Yabancı Ülkelerdeki Meteorolojik Hadiseler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu Avrupalılarda küstah çok var hakkaten , o kırmızı güzergahı biz çizsek ne kahinliğimiz kalır ne de tüccarlığımız
    Tabi yine de mevsime göre sıcak günlerden sonra onlara da soğuklardan pay düşer , en azından Güneydoğusuna

• Mjo süreci de İskandinav Blokajını perçinliyor , tahminlerin hemen hepsi 2-3-4 faz yolu diyor ve bu genellikle Ocak ayında çok iyi gelmiş bize , süreci net tarihe boğmaya gerek yok , ancak önce bir İskandinav sonra uzun vadede Sibirya YB’ye dönüşen bir süreç neden olmasın , dileyen kışı kapatsın ama biz görebildiğimizi ısrarla söylemeye devam edeceğiz

• Cold.EFso İşte Budur Bravo.Kardeşimiz çok güzel yakalamış.Bir kaç haftadır özellikle Ocak ikinci yarısı ile ilgili ısrarla dikkat çektiğim hadise.

Forumdaki arkadaşlarımız haklı olarak şu ana kadarki gidişattan memnun değiller.Fakat Biz bu filmi daha önceki yıllarda da gördük.

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu gidişat olağan dışı ekstrem atmosferik olaylarıda beraberinde getirir.Sibirya YB sinin işaretlerini de almaya başladık bile.Sezon başında dile getirdiğim en az bir efsane sistem beklentim çok daha mümkün hale geldi diyebiliriz.Günlerdir İzmir sayfamızdaki yazılarımda da üzerinde durduğum konu buydu.Fakat sayfamızda umut tacirliği yapmamak adına ısrarla arkadaşlarımızın sorularına detay vermeden Ocak ikinci yarısını işaret ettim.Şu anki model çıktılarının istisnasız hepsi deyim yerindeyse tetikte beklemektedir.Göreceksiniz ilerleyen günlerde bambaşka şeyler konuşuyor olacağız.

Şimdilik hoşçakalın Arkadaşlar...

• Şöyle yola gel Bastocuğum :)
    Bu iş uşağınız Trampete yalakalık yapmaya benzemez, Amerika için Erken kış modelinin Ocak belki de Şubat için bile iyi olamayacağını ( yaşasın bizim 4 aydır zikrettiğimiz Geç kış modelimiz) , benzettiği kışları ve mjo analizini uzun uzun yapmış Bastardı ve dediklerimizi onaylıyor görünüyor , dileyen tek tek takip edebilir , gerçi arasıra fikir değiştiriyorlar
    Şimdi modellerin biraz daha düzelmesini ve Basto vb yabancı üstatların eteklerindeki taşları biraz daha dökmelerini izleyelim

• @Cold.EFso hocam seni bu konuda gereken ilgiyi göremedim düşüncesine iten ney? gayet iyi ve önemli bir konu. Geçen yaz forumdamıydın hatırlamıyorum ama özellikle bütün yaz böyle bir konu olmadığı için kasırgalarla ilgili bilgileri hep canlı tutmaya çalışmıştık bafralıyla beraber.

Benden sana güzel bir tavsiye şu olabilir kış bittiğinde genel ve güzel bir analiz yapabilirsin. Ülkemize etkilerindende bahsedebilirsin. Şahsen bu konuda uzun zamandır aktif olamıyorum işlerimden dolayı ancak bilen bilir ben aktif olduğumda günlerce forumda olurum,kısmetse bu konuda bolca yazışacağız sen güzel çalışmalarına ve bilgi aktarımlarına devam et..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Teşekkürler arkadaşlar , belki daha iyi olabilir başlık , sizlerden de destek paylaşım yönünde gelirse daha güzel olur
    Bazen sorulara kısa yanıt vermek durumu oluşabiliyor bunda bir art niyet aranmasın diye hatırlatayım
    @manasbalasy nasıl yurtdışı akrabalardan destek fotoğraf falan alıyorsa öyle yapmak gerek , oralardaki hava meraklılarını da foruma üye yapıp dünya çapında etkiyi biraz daha arttırmak iyi olacaktır

• En son 74. Sayfada kalmışım oradan buraya kadar her sayfayı tek tek okuya okuya geldim. Kesinlikle boş bir sayfa değil hocam. Bilgiyi doğru almak ve aldığın bilgiyi insanlara doğru yönlendirmek zor iştir sizi bu konuda tebrik ederim.

Birazda işi şakasına vuralım. Acaba Trampet küresel ısınmayı yalanladığı ve doğru çıkması için işin içine Haarp’ı sokup kutup soğuklarını haftalarca amerikaya hapsetti? :D

• Ne yazdınız bilmiyorum @manik depresif ama çokda merak etmiyorum çünkü @Baybars üstat sildiyse az çok anlaşılıyor zaten tarzınızdan
    Hiç alakanız olmayan bir konuda da gerilim arttırmaya çalışmıştınız
    Daha öncede lüzumsuz sataştınız , şurada ağız tadı ile bırakında işimizi yapalım , geçmişte yaptığınız başka şeyleri de hatırlamayalım isterseniz

• @Baybars hocam bugün hep mobildim ve mesajları verimli göremedim sizinkini de yeni gördüm , kusura bakmayın , ilgi ve yorum hareketliliği ve veri desteği isteğimi belirtmiştim sadece , arada bunca emeklerimize rağmen moral bozucu yorumlarda gelince insani tepkiler oluşuyor doğal olarak
    Yoksa renkli haberler paylaşmaktan zevk duyuyoruz

• @Baybars hocam bugün hep mobildim ve mesajları verimli göremedim sizinkini de yeni gördüm , kusura bakmayın , ilgi ve yorum hareketliliği ve veri desteği isteğimi belirtmiştim sadece , arada bunca emeklerimize rağmen moral bozucu yorumlarda gelince insani tepkiler oluşuyor doğal olarak
    Yoksa renkli haberler paylaşmaktan zevk duyuyoruz

Estf hocam biz forumumuza bilgi renk katan herkesin destekçisiyiz, moral bozucu yorumlara ise takılmayın,milletin ağzı torba değilki büzesin derler atalarımız. Sizin konunuz aktif ve ben şahsen gayet güzel şeyler öğreniyorum özellikle mjo konusunda(hiç takip etmem)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Doğru başlığa yazdığımdan emin değilim ama güneşin manyetik döngüsüyle ilgili İngiliz bilim adamlarının bir beklentisi mevcut ve birkaç gündür çeşitli haber sitelerinde "mini buzul çağı geliyor" minvalinde yer almakta. Öyle çok uzak bir tarihten de söz edilmiyor, 2021 de başlayabileceğine dikkat çekilmiş. Buyrunuz; http://www.hurriyet.com.tr/dun…agina-mi-girecek-40697575