azor geri cekilir.dogudaki y.b direnmeye devam ederse bu is uzar tee ayin 10 una bakariz

• Bizimle aynı çizgide olan japonya kutup kışı yaşaken biz ılıman yaşıyoruz nedeni onların sibiryanın batısında kalması ve soğuksu akıbtıları bizim ise sibiryadan uzak olmamız ayrıca izlandadanda uzak llmamız veeeee en önemlisi basra bölgesine çok yakınlışımız afrikadanda aynı şekilde çok etkilenmemiz durumları bizim olağan dışı kış yaşamamızı engelliyor ülkemizin gerçeği bu

• Bizimle aynı çizgide olan japonya kutup kışı yaşaken biz ılıman yaşıyoruz nedeni onların sibiryanın batısında kalması ve soğuksu akıbtıları bizim ise sibiryadan uzak olmamız ayrıca izlandadanda uzak llmamız veeeee en önemlisi basra bölgesine çok yakınlışımız afrikadanda aynı şekilde çok etkilenmemiz durumları bizim olağan dışı kış yaşamamızı engelliyor ülkemizin gerçeği bu

Sanki şu ana kadar Türkiye ye hiç kar yağmamış gibi konuştun. Eeee napalım yani şimdi ? Kışı mı bitirelim bazı cahiller gibi :) Bana göre kış daha yeni başlıyor.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

Yanlış bişey söylememek için yo window ve accudan baktım tokyoda kar seviyesine yer yer yakın sıcaklıklar vsr fakat Japonya'nın kuzeyi için dediğin doğru ayrıca 20 gün önceki sistemi unutmayalım şurada modeller kötü diye ülkemizin havasını kotulemeye gerek yok dünyada herkes bu topraklar peşinde koşuyor ;)

• Sanki şu ana kadar Türkiye ye hiç kar yağmamış gibi konuştun. Eeee napalım yani şimdi ? Kışı mı bitirelim bazı cahiller gibi :) Bana göre kış daha yeni başlıyor.

benim söylediklerimden bunumu çıkardın görüşlere saygı duymayı öğrenin duymayaxaksanın defolun gidin bu siteden

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()